Sobota, 28.11.2020, Imieniny: Jakub, Leslaw, Zdzislaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Takim tramwajem elblążanie jeszcze nie jechali. Zielony wagon ruszy w miasto

05.06.2019, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Takim tramwajem elblążanie jeszcze nie jechali. Zielony wagon ruszy w miasto
Fot. UM w Elblągu

Jestem pewien, że takim tramwajem jeszcze elblążanie nie jechali. „Zielony tramwaj” już gotowy - prezydent Elbląga Witold Wróblewski, zachęca elblążan do wyjątkowej przejażdżki.

„Zielony tramwaj” to element nowej akcji Urzędu Miejskiego w Elblągu oraz spółki Tramwaje Elbląskie, która zachęca wszystkich mieszkańców miasta do włączenia się w obchody „Światowego Dnia Ochrony Środowiska” w ramach „Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju”.

Tramwaj został już pięknie przystrojony. W jego wnętrzu znajdują się różnorodne rośliny oraz tablice edukacyjne dotyczące świata fauny i flory.

W otoczeniu żywej zieleni na gości tramwaju czekać będą również ulotki i informacje, a także różne ciekawostki dla głodnych wiedzy, którzy dowiedzą się m. in. ile tlenu wytwarza jedno drzewo. Dodatkowo, w godzinach 12:00 – 15:00 pracownicy Lasów Państwowych Nadleśnictwa Elbląg przygotowali ciekawe stoisko edukacyjno – promocyjne, które stanie na parkingu pętli przy ul. Ogólnej.

Pierwszy kurs „Zielonego Tramwaju” ulicami Elbląga ok. godziny 15:00 zostanie zainaugurowany z pętli przy ul. Ogólnej przez Prezydenta Miasta Witolda Wróblewskiego. Wcześniej – o godz. 14.00, Prezydent na pętli wręczy nagrody uczniom najbardziej zaangażowanym w działania na rzecz ochrony środowiska w mieście.

Przejazd „Zielonym Tramwajem” będzie bezpłatny, a pasażerowie otrzymają pamiątkowe bilety przejazdu oraz będą mogli brać udział w ekologicznych konkursach, w których nagrodami będą gadżety ekologiczne oraz drzewka i sadzonki roślin doniczkowych.

„Zielony Tramwaj” będzie kursował do ok. godziny 19:00 na linii tramwaju nr 5, zatrzymując się na przystankach: Ogólna – pętla - Ogólna–Broniewskiego - Ogólna–Konopnickiej - Płk.Dąbka–Ogólna - Płk.Dąbka–Niepodległości - Płk.Dąbka–Rynek - Płk.Dąbka–Pionierska - Płk.Dąbka-Brzozowa - 12 Lutego - Grota Roweckiego (Sąd) - Grobla Św. Jerzego - Bema –Mickiewicza - Saperów – pętla - Bema – Mickiewicza - Grobla Św.Jerzego - Grota Roweckiego (Traugutta) - 12 Lutego (Ratuszowa) - 12 Lutego - Płk.Dąbka – Brzozowa - Płk.Dąbka – Pionierska - Płk.Dąbka – Rynek - Płk.Dąbka – Niepodległości - Płk.Dąbka – Ogólna - Ogólna – Konopnickiej - Ogólna – Broniewskiego - Ogólna – pętla.

 

Oceń tekst:

Ocen: 4

%50.0 %50.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 ) Fot. UM w Elblągu


Komentarze do artykułu (18)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ 1125
  Środa, 05.06

  Niech Słupnik pojeździ całą zmianę z motorniczym w konstalu, zobaczy jaką robotę w jakich ekstremalnych warunkach miasto funduje.

 2. 2
  +7
  ~ Jacenty
  Środa, 05.06

  Gratuluję realizacji. Brawa dla pomysłodawców.

 3. 3
  +11
  ~ Bzyk
  Środa, 05.06

  Jak to władze udaje lub nie chce zauważyć że istnieje ramwaj złom zwany konstal . Niech tym zlomem sie przejedzie i niech dziala ogrzewanie moze wladza zauwazy czym jeżdżą Elblązanie.

 4. 4
  +5
  ~ Biedny Elbląg
  Środa, 05.06

  Jednych kombinatorow od cieplych posadek wydawania publicznej kasy sie pozbylismy to teraz kolejni marnotrawia kase.

 5. 5
  +2
  ~ Gajowy
  Środa, 05.06

  Uwaga na kleszcze

 6. 6
  +4
  ~ wszystko dla lansu
  Środa, 05.06

  I tylko roślin żal. Czego nie zrobi Flip z Flapem dla lansu i ukrycia swojej prawdziwej "pracy". Odbudowana Bażantarnia, Dolinka, basen adolfa. Złomu kolesi na Chrobrego pilnuje Miejska Zieleń, ciepło jest tańsze o obiecane 20%. Nawet okupant by tyle nie zrobił w 7 miesięcy. A tu ciągły lans i parcie na senat. Wituś senatorem co najmniej , a może nawet posłem chce być. Pomysłodawcy męczenia roślin dla lansu Flipa i Flapa należy się "jobel". Można było porządnych ludzi zmusić do słupowania i wpłatomatu, to co tam roślinki - nie szkoda róż gdy senat tuż, tuż. A wszystko podparte wizytą JP II i rocznicą obalenia komuny.W drugiej fazie życia wybrane jednostki gwałtownie dziecinnieją i tracą przyzwoitość na stałe. Lekarze są bezsilni. Nie żal mi tych dziwaków - żal mi ich wyborców i klakierów

 7. 7
  +12
  ~ Cu
  Środa, 05.06

  Wolałbym działająca klimatyzację...

 8. 8
  +1
  ~ szczęśliwy
  Środa, 05.06

  Jakie to wspaniałe że pan prezydent jest panem prezydentem wszystkich elblążan

 9. 9
  +1
  ~ zachwyceni
  Środa, 05.06

  Jakie to wspaniałe że pan prezydent zrobił dla nas taki ładny tramwaj. Bardzo dziękujemy panie prezydencie, będziemy na pana głosować do końca świata i o jeden dzień dłużej

 10. 10
  +1
  ~ niepojęte
  Środa, 05.06

  jak to możliwe że pan prezydent jest dla nas niewdzięcznych taki dobrotliwy

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.98689293861389