Niedziela, 21.10.2018, Imieniny: Urszuli, Celiny, Hilarego
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Siema Elbląg! Jurek Owsiak przywiózł do elbląskiego szpitala karetkę dla maluchów

12.10.2018, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Siema Elbląg! Jurek Owsiak przywiózł do elbląskiego szpitala karetkę dla maluchów
Fot. Ryszard Biel

Nie ukrywamy, że politycy swoimi opiniami bardzo nam pomagają. Ludzie dają nają nam jeszcze więcej. My zarażamy pozytywnie. Nadal są też ci, którzy się nie zarażają, ale poczekajcie, jeszcze będziecie szukali na to szczepionki - Jurek Owsiak w swoim stylu odniósł się do nagonki na WOŚP, którą od jakiegoś czasu prowadzą politycy partii rządzącej. Efekty tego "zarażania" odczują również elblążanie. Twórca Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy przyjechał do naszego miasta, aby przekazać szpitalowi przy ul. Królewieckiej karetkę noworodkową.

Pracownicy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu i młodzi wolontariusze entuzjastycznie przywitali Lidię Niedźwiedzką-Owsiak (Prezes Fundacji WOPŚ) i Jurak Owsiaka, którzy w piątek (12 października) odwiedzili elbląską placówkę. Za sprawą Fundacji do Elbląga trafiła karetka "N" (noworodkowa). Nowoczesny sprzęt za blisko 800 tys. zł będzie służył do ratowania życia i zdrowia maluchów z Elbląga i okolic.

Ta karetka, będzie się opiekowała połową województwa warmińsko-mazurskiego. Druga taka karetka jest w Olsztynie. Nią będą przywożone do naszego oddziału dzieci, które urodzą się w stanie zagrożenia życia i zdrowia ze szpital z pierwszym poziomem referencyjnym. To karetka, która ratuje nasze najmniejsze, najbardziej bezbronne dzieci. Jest wyposażona w inkubator, bez którego nie byłoby mowy, aby dziecko przetrwało transport

- mówi Barbara Chomik, koordynator Oddziału Noworodków, Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka WSZ w Elblągu.

- Jesteśmy szczęśliwi, że możemy gościć tak wspaniałych ludzi, którzy poświęcają swój czas i energię, aby w służbie zdrowia było lepiej. Nasz szpital dostał do tej pory sprzętu na 2,5 mln zł. Ten sprzęt, który przyjechał dziś, kosztuje ok. 800 tys. zł. Nas nie stać byłoby na taką karetkę - przekonywała Elżbieta Gelert, dyrektor szpitala.

Udekorowaną balonami "N" WOŚP osobiście przedstawicielom WSZ przekazał Jurek Owsiak. Cieszymy się, że jesteśmy tu z tą piękną karetką. To sprzęt z najwyższej półki. Standardy, które ma w sobie, to zgrana całość z inkubatorem jezdnym, który pozwala szybko pomagać, szybko reagować. To jest sprzęt, który myślę, długie lata będzie pracował dla Was. Nie myślimy o tym, kiedy zbieramy pieniądze, wtedy jest akcja, jest zabawa, ale kiedy coś się dzieje, wtedy nasze myślenie staje się zupełnie inne. Mówi się, że jak trwoga to do lekarza. My staramy się, aby oni mieli odpowiedni sprzęt, przekonywał.

My nie polegamy na żadnych innych sponsorach, tylko na państwu, na tym, co Wy robicie, kiedy jest finał, kiedy gramy. Robimy jedyną taką rzecz na świecie. Nikt tak nie zbiera pieniędzy, nie bawi się i nie tworzy tak wspaniałych tradycji. Gramy też na całym świecie. W najbardziej odległych miejscach. Stworzyliśmy tradycję. Nie mamy biurek, niczego nie wynajmujemy, nie opłacamy nikogo, aby grał. Robią to ludzie w Elblągu, Adelajdzie, Nowym Jorku i pod kołem biegunowym. Z tego się cieszymy. Chcemy, aby ludzie mieli w sobie to pojęcie, że jeśli ma być demokracja, to musimy się dzielić

- mówił Jurek Owsiak.

Twórca WOŚP w swoim stylu odniósł się również do nagonki na Orkiestrę, którą wielu polityków PiS, prowadzi od jakiegoś czasu.

Nie ukrywamy, że politycy swoimi opiniami bardzo nam pomagają. Wtedy ludzie jakby dają nają nam jeszcze więcej. Zarażamy pozytywnie. Są też ci, którzy się nie zarażają, ale poczekajcie, jeszcze będą szukali na to szczepionki

- mówił Jurek Owsiak i zachęcał do udziału w nadchodzących wyborach samorządowych.

Jurek Owsiak, do WSZ w Elblągu, wrócił po ośmiu latach. 12 października 2010 roku z okazji nadania Oddziałowi Noworodka, Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka imienia WOŚP, odwiedził go i obdarował inkubatorem transportowym dla noworodków, który służy szpitalowi do dziś. 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 8

%62.5 %37.5


Galeria / Jerzy Owsiak przekazał karetkę do przewozu niemowlaków. ( zdjęć 40 )
Dodano: 2018-10-12 | Fot. Ryszard Biel

Komentarze do artykułu (16)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +25
  ~ kąkol
  Ponad tydzień temu, Piątek, 12.10

  Owsiaku jestes wielki . Graj ile sił starczy . Tobie i nam wszystkim . Stworzyłes cos niesamowitego . Nie przejmuj się szczekaniem pisuarów i purpuratów . Jak widać na zdjęciach można cos ważnego przekazać bez pokropku . Żadnego czarnego w sukience nie widać . Pewnie nie było okazjonalnej darmowej wyżerki . Tak trzymać .

 2. 2
  +9
  ~ jan-49
  Ponad tydzień temu, Piątek, 12.10

  pisiory pokazcie co wasz jurek motorowka przywiozl do elblaga?

 3. 3
  +18
  ~ Najnowocześniejszy
  Ponad tydzień temu, Piątek, 12.10

  Brawo WOŚP brawi Owsiak! Pisiory niech szczekają, a wy dalej róbcie swoje!;)

 4. 4
  --9
  ~ Solder
  Ponad tydzień temu, Piątek, 12.10

  Jad platfusów się wylewa. A co tam robił hostessa Missan z kwiatkami?

 5. 5
  --17
  ~ rentgen
  Ponad tydzień temu, Sobota, 13.10

  Owsiak drażni mnie tak jak PIS, ta sama piep...... obłuda, tylko ubranko inne

 6. 6
  +10
  ~ Tak trzymac!!!!!!!
  Ponad tydzień temu, Sobota, 13.10

  Tak trzymac i olać tych ciagle szczekających na nie....Jurek sie ma!!!!!!

 7. 7
  +4
  ~ anonim
  Ponad tydzień temu, Sobota, 13.10

  Trzeba byc naprawde ograniczonym by w WOSP i Caritas wplatac polityke ale rzadzący w tym kraju upolitycznili juz wszystko...Odzyskanie 100 lat niepodleglosci ,,wspolnie'' i ,,wspolnych dokonan'' jest NIEMOZLIWE w kraju gdzie kazdy polityk po drugiej stronie barykady to ,,wróg''...

 8. 8
  --7
  ~ Polik
  Ponad tydzień temu, Sobota, 13.10

  Wie ktoś może kiedy gra w Polsce ta orkiestra ? Pytam bo chcę pomóc.

 9. 9
  +4
  ~ jurek w.
  Tydzień temu, Sobota, 13.10

  Fenomen polega na ogłupianiu pospólstwa, na doskonałej socjotechnice i wykorzystywaniu naiwności. Załóżmy że jeden z najbogatszych Elblążan ( żeby nie było podejrzeń o defraudację ) organizuje zbiórkę na karetkę dla noworodków - co by zebrał ? Co najwyżej na koło ! A gość i jego żona dla których organizacja jest źródłem dochodu zbiera od naiwnych kasę. Do tego hasła "mrówka mała", "złoty melon" i mamy pełen obraz. A Pani dyrektor niech nie opowiada bajek, budżet szpitala to ok. 120 do 140 milionów rocznie, a do tego można pomyśleć o leasingu, to wstyd, że do tej pory karetki N nie było ! Musiały zbierać na nią dzieci

 10. 10
  --1
  ~ Eg
  Tydzień temu, Sobota, 13.10

  Do Jurka a ten biznesmen z Torunia ile kasy dostał z naszych podatków? I co dał nic więc przestań pie.... Jak cały rząd

 11. 11
  +2
  ~ jh
  Tydzień temu, Sobota, 13.10

  Owsik przywiózł za naszą kasę tą karetkę.Bo w tytule wygląda jakby przywiózł za swoje pieniadze.A tak nie jest .Za darmo tego też nie robi.Zejdzcie na ziemię Lewandowscy.

 12. 12
  --2
  ~ anonim
  Tydzień temu, Sobota, 13.10

  I tak jak co roku pobijany jest kolejny REKORD ZBIÓRKI.Dzieki Jurek ze jestes.

 13. 13
  +4
  ~ Arc
  Tydzień temu, Niedziela, 14.10

  Niech se lemingi finansują lewaka owsika, mam to gdzieś, tylko nie róbcie tego w państwowych szkołach (gdzie już często jest nachalna nagonka na uczniów aby dawali kase), nie róbcie tego w państwowych mediach, nie róbcie tego z wojskiem, policją, nie latajcie państwowymi liniami lotniczymi i nie pływajcie wojskowymi łodziami podwodnymi za nasze państwowe/podatników pieniądze!!! Ps. gelertowa zadowolona, bo karetki nie kupowała i teraz ma od lemingów i premie będzie mogła sobie większą przyznać a karetka bedzie - brawo lemingi.

 14. 14
  +1
  ~ jurek w.
  Tydzień temu, Niedziela, 14.10

  Do Eg a kto Ci powiedział, że ja akceptuję biznesmena z Torunia ? Twój wywód jest prosty jak ktoś kradnie to i Ty możesz. Tak ?

 15. 15
  0
  ~ EB
  Tydzień temu, Niedziela, 14.10

  Nie zaglądam człowiekowi do portfela ale za jego zasługi powinien być milionerem w tym popie**** kraju za to czego dokonał. Takich ludzi brakuje na świecie. W zamian mamy przygłupów na bilbordach, którzy piep***** dyrdymały i zabiorą Wam wszystko nie dając od siebie nic!

 16. 16
  +1
  ~ Klara
  6 dni temu, Poniedziałek, 15.10

  Pan Owsiak wie jak inteligentnie golić mniej bystrych .I taki sposób na życie należy wspierać i popierać .Brawo dla Pana i wspólnoty

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.