Poniedziałek, 24.02.2020, Imieniny: Maciej, Bogusz, Modest
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

„To jest sport, w którym pracuje każdy mięsień”. Elblążanie sprawdzili czym jest Airtrack

07.10.2018, 15:00:45 Rozmiar tekstu: A A A
„To jest sport, w którym pracuje każdy mięsień”. Elblążanie sprawdzili czym jest Airtrack
Fot. Ryszard Biel
Adrian Durka to trener w Zespole Szkół Sportowych i Ogólnokształcących w Gdański, a także trener zawodniczek Gimnastyki Sportowej Kobiet w klubie MKS Gdańsk. W piatek, 5 października, poprowadził w Elblągu zajęcia Airtrack!
 
Centrum Tańca Cadmans zaprosiło elblążan na nowe zajęcia z Akrobatyki Sportowej Airtrack. - Trzeba pamiętać, że akrobatyka dzieli się na poszczególne dyscypliny. Tu pokazujemy skoki na ścieżce akrobatycznej – mówił Adrian Durka.
 
Elblążanie mogli spróbować swoich sił na profesjonalnym sprzęcie. - Posiadanie takiej ścieżki akrobatycznej, na której startują zawodnicy jest naprawdę bardzo ciężkie do zrealizowania – przyznał Adrian Durka. - Po pierwsze wiąże się to z dużymi kosztami, po drugie z potrzebą posiadania bardzo dużego zaplecza miejscowego.
 
Czym wyróżnia się ta ścieżka? - Ona wymusza odbicie. Nie ma sprężyn – wyjaśniał Adrian Durka. - Dzięki temu, że mamy tą ścieżkę, moim zdaniem jedyną w Elblągu, możemy zrobić coś, co będzie rekreacją, ale będzie jednak zahaczać o poziom zaawansowany. Ona jest ze specjalnego tworzywa elastycznego, jest wypełniona powietrzem. Wysokość to ok. 20 cm. Umożliwia nam to wykonywanie wysokich skoków. Ona jest na tyle elastyczna, że wspomaga nas w odbiciu.
 
Czy do tego nie wystarczyłby materac?
 
Nie ma co tego porównywać. To jest zupełnie inna bajka. To jakby porównać mercedesa z maluchem. W sumie i tym i tym pojedziemy, ale gdzie będzie bezpieczniej i bardziej komfortowo?
 
- dodał Adrian Durka.
 
Airtrack uczy wykonywać perfekcyjne salta, skoki i powietrzne ewolucje. Piątkowe zajęcia pokazały nową ofertę CT Cadmans. Teraz będzie można z niej skorzystać! - Dzieci będą widzieć, jak zmieni się ich ciało, co przełoży się na ich samopoczucie i psychikę. Z doświadczenia wiem, że dzieci stają się pewniejsze, nabierają wiatr w żagle – zapewniał Adrian Durka.
 
Planowo zajęcia mają odbywać się dwa razy w tygodniu. - To jest sport, w którym pracuje każdy mięsień. Często wiele stanów naraz. Dlaczego 20 proc. czasu poświęcamy na przygotowanie ciała i uświadamianiu dzieciom, że muszą być odpowiedzialne. Chociaż to zabawa połączona z ćwiczeniami, to jednak każdy sport może być kontuzyjny i należy robić wszystko, by tego uniknąć – zaznaczył Adrian Durka.
 
Do kogo skierowane są zajęcia Airtrack-a?
 
Dla wszystkich. Począwszy od dzieci w wieku przedszkolnym po dorosłe osoby. Warto pamiętać, że osoby, które już coś trenują nie powinny się zamykać na te zajęcia. Wiem, że każdy trener czy piłki nożnej czy sportów walki zgodzi się ze mną, że gimnastyka jest nieodłącznym elementem rozwoju psychosomatycznego dziecka. Nie przypadkiem zajęcia w szkole nazywały się gimnastyka. Jeśli chcemy, aby dziecko zaczęło przygodę ze sportem to gimnastyka jest ogólnorozwojowa, dlatego zachęcamy do przyjścia do nasze zajęcia także osoby, które już coś trenują
 
– podkreślił Adrian Durka.
 
 
.................. artykuł sponsorowany...................


 
 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Airtrack ( zdjęć 88 )
Dodano: 2018-10-07 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.