Wtorek, 3.10.2023, Imieniny: Teresa, Gerard, Bogumil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

„Przyjechaliśmy do Elbląga z kuchnią całego świata”. Trwa Festiwal Food Trucków

02.06.2019, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
„Przyjechaliśmy do Elbląga z kuchnią całego świata”. Trwa Festiwal Food Trucków
Fot. Ryszard Biel
REKLAMA
Po raz kolejny na Placu Jagiellończyka odbywa się Festiwal Smaków. Tym razem do naszego miasta przyjechało 23 food trucków.
 
 
Przyjechaliśmy do Elbląga z kuchnią całego świata. W food truckach można zjeść dania z kuchni gruzińskiej, węgierskiej, azjatyckiej, meksykańskiej, hiszpańskiej, po amerykańską czy tajską
 
– wymieniał Krzysztof Dankowski, współorganizator.
 
To nie pierwszy raz, kiedy w naszym mieście odbywa się Festiwal Food Trucków. - Zawsze chętnie wracamy do Elbląga. Wiemy, że mieszkańcy są głodni nowych wrażeń smakowych, a my lubimy je dostarczać – dodał Krzysztof Dankowski.
Tym razem Elblag odwiedzili: Wheel Meal – kuchnia meksykańska, Gruzin – kuchnia gruzińska, tajskielody.com - Lynx & Wasp - lody tajskie, BELGIJKI – frytki belgijskie, Jack Burger – burgery, Burczy Buła – pulled pork, Kultowe Zapiekanki – klasyka polskiego street foodu, CHURROS AMIGOS - hiszpańskie paluchy churros, Kill Grill – burgery, Los Santos Bar – kuchnia międzynarodowa, KROCZEK Lody Naturalne – lody, Pot Spot – chilli, zupy, gulasze, Zebra Burger - burgery, Para Buch – azjatyckie pierożki, Fragola – świeże owoce w czekoladzie, Food Cab – zapiekane buły, Świnki Trzy – szarpana wieprzowina, SurfBurger – burgery, Fresh Donuts - amerykańskie pączki z dziurką, Przystanek California - skrzydełka i polędwiczki z kurczaka, owoce morza i Węgierska Fabryczka – langosze.
 
 
Miejsce jest bardzo pozytywne. Ostatnio jak byliśmy Festiwal odbywał się na Starówce i tam jest też pięknie. Póki co oblężenia nie ma, ale czekamy na mieszkańców. U nas każdy znajdzie coś dla siebie, od klasycznych burgerów, po hamburgery z naczosami
 
– mówił Marcin Ząbek, manager Beef'N'Roll
 
Miejsce zorganizowania Festiwalu zostało wybrane nieprzypadkowo. Na Placu Jagiellończyka odbywał się Miejski Dzień Dziecka. - Dużo osób dzisiaj zawitało na Plac Kazimierza Jagiellończyka. Pogoda nam dopisała. Szacujemy, że tym razem również odwiedzi nas kilka tysięcy osób – stwierdził Krzysztof Dankowski.
 
Podczas Festiwalu Smaków oprócz dobrego jedzenia można również spodziewać się dodatkowych atrakcji. - Przygotowaliśmy kilka konkursów – mówił Krzysztof Dankowski. - Dziś odbył się konkurs jedzenia na czas burgerów, w niedzielę odbędą się zawody w jedzeniu na czas zapiekanek. Będzie również konkurs na to, kto jako pierwszy złoży zamówienie na kwotę dokładnie 150 zł.
 
Festiwal będzie trwał dwa dni. Dziś, 2 czerwca, food trucki będą czekać na elblążan od 10:00 do 20:00. Wstęp bezpłatny.

 
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / Food Trucki ( zdjęć 44 )
Dodano: 2019-06-02 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ Mieszkaniec
  Niedziela, 02.06

  Czy media są dumne pokazując wstrętne żarcie oraz rodziny tluściochów ? To obraz elbląskiej patologii ktora wylewa się na ulice wraz z tłustym cielskiem rodziców oraz dzieci! Jak mozna promować taki syf?

 2. 2
  +5
  ~ anonim
  Niedziela, 02.06

  Siedzą i jedzą tłuste kiełbasy i choćby nie wiem jak się wytężał to nie udzwignie prezes pisu taki to ciężar.

 3. 3
  +4
  ~ betti
  Niedziela, 02.06

  Ludzie,cokolwiek się dzieje w naszym mieście jest krytykowane i wyśmiewane ... nie rozumiem ! ?

 4. 4
  +2
  ~ Marian
  Poniedziałek, 03.06

  Bo najłatwiej jest krytykować! Gdyby nic się nie odbyło też byłoby źle.

 5. 5
  0
  ~ Hahamm
  Poniedziałek, 03.06

  Lepiej propagować takie inicjatywy niż biernie obserwować powszechne zjawiska publicznego spożywania znacznych ilości taniego piwska. A to jest znacznie gorsze od spożywania tego rodzaju pokarmów. W ZUS - ie renty inwalidzkie otrzymuje więcej osób, których chorobę spowodował alkoholizm niż te co jadły tzw fast foody.

 6. 6
  +1
  ~ lol
  Poniedziałek, 03.06

  @Mieszkaniec a widziałeś ceny jakie tam są? Patologię raczej skutecznie one odstraszyły.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2068409919739