Piątek, 23.02.2018, Imieniny: Romana, Izabela, Damian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Nowe boisko przy SP nr 21, park planszówek... pomysły młodych "radnych" zostaną zrealizowane?

13.10.2017, 13:00:40 Rozmiar tekstu: A A A
Nowe boisko przy SP nr 21, park planszówek... pomysły młodych "radnych" zostaną zrealizowane?
I Sesji Samorządów Uczniowskich/Fot. Ryszard Biel

W Dniu Dziecka uczniowie elbląskich podstawówek zajęli miejsce radnych i wzięli udział w Sesji Samorządów Uczniowskich. Okazuje się, że to nie była tylko zabawa w dorosłych. Część uchwał przyjętych przez dzieci zyskała aprobatę prezydenta Elbląga i ma szansę na realizację.

Podczas I Sesji Samorządów Uczniowskich elbląskich szkół podstawowych, która odbyła się 1 czerwca tego roku, dzieci przyjęły dwanaście uchwał. Dotyczyły one organizacji imprez i wzobogacenia infrastruktury sportowej, z której korzystają młodzi elblążanie. Uczniowie zaaprobowali między innymi pomysł organizacji toru saneczkowego na Gęsiej Górze czy realizację projektu „Park trampolin”.

Wszystkie uchwały przeanalizował prezydent Elbląga. Pięć z nich zostało rozpatrzonych pozytywnie i ma szansę na realizację. Trzy z nich dotyczą organizacji imprez, są to: festyn "Elbląg żegna wakacje", wydarzenie "Drugie życie rzeczy" - propozycja SP nr 12 i rodzinne biegi osiedlowe Orlik 2017 - propozycja SP nr 16. Z aprobatą spotkał się również projekt stworzenia parku "Żywych gier planszowych". Ten pomysł został wpisany do projektu rewitalizacji parku Dolinka - o dofinansowanie tej inwestycji władze miasta będą wnioskowały Programu Transgranicznego Polska-Rosja. Piąta, "najdroższa"zaakceptowana uchwała dotyczy budowy zadaszonej hali przy Szkole Podstawowej nr 21.

Zakres przebudowy zostanie wstępnie uzgodniony z dyrekcją szkoły i obejmie wykonanie pełnowymiarowego boiska do koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej, przykrytego halą z zapleczem. W 2017 planowanie jest wykonanie dokumentacji projektowej. Rozważana jest również możliwość złożenia wniosku do ministra Sportu na dofinansowanie budowy obiektu sportowego - wyjaśniają urzędnicy.

Pięć projektów uchwał zostało pozytywnie zaopiniowanych przez prezydenta. Myślę, że jest to powód do zadowolenia. Liczę na to, że te szkoły, które się zgłosiły, zrealizują projekty i będziemy mieć w Elblągu na przykład: piękną uroczystość na pożegnanie lata

- mówi Jolanta Janowska, elbląska radna (PiS).

Chciałbym podkreślić, że to iż pozostałe uchwały nie zostały zaaprobowane, nie oznacza, że pan prezydent podszedł do nich negatywnie. Po prostu ze względów formalno-prawnych, a w jednym przypadku finansowego, nie można ich zrealizować

- dodaje Artur Zieliński, sekretarz miasta.

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ tw bolek
  Piątek, 13.10

  rośnie nowe stado trutni

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.