Poniedziałek, 26.02.2018, Imieniny: Bogumil, Aleksandra, Miroslawa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Strażacy nadal usuwają skutki wczorajszej burzy. "Nigdy nie było aż takich strat"

12.08.2017, 12:00:37 Rozmiar tekstu: A A A
Strażacy nadal usuwają skutki wczorajszej burzy. "Nigdy nie było aż takich strat"
fot. Majka Brejdak

Do tej pory 38 razy elbląscy strażacy wyjechali do interwencji związanych z usuwaniem skutków wczorajszej burzy. Obecnie akcje są prowadzone na ul. Teatralnej, Warszawskiej, Bema oraz w miejscowości Ogrodniki.


W sumie w akcjach przeprowadzanych w całym powiecie elbląskim brało udział 18 strażaków z Państwowej Straży Pożarnej z Elbląga i Pasłęka oraz 76 ochotników. Do  obecnej chwili było 38 inwerwencji.

 
Dotyczyły one praktycznie całego terenu powiatu elbląskiego. Głównie były to powalone drzewa bądź konary. Do najgroźniejszych sytuacji doszło przy ul. Saperów, koło pętli, drzewo upadło na dwa samochody, a w miejscowości Zajączkowo wiatr zerwał część dachu z budynku mieszkalnego
 
– opowiada st. kpt. Przemysław Siagło, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu.

W Elblągu uszkodzone zostały linie tramwajowe przy al. Grunwaldzkiej i ul. Bema. - Rano tramwaje jeszcze nie jeździły wzdłuż Grunwaldzkiej, a na Bema tak - dodał Przemysław Siagło.

Wśród 38 interwencji, do których do tej pory jechali strażacy, miały miejsce  m. in. na ulicach Kalinowej, Dalekiej, Strumykowej, Bukowej, Słowackiego, Ratuszowej, Saperów, Łęczyckiej, Oboźnej, Grunwaldzkiej, Bema oraz Chrobrego, przy której znajduje się park linowy.

 
Większość parku linowego została uszkodzona. Trasa trudna i średnia są zniszczone. Pourywane są liny stalowe. Straty są niemałe. Byłem zaskoczony aż takimi stratami. Myślałem, że spadnie kilka gałęzi, ale nie, że drzewa będą połamane w połowie. Park istnieje kilka lat i nigdy nie było aż takich strat
 
– mówił prezes parku linowego.


Strażacy wciąż dostają wezwania. - Burza na pewno była groźna. Sporo drzew zostało połamanych. Jednak szczęście w nieszczęściu jest takie, że nikomu nic się nie stało. Nie odnotowaliśmy żadnych osób poszkodowanych czy śmiertelnych – zaznaczył Przemysła Siagło.

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Białymstoku ostrzega przed kolejną burzą, która dziś może wystąpić na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.
 
Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 15 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Lokalnie grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80 proc.
 
- ostrzega synoptyk Tomasz Siemieniuk.Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Galeria / Skutki piątkowej burzy ( zdjęć 34 )
Dodano: 2017-08-12 | fot. Majka Brejdak

Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --8
  ~ Ble ble
  Sobota, 12.08

  To kłamstwo. spałem smacznie i nic nie słyszałem

 2. 2
  +7
  ~ @Ble ble
  Sobota, 12.08

  To śpij dalej i nie zawracaj gitary.nara.

 3. 3
  +7
  ~ Qwerty
  Sobota, 12.08

  Szkoda parku linowego, mam nadzieje ze uda się go naprawić.

 4. 4
  0
  ~ makary
  Środa, 16.08

  niektóre fotki słabe jeśli chodzi o wielkość leżących gałęzi czy drzew fotograf sie nie postarał, nie chciało mu się, wystarczyło przejść się koło wieżowców na Władysława IV

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.