Poniedziałek, 25.05.2020, Imieniny: Grzegorz, Urban, Magda
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Mija 20 lat od pielgrzymki papieża Jana Pawła II do Elbląga

04.06.2019, 11:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Mija 20 lat od pielgrzymki papieża Jana Pawła II do Elbląga
Foto Henryk Myśliński

6 czerwca mija 20 lat od pielgrzymki papieża Jana Pawła II do Elbląga. Z tej okazji w Ratuszu Staromiejskim 6.06.2019 r., o godzinie 17.00 rozpocznie się wernisaż wystawy zdjęć elbląskiego fotografika Henryka Myślińskiego.

Oprócz zdjęć upamiętniających tę wyjątkową w dziejach miasta wizytę, obejrzeć będzie można pamiątki, przejrzeć gazety z czerwca 1999 r. oraz kronikę miejską opisującą zarówno przygotowania, jak i sam dzień wizyty Ojca Świętego.

Do udziału w wernisażu okolicznościowej wystawy organizator - Prezydent Witold Wróblewski zaprasza wszystkich, którym bliska jest postać Papieża Polaka, w tym uczestników pamiętnej pielgrzymki. Będzie to okazja do przypomnienia wydarzeń sprzed 20 lat i wspaniałej atmosfery, która towarzyszyła wtedy mieszkańcom naszego miasta.

 

UM Elbląg

 

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ nie biskup, a znowu on
  Wtorek, 04.06

  Jak to połączyć - JP II promował moralność, szczególnie wśród rządzących, a "organizator" bazuje na podległych mu słupach, wpłatomatach, wdzięcznych i odwdzięczających się. "Ty, który skrzywdziłeś człowieka prostego..." - jesteś niewiarygodnym hipokrytą.

 2. 2
  0
  ~ zuzu
  Wtorek, 04.06

  Wspomnień czar - cudowne spotkanie z JP II , no i byliśmy 20 młodsi....

 3. 3
  +1
  ~ czysta świętość
  Wtorek, 04.06

  jemu zawdzięczamy wielkie wpływy kleru,transfer majątku, ochronkę pedofili i pomniki za życia

 4. 4
  +3
  ~ santo subito
  Wtorek, 04.06

  bałwochwalczy kult jednostki powinien by postawą o wstydu dla wszystkich bałwochwalców

 5. 5
  --6
  ~ Słupowiec
  Wtorek, 04.06

  Co to za namolny gościu, który wciąż bredzi o jakichś słupach. Zablokujcie to, bo tego nie da się czytać, to chore.

 6. 6
  +3
  ~ nie czytaj
  Środa, 05.06

  ~Słupowiec - cóż to , boli cię porfel po wpłacie? Sumienia nie masz, ale sąsiedzi zobaczyli cię na liście wpłat i zmienili zdanie o hipokrycie? Nie musisz niczego czytać , skoro nie umiesz przyzwoicie żyć , szczególnie za miejskie pieniądze. Bądź dumny że podejmujesz słuszne decyzje o "karierze" - wpłać i rób czego oczekuje rozdzielca dóbr a nie miasto i przyzwoitość. Wielu wpłaca i to jest w porządku, ale grupa otrzymująca za to synekur, to prostytucja. A zrobienie przez przełożonego marionetkowych słupów z podwładnych, to jedyne osiągnięcie kadencji i wg ciebie bardzo przyzwoite. Tego nie można sobie nawet wyobrazić , że jest ktoś taki na funkcji samorządowej, bo to jest metoda mafii. Tobie odpowiada taki stan , bo czerpiesz z tego korzyść. Blokada nie zagłuszy faktów.

 7. 7
  +2
  ~ Robert Koliński
  Środa, 05.06

  Kościół i serwilistyczne wobec tej organizacji media kreują Jana Pawła II na papieża, który walczył z przestępstwami pedofilnymi w Kościele. Tymczasem to on zatwierdził Kodeks Prawa Kanonicznego, który zniósł surowe kary za wykorzystywanie seksualne dzieci przez księży. Przez cały okres pontyfikatu nie zniósł też tajemnicy papieskiej chroniącej przestępstwa seksualne duchownych. Polecam wczorajszy artykuł w Oko.Press pt. "Kościół i pedofilia. To Jan Paweł II złagodził w 1983 roku kary dla księży molestujących dzieci".

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.