Poniedziałek, 4.03.2024, Imieniny: Lucja, Kazimierz, Eugeniusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Prezydent powołał Zespół ds. kierunków funkcjonowania komunikacji miejskiej

03.04.2019, 15:45:00 Rozmiar tekstu: A A A
Prezydent powołał Zespół ds. kierunków funkcjonowania komunikacji miejskiej
Zdjęcie stanowi jedynie ilustracje do artykułu (fot. archiwum redakcji)
REKLAMA

W dniu wczorajszym Prezydent Zarządzeniem nr 174/2019 powołał Zespół ds. kierunków funkcjonowania komunikacji miejskiej w Elblągu.
 

Zadaniem Zespołu będzie wskazanie kierunków rozwoju funkcjonowania komunikacji miejskiej w Elblągu, które będą zachęcały mieszkańców do korzystania z transportu publicznego, a ponadto opracowanie wytycznych dla nowego przetargu na obsługę linii komunikacyjnych.
 

Jednym z problemów nowoczesnego miasta jest zatłoczenie komunikacyjne. Należy dążyć do takiego rozwiązania, aby komunikacja miejska stała się atrakcyjną alternatywą dla prywatnej komunikacji samochodowej. Celem publicznego transportu zbiorowego powinno być realizowanie założeń zrównoważonej mobilności.
 

Zespół będzie pracował pod przewodnictwem Wiceprezydenta Janusza Nowaka. W skład zespołu weszli pracownicy urzędu miejskiego oraz  miejskich spółek komunalnych, a także Radni wszystkich klubów.

 

Joanna Urbaniak

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (25)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +19
  ~ ...
  Środa, 03.04

  No to pięknie , a Zarząd Komunikacji Miejskiej zajmie się wskazaniem kierunku rozwoju metra , które będą zachęcały mieszkańców do korzystania z metra ?

 2. 2
  +29
  ~ patrz - muzeum
  Środa, 03.04

  Kolejny kwiatek "myślącego"administratora miasta. Powołał zespół spośród tych którzy na co dzień mają w obowiązkach takie zadania.Zaproponujcie Politechnice Gdańskiej stypendium dla dwóch magistrantów przygotowujących pracę nt. komunikacji miejskiej w mieście 150 000 mieszkańców. Będzie połączenie przyjemnego z pożytecznym i sensownie zrobione , bo ocenione przez fachowców. Zespół powołany przez witusia może jedynie wprowadzić darmową komunikację miejską bo na inny wysiłek intelektualny , poza zakupem starych tramwajów adolfa, takiego zespołu nie będzie stać. To są ludzie, którzy patrzą w "szefa" i nie przedstawią mu odważnych rozwiązań bo się boją. Gdyby mogli samodzielnie myśleć i decydować , to by już rozwiązania wdrażali, bo wynika to z ich obowiązków. Samodzielność jest karana.

 3. 3
  +20
  ~ Elbląg stan umysłu.
  Środa, 03.04

  Szefem komisji Janusz Nowak buahaa ,a jak on został radnym,a potem wiceprezydentem????

 4. 4
  +11
  ~ Żarty
  Środa, 03.04

  W D. Macie pomysły mieszkańców. Przecież tak długo jak autobusy i tramwaje nie będą z Klima to będą latem puste. Zmiana tras i powstanie nowych oraz nowy tabor szczególnie tramwaje. Złom do huty.

 5. 5
  +5
  ~ Elblag
  Środa, 03.04

  Pierwsza linia to Sawa sa i mazurska tramwaje i krolewiecka do ogólnej plus nowy tabor z klima... później autobusy z klima

 6. 6
  +1
  ~ Elblag
  Środa, 03.04

  Pierwsza linia to zawada i mazurska tramwaje i krolewiecka do ogólnej plus nowy tabor z klima... później autobusy z klima

 7. 7
  +5
  ~ Pisalismy
  Środa, 03.04

  Przedłużenie tor ów ul. Mazurska i przez zawade. Ul. Krolewiecka i ul. Fromborska w stronę Bielan. Zagórze, zawodzie źle skomplikowane przyklad otwarto castorame czym dojechać. Myslcie wreszcie.

 8. 8
  +14
  ~ Nie wierzę!
  Środa, 03.04

  Czy już im do końca odbiło?

 9. 9
  +19
  ~ Barnay
  Środa, 03.04

  Od zawsze tak jest, to jak się nie ma pomysłu na coś to powołuje się gremium doradcze, celem rozmycia odpowiedzialności. Która to już komisja?

 10. 10
  +18
  ~ Truso
  Środa, 03.04

  Witold Słupnik - szef wszystkich zespołów i podzespołów, a także tranzystorów i oporników intelektualnych !!!!!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.81195306777954