Wtorek, 14.07.2020, Imieniny: Stella, Bonawentura, Marcelin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii MISTRZOWIE PARKOWANIA

Mistrzowie parkowania w Elblągu część 18 - zobacz zdjęcia

25.04.2019, 11:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Mistrzowie parkowania w Elblągu część 18 - zobacz zdjęcia
Fot. Nadesłane

Ze skutkami złego parkowania kierowców borykają się nie tylko inni użytkownicy dróg, ale także piesi czy rowerzyści. Mistrzowie Parkowania nie myślą o innych zastawiając chodnik, ścieżkę rowerową lub zajmując dwa miejsca parkingowe. Czas, by to się zmieniło.

Każdy z nas natrafił kiedyś w swoim życiu na Mistrza Parkowania. Osobę, która posiadając prawo jazdy popisała się „wyobraźnią”. W teorii zna ona bowiem zasady ruchu drogowego i rozróżnia parking od miejsca nieprzeznaczonego do parkowania, ale w praktyce świadomie tworzy własne przepisy kierując się zasadą „ ja tylko na chwilę”.
 

Zastawiane chodniki czy ścieżki rowerowe to nie jedyne pomysły Mistrzów Parkowania. Dostrzegają to nasi czytelnicy, którzy cały czas przesyłają nam zdjęcia ilustrujące nieprawidłowe zachowania kierowców.
 

Zachęcamy naszych czytelników do przesyłania zdjęć Mistrzów Parkowania. Może publikacje przesłanych zdjęć sprawią, że będzie ich coraz mniej.


Zdjęcia można przesyłać na adres  zdjecie_dnia@info.elblag.pl  w tytule wpisując „Mistrzowie Parkowania”, a w treści podając miejsce i czas wykonania zdjęcia oraz (jeśli się chce) autora zdjęcia.
 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 15

%93.3 %6.7


Galeria / Mistrzowie parkowania w Elblągu część 18 ( zdjęć 16 )
Dodano: 2019-04-25 | fot. nadesłane
0

Komentarze do artykułu (32)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ ls
  Czwartek, 25.04

  A na ul. Kosynierów Gdyńskich, w o okolicy terenu Urzędu, jest zakaz parkowania i nie dotyczy chodnika. Samochody parkują na chodniku i za cholerę nie ma tam 1,5 m dla pieszych , jak rzecze Kodeks. Widać w tym miejscu nie obowiązuje i nikomu to nie przeszkadza. To może wystarczy mała uchwała (jak to teraz w modzie), że na terenie miasta zakaz parkowania nie dotyczy chodników i po sprawie. I nie demonizujmy, piesi sobie poradzą. Tylko trochę znaków, by trzeba postawić. A poza tym zastanawiam, się po co komu te malutkie "paseczki" trawnika, gdzie mogłyby być normalne miejsca parkingowe. Acha juz wiem, psy nie będą miały gdzie s...

 2. 2
  +5
  ~ urbanistaamator
  Czwartek, 25.04

  I będzie tak nadal a nawet gorzej. Jak urbaniści się nie ogarną i na każdym wolnym placyku będą stawiać budynek a o miejscach dla aut nie będą mysleć to tak będzie. Zamiast domy, osiedla budować na zewnątrz to upychają w każdą wolną dziurę domy. Ani skwerów, ławecze, placów dla dzieci, parkingów tylko chałupy.

 3. 3
  +9
  ~ W następnym odcinku...
  Czwartek, 25.04

  Jaki jest sens tych artykułów skoro służby odpowiedzialne za porządek prawny w mieście, Policja i Straż Miejska nie reagują ? Darmowy parking jest pod Urzędem Miejskim dla urzędasów, zablokujmy im ten parking, moze zaczną wtedy myśleć nie o majówce a o realnych działaniach ?!

 4. 4
  +4
  ~ kierowca
  Czwartek, 25.04

  A gdzie w kodeksie jest zapisane że nie wolno parkować na trawniku? proszę o podanie podstawy prawnej.

 5. 5
  --4
  ~ 18 część
  Czwartek, 25.04

  Kto ,cwoki i tyle . Jacy mistrzowie.

 6. 6
  +4
  ~ Kierowca
  Czwartek, 25.04

  Niech zapłaci za kopanie trawnika , wysianie trawy pracę przy utrzymaniu trawnika rura zmięknie.

 7. 7
  +2
  ~ Do ~kierowca
  Czwartek, 25.04

  Proszę bardzo, nie dziękuj :) Art. 144. Niszczenie roślinności, art. 144 § 1 Kodeksu wykroczeń

 8. 8
  --2
  ~ kazek
  Czwartek, 25.04

  Najpierw to musi być trawnik ,a nie placyk z którego wyrasta kępka trawy.

 9. 9
  +2
  ~ Paw
  Czwartek, 25.04

  Zdjęcie nr 3 (z niebieskim samochodem) to jakiś komletny nonsens. Wiem gdzie to jest, sam nie raz tam parkowaniem niestety zbraku miejsca (nie ja jeden) . A puste miejsce parkingowe obok nic nie znaczy bo w między czasie kotoś mógł z niego odjechać.

 10. 10
  0
  ~ Joluś
  Czwartek, 25.04

  - kazek - trochę pomyśl, a dojdziesz do wniosku, że trawa nie wyrasta, bo jest rozjeżdżona przez parkujące tam samochody. Mam samochód od ponad 20 lat i czasami parkuję nawet 100 m od budynku w którym mieszkam, czy coś się z tego tytułu dzieje? Trzeba po prostu myśleć. Ponawiam pytanie stawiane przez -w następnym odcinku-: Gdzie jest straż miejska, policja, za co biorą pieniądze?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.