Wtorek, 5.12.2023, Imieniny: Krystyna, Sabina, Norbert
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Na starówce kierowcy parkują, gdzie popadnie. Straż miejska zapowiada wzmożone kontrole

05.06.2019, 12:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Na starówce kierowcy parkują, gdzie popadnie. Straż miejska zapowiada wzmożone kontrole

Elbląska Starówka to wizytówka naszego miasta, często odwiedzana przez zagranicznych turystów, ale i okolicznych mieszkańców. Niestety dużym problemem są kierowcy parkujący swe pojazdy gdzie popadnie. W trosce o porządek i bezpieczeństwo straż miejska prowadzi wzmożone działania związane z nieprawidłowym parkowaniem na terenie całej Starówki.
 

W związku z tym informujemy, że na Starym Mieście obowiązuje strefa zamieszkania, którą definiuje ustawa Prawo o ruchu drogowym jako obszar obejmujący drogi publiczne lub inne drogi, na którym obowiązują szczególne zasady ruchu drogowego, a wjazdy i wyjazdy oznaczone są odpowiednimi znakami drogowymi.


Znakiem tym jest znak D-40 (strefa zamieszkania), a podstawowe zasady, których trzeba przestrzegać na terenie, gdzie on obowiązuje to:
1.    pieszy może korzystać z całej szerokości drogi i ma pierwszeństwo przed pojazdami,
2.    prędkość pojazdów jest ograniczona do 20 km/h,
3.    zakaz postoju w innym miejscu niż wyznaczone w tym celu,
4.    wyjeżdżający ze strefy zamieszkania jest włączającym się do ruchu.
 

Podsumowując, strefa zamieszkania to obszar przede wszystkim, w którym pieszy powinien czuć się bezpieczny. Normy prawne dopuszczają jednak możliwość wjazdu pojazdów mechanicznych, na specjalnych w/w zasadach o przestrzeganiu, których należy pamiętać każdorazowo odwiedzając Elbląską Starówkę .
 

W związku z tym przypominamy, że naruszając zakaz postoju w strefie zamieszkania w miejscach innych niż wyznaczone można otrzymać mandat karny w wysokości 100 zł. i 1 pkt karny, o czym mówi art. 97 kw.
 

 

Karolina Wiercińska
Straż Miejska w Elblągu

 

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (15)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ czytelnik
  Środa, 05.06

  Wreszcie czas się tym zająć. Dawno już tam taki mówiąc delikatnie bałagan z tym parkowanie parkują jak chcą i gdzie chcą maj to dosłownie w du..... Czas tym się zająć.

 2. 2
  +4
  ~ Elblążanin
  Środa, 05.06

  A dlaczego wzmożone kontrole Straży Miejskiej mają dotyczyć tylko Starówki? Czyżby pozostała cześć miasta to tzw. drugi sort?

 3. 3
  +10
  ~ pracownik na Starówce
  Środa, 05.06

  Nareszcie!!!! Parkują gdzie chcą, robią co chcą, zakazy mają wszyscy w nosie. Jak 1 strażnik miejski posiedziałby tu 8 godzin przez 1 dzień, to na swoją wypłatę spokojnie by zarobił, a reszta dla miasta. Tu po prostu "leży" pieniądz tylko trzeba dać ludzi żeby "pozbierali" te pieniądze. ZRÓBCIE TU W KOŃCU PORZĄDEK !!!

 4. 4
  +5
  ~ mieszkaniec
  Środa, 05.06

  Parkowanie na Starówce jest wg zasad wolnej amerykanki. Policja jedzie i nic nie widzi. Na Św. Ducha w miejscu gdzie jest zakaz postoju najnormalniej w świecie stoją samochody, ulica ta jest nie do przejechania to jeden slalom, ale nie widziałem aby jakakolwiek służba tzn. straż miejska czy policja reagowała na ten bałagan. Mało tego, samochody na Św. Ducha parkowane są na chodnikach np. przy bibliotece, po jednej i drugie stronie, chodniki załamują się i robi się niebezpiecznie. Wystarczy również spojrzeć na wjazd |na ulicę Stary Rynek, jest zakaz wjazdu, ale samochody stoją jak na parkingu, przy budowie. Takie parkowanie jest od dawna ale SŁUŻY DO TEGO POWOŁANE NIC Z TYM NIE ROBIĄ! więc czekam z niecierpliwością na to, aby SŁUŻBY wykonały pracę, do której są zobowiązani.

 5. 5
  +8
  ~ el
  Środa, 05.06

  No w końcu Straż Miejska się zainteresowała . Można ich zobaczyć każdego ranka miedzy godz, 8 a 9 stoją na starówce miedzy samochodami i spią a od godz. 13 to już się kręcą przy blus barze czekając na obiad Taki z nich pożytek .

 6. 6
  +3
  ~ Baju baju
  Środa, 05.06

  Kontrole?? Jak się zadzwoni to może strażnicy przyjadą. Są znaki a kierowcy mają to w d. Karać bydło do skutku może wreszcie zrozumieją. Znaki ktoś obrócił a gdzie fachowcy od znaków.

 7. 7
  +3
  ~ elba
  Środa, 05.06

  Każdy prawdziwy i kulturalny , znający przepisy kierowca powinien wiedzieć gdzie parkować,popatrzcie na inne miasta,np.Kraków...

 8. 8
  +1
  ~ cccc
  Środa, 05.06

  no może cos w końcu zrobią te nieroby.! Pytam po co wczoraj przed godziną 19 te pracusie jeździły sobie autem straży po wąskich chodnikach w alejkach w parku na Władysława i Nowowiejskiej??? Przecież o wiele sprawniej obeszli by okolice.!!! Czy nie mogli wysiąść i ruszyć tyłków??? Szkoda że jeszcze nie powjeżdzali do klatek schodowych.!!! Gdzie tu sens i logika? gdzie ich przełożony???

 9. 9
  +5
  ~ iza
  Środa, 05.06

  wynika to z niespełniania obowiązków służbowych przez straż miejską i policję.

 10. 10
  +7
  ~ Oj
  Środa, 05.06

  Bractwo się rozbestwilo, mandaty powinny iść o dwa zera w górę. Ciekawostka jest to że wyjadą Polacy za granicę i da potulni , przestrzegają znaki i przepisy.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.97771716117859