Sobota, 30.05.2020, Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Na Modrzewinie pojawi się kolejny inwestor? Miasto sprzedaje teren przy ul. Rosnowskiego

09.08.2018, 10:00:56 Rozmiar tekstu: A A A
Na Modrzewinie pojawi się kolejny inwestor? Miasto sprzedaje teren przy ul. Rosnowskiego
Zdjęcie stanowi jedynie ilustracje do artykułu (fot. archiwum redakcji)

Miasto wystawiło na sprzedaż teren na Modrzewinie. Cena wywoławcza czterech działek, znajdujących się przy ul. Rosnowskiego, to blisko 1 mln zł.

Przeznaczona na zabudowę przemysłową Modrzewina-Południe włączona jest w elbląską podstrefę Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Nadal są tu działki, które czekają na inwestorów.

Tym razem pod młotek pójdzie kompleks czterech z nich o łącznej powierzchni ponad 2 hektarów, położony przy ul. Michała Rosnowskiego.

Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego na tym terenie mogą powstać obiekty produkcyjne, składy i magazyny oraz zabudowa usługowa.

Cena wywoławcza nieruchomości to 945 001 zł (bez VAT). W przetargu mogą uczestniczyć osoby, które wpłacą wadium, złożą oświadczenie, że znany jest im stan prawny i stan zagospodarowania nieruchomości stanowiących przedmiot przetargu oraz oświadczenie o zapoznaniu się z warunkami i przedmiotem przetargu, oraz o przyjęciu ich bez zastrzeżeń. Wadium należy wpłacić do 24 września.

Przetarg ustny odbędzie się w dniu 1 października, o godz. 10, w sali nr 300 A Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --2
  ~ Stefan Rembelski
  Czwartek, 09.08

  Jak zwykle nie będzie chętnych więc to nie ten kierunek. Miasto powinno być aktywnym współinwestorem czyli wnosić te działki aportem do inwestycji z opcją wykupienia przez inwestora lub zbycia udziałów na wolnym rynku po zakończeniu inwestycji.

 2. 2
  +4
  ~ ?????????
  Czwartek, 09.08

  Kasa wpłynie do UM i zostanie wydana, tylko na co?

 3. 3
  0
  ~ magik
  Piątek, 10.08

  DO ~ Stefan Rembelski - i Pana zdaniem to jest lek na całe zło? O ile dobrze pamiętam był prezydent, który proponował PPP i co....pomimo sympatii do tegoż człowieka, się nie udało. Jeżeli biznes jest konkretny i plany dalekosiężne to taka kwota nie stanowi problemu dla dużych firm. Problemem może być logistyka, infrastruktura i możliwości rozwoju. A co jeśli firma X za dwa lata rozwinie się na tyle, że będzie chciała zakupić wokół siebie terenu X 2 ? I nagle zonk - nie ma bo zabudowane lub za małe. W mojej ocenie Modrzewina powinna być na obrzeżach miasta skomunikowana z bezpośrednim połączeniem z S7. Subiektywnie, ale położenie jest warunkiem przystąpienia do inwestycji. Biznes nie potrzebuje polityki i polityków, biznes potrzebuje warunków rozwoju. Polityka powinna być przewidywalna.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.