Sobota, 24.08.2019, Imieniny: Bartlomiej, Jerzy, Bartosz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Inicjatywa elblążanki zakończona sukcesem. "Udało się zebrać słodyczy na 350 paczek!"

18.12.2018, 17:30:59 Rozmiar tekstu: A A A
Inicjatywa elblążanki zakończona sukcesem. "Udało się zebrać słodyczy na 350 paczek!"
Fot. Ryszard Biel
Po raz trzeci Aleksandra Mazurkiewicz zorganizowała zbiórkę słodyczy. Marzyła, aby w tym roku udało się uzbierać słodyczy na 200 paczek. Elblążanie tłumnie odpowiedzieli na Jej apel. - Miałam cichą nadzieję, żeby pobudzić do dobrego czynu jak największą liczbę ludzi i udało się – mówi elblążanka.
 
Aleksandra Mazurkiewicz na pomysł zbiórki słodyczy wpadła w 2016 r. Wyprawiając urodziny poprosiła gości, by zamiast prezentów czy kwiatów przynieśli czekolady. Chciała je przekazać dzieciom z elbląskiego domu dziecka. Jednak, gdy zobaczyła, jak chętnie znajomi zaangażowali się w tę inicjatywę stwierdziła, że warto ją rozszerzyć.
 
O pomoc w zbiórce poprosiła Rotary Club Elbląg Centrum, do którego należy. Z roku na rok ilość paczek rosła. W zeszłym roku udało się zrobić ich aż 158.
 
- Moje marzenie urodzinowe było, aby w tym roku zrobić 200 paczek dla dzieci niepełnosprawnych jak również dla osób starszych do Niezapominajki. W sumie udało się ich zrobić... 350! - mówiła Aleksandra Mazurkiewicz.
 
O akcji pisaliśmy w połowie października br. Informacja o zbiórce rozpropagowana była także za pośrednictwem portalu społecznościowego facebook.
 
 
Słodycze były zbierane również w przedszkolach i o to też chodziło, żeby te małe istoty już uczyły się dzielenia i pomaganiu innym
 
– dodała Aleksandra Mazurkiewicz.
 
Elblążanka przyznała,że największą radość sprawia Jej uśmiech na twarzach obdarowywanych. - Moja koleżanka powiedziała do mnie „Ola to my Tobie dziękujemy, że otwierasz nam oczy i serca dla innych”. To bardzo miłe słowa, ale bezcenne są spojrzenia tych dzieci i osób starszych. Prawda jest taka, że sama bym nic nie zrobiła. Gdyby nie wspaniali ludzie, którzy włączyli się w akcję – podkreśliła Aleksandra Mazurkiewicz.
 
Wczoraj, 12 grudnia, towarzyszyliśmy św. Mikołajowi i Jego Śnieżynkom podczas wizyty w Domu Pomocy Społecznej Niezapominajka. Do podopiecznych tej placówki trafiły 73 paczki.
 
 

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Galeria / Mikołaj w Niezapominajce ( zdjęć 24 )
Dodano: 2018-12-18 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ dex
  Wtorek, 18.12

  taaaakkkkk- bo najważniejsze są... słodycze :-( Niezdrowe, rozwalona wątroba, trzustka, nowotwory, marskość wątroby :-( Dzięki pani kolejne osoby zasilą oddziały elbląskich szpitali :-( masakra.

 2. 2
  +1
  ~ pp
  Wtorek, 18.12

  Napewno miło spędzili czas ci ludzie, dobrze że o nich pamiętają

 3. 3
  +1
  ~ alek
  Środa, 19.12

  brawo Pani Aleksandro!!! Jestem z Pani dumny, jako zwykły obywatel tego miasta

 4. 4
  +1
  ~ klasao
  Środa, 19.12

  aż miło po przeczytaniu takich wieści, brawo, a nie czytać o zgrai kiboli maszerujących pod pomnik, żenada

 5. 5
  0
  ~ GRAŻYNKA
  Środa, 19.12

  Wspaniała akcja i wspaniali ludzie o wielkim i dobrym sercu. Dla takich starszych osób zwykła czekolada to jest wielki dar.

 6. 6
  +1
  ~ 🙄
  Środa, 19.12

  Zadziwiające jak bardzo pozory mogą mylić, akcja charytatywna, zbiórka slodyczy, wszystko pięknie i cudownie, szkoda tylko że tak mało osób zna prawdziwe oblicze tej "wspaniałej" pani Aleksandry, zadziwiające że można mieć dwie skrajnie odmienne od siebie twarze...

 7. 7
  +1
  ~ 5406899
  Środa, 19.12

  Ludzie!!! Zachwycacie się jej dobrocią.... A nie znacie jej jaka jest naprawdę..... Krzyżem leży w kościele a diabła ma za skóra....

 8. 8
  +1
  ~ 13246587
  Środa, 19.12

  Szkoda mi tylko tych ludzi którzy faktycznie chcieli pomóc dzieciom i osobom starszym i dali się wmanewrować w autopromocję pani Aleksandry, przecież ona zrobiła to tylko po to dla rozgłosu, jej chodzi tylko i wyłącznie o własny tyłek, myślę że gdyby ludzie znali o niej prawdę nie chcieliby mieć z nią nic wspólnego. Dla Pani Aleksandry liczy się tylko ona sama i nikt wiecej ale trzeba przyznać że jest świetna aktorka, Oscar morowany

 9. 9
  +1
  ~ antyk
  Czwartek, 20.12

  a co ci zrobiła ,ze tak ją krytykujesz?

 10. 10
  +1
  ~ 13246587
  Czwartek, 20.12

  Powiem tyle że od niej należy trzymać się jak najdalej, na początku jest przesłodka jednak to tylko pozory. Najważniejsze to żeby nie wchodzić z nią w żadne układu finansowe, kredyty bo później zostaje się z ręką w kieszeni, długo by opowiadać, uważam że jest po prostu zwykła manipulantką

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.