Środa, 19.01.2022, Imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

25-lecie współpracy Elbląga z Tarnopolem. Podczas Święta Chleba odbędą się uroczystości związane z tą rocznicą

31.08.2017, 08:30:59 Rozmiar tekstu: A A A
25-lecie współpracy Elbląga z Tarnopolem. Podczas Święta Chleba odbędą się uroczystości związane z tą rocznicą
Zdjęcie stanowi ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)

W tym roku mija 25 lat od podpisania umowy partnerskiej między Elblągiem a Tarnopolem.  Podczas Elbląskiego Święta Chleba  odbędą się uroczystości związane z rocznicą naszego partnerstwa. Nie zabraknie również akcentów, które przybliżą elblążanom i turystom kulturę  ukraińską.

W sobotę podczas wspólnego gotowania i biesiadowania przy wielkiej patelni, dr Józef Sadkiewicz oraz dr Grzegorz Russak gotować będą barszcz ukraiński.

O godz. 15.00 w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się natomiast spotkanie poświęcone współpracy Elbląga i Tarnopola, na które serdecznie zapraszamy mieszkańców, a szczególnie mniejszość ukraińską mieszkającą w Elblągu. Gościem specjalnym spotkania będzie mer Tarnopola Pan Serhij Nadał. Podczas spotkania będzie można wysłuchać koncertu muzyki ukraińskiej w wykonaniu zespołu HARAZD z Pieniężna oraz zespołu „Szalone Małolaty” z Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu. Będzie także degustacja ukraińskiego pieczywa, korowaja.

Również w sobotę o godz. 15.30 na scenie przy katedrze wystąpi Dziecięcy Zespół Tańca „Słoneczko” z Tarnopola. Zespół jest stałym laureatem obwodowego choreograficznego konkursu «Taneczna wiosna». Wielokrotnie występował w Kijowie i innych miastach Ukrainy, prezentując tańce różnych ukraińskich regionów. Zespół występował wielokrotnie  na różnych festiwalach w Polsce (Elbląg,  Kraków, Tarnów, Leżajsk), Bułgarii, Rosji, Mołdawii, Francji, Serbii.

Tarnopol przygotowuje również swoje  stoisko promocyjne, które będzie można odwiedzać w sobotę i niedzielę. Będą się na nim prezentowali między innymi przedstawiciele branży piekarniczej.

Rok Elbląga w Tarnopolu

Obchody z okazji 25-lecia współpracy odbyły się również w Tarnopolu. W miniony weekend Prezydent Witold Wróblewski uczestniczył w Dniach Tarnopola, podczas których podsumowany został obchodzony z okazji jubileuszu Rok Elbląga w Tarnopolu. Z tej okazji w tarnopolskiej Galerii Związku Artystów Ukrainy otwarta została wystawa "Відносини", której organizatorem głównym było Centrum Sztuki Galeria EL oraz Biuro Prezydenta Miasta. Podczas wystawy, która potrwa do 18 września  prezentowane są  prace elbląskich artystów – głównie z  wystawy 29 Salon Elbląski oraz Leeraner Salon. Artyści reprezentują dyscypliny takie jak malarstwo, rzeźbę, obiekty, fotografię, rysunek i grafikę.

Centrum Sztuki Galeria El przekazało również Merowi Tarnopola ponad 600 polskich książek, które zebrane zostały wśród mieszkańców Elbląga.

Podczas Dni Tarnopola zaprezentował się także zespół „Szalone” z Młodzieżowego Domu Kultury.

Za bardzo dobrą współpracę z naszym miastem Prezydent Witold Wróblewski uhonorowany został Odznaką Tarnopolskiej Rady Miejskiej.


informacja nadesłana

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ kres
  Czwartek, 31.08

  A ja prowadzę stronę www.czernielowmazowiecki.pl o wsi z okolicy Tarnopola.

 2. 2
  +2
  ~ Marian
  Czwartek, 31.08

  Jedno wiem, że z Tarnopola do Janowa Podlaskiego, tam gdzie są piękne koniki jest tylko 50 km. W samym Tarnopolu jest Katedra i obraz Maryjny, z tego co pamiętam. Jeżeli nie to sprostujcie.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.316379070282