Wtorek, 20.02.2018, Imieniny: Leon, Ludmila, Eustachy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Zmarła Krystyna Fac - przez 20 lat uczyła w ZSO, wcześniej w Liceum Medycznym

12.07.2017, 10:00:41 Rozmiar tekstu: A A A
Zmarła Krystyna Fac - przez 20 lat uczyła w ZSO, wcześniej w Liceum Medycznym

Z głębokim żalem dyrekcja, nauczyciele, absolwenci i uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego i Gimnazjum nr 8 w Elblągu przyjęli wiadomość o śmierci mgr Krystyny Fac, nauczycielki w tym Zespole Szkół Ogólnokształcących w latach 1992-2012, wcześniej w Liceum Medycznym w Elblągu, odznaczonej  w czasie obchodów Dnia Edukacji Narodowej w 2012 r. Złotym Medalem za długoletnią pracę.

Pani Profesor Krystyna Fac zmarła nagle w wieku 68 lat, w dniu 8 lipca 2017 r. Mimo odejścia na emeryturę pozostała czynnym egzaminatorem maturalnym, uczestnikiem uroczystości jubileuszowych i innych wydarzeń świątecznych.

W osobie Zmarłej Koleżanki, Przyjaciółki, Wychowawczyni rzeszy naszych absolwentów, Nauczycielki języka polskiego i wiedzy o kulturze, Pedagoga, wieloletniego pracownika ZSO żegnamy wspaniałego, wrażliwego człowieka, który poświęcił swoje zawodowe życie pracy z młodzieżą. Pani Krystyna pozostanie w naszej pamięci jako osoba życzliwa, serdeczna, wspaniałomyślna, która z pasją dzieliła się swoją wiedzą, przekonując młodych ludzi, że warto się uczyć, poszerzać swoje horyzonty. Była wyjątkowo lubiana przez uczniów, którzy cenili Jej ciekawe lekcje, inspiracje do nauki, zachętę do udziału w konkursach, a przede wszystkim za tolerancję i zrozumienie ich słabości i błędów.

Wielu Jej podopiecznych podejmowało studia humanistyczne, odbywało u Niej praktyki pedagogiczne, kontynuowało naukę w różnych dziedzinach. Jako wychowawca doceniała swoich uczniów, co skutkowało licznymi spotkaniami z absolwentami uczniów.

W Zmarłej straciliśmy Przyjaciela naszej placówki.

Cała społeczność szkolna łączy się w głębokim smutku z Rodziną i Najbliższymi Pani Krystyny Fac.
Ceremonia pogrzebowa odbędzie się dnia 12 lipca 2017 r. o godz. 15.00 w Wałdowie.

 


Dyrekcja, Grono pedagogiczne, Pracownicy i Uczniowie
Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Elblągu 

Oceń tekst:

Ocen: 3

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --13
  ~ Marianna
  Środa, 12.07

  O co chodzi ? obchodzi życie świata !

 2. 2
  +6
  ~ Aleksandra
  Środa, 12.07

  Składam kondolencje dla Najbliższych.Pani Profesor Fac-zawsze życzliwa,pełna pasji,serdeczności dla swoich uczniów.Mój Nauczyciel języka polskiego.Głęboki żal. Spoczywaj w Pokoju.

 3. 3
  +3
  ~ Krzysztof Litkowski
  Czwartek, 13.07

  A parę dni temu wspominałem Panią Profesor. Potrafiła jak mało kto dotrzeć do takiego głąba i lenia patentowanego jak ja. Do dzisiaj pamiętam jej gniew po koncertowo na własne życzenie oblanym egzaminie komisyjnym i w konsekwencji dwoję z polskiego na koniec III klasy. Wstyd i nauczka na całe życie. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.