Niedziela, 23.02.2020, Imieniny: Romana, Izabela, Damian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Niebawem rusza rozbudowa Światowida! Umowa została podpisana

24.04.2017, 19:13:39 Rozmiar tekstu: A A A
Niebawem rusza rozbudowa Światowida! Umowa została podpisana

Dziś, 24 kwietnia, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu podpisał umowę z MKiDN na rozbudowę obiektu przy placu Jagiellończyka.

Informacja, że CSE „Światowid” udało się zdobyć fundusze na przeprowadzenie remontu podana została w marcu, dziś nastąpiło podpisanie umowy.

- Ruszamy z przygotowaniami do prac – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor instytucji. – W maju ogłosimy przetarg na wyłonienie inżyniera kontraktu, następnie przygotowywany będzie kolejny przetarg na wykonawcę robót budowlanych.

Kiedy zatem ruszą prace? Jak mówi dyrektor Czyżyk, jeśli inwestycja ruszy zgodnie z harmonogramem będzie to jesień tego roku. Jak wówczas będzie funkcjonowała instytucja?

- Nie możemy zatrzymać bieżącej działalności, będziemy robić wszystko, by zminimalizować niedogodności i by nasi odbiorcy jak najmniej odczuli skutki tego przejściowego okresu – dodaje Antoni Czyżyk. – Wiemy, że najtrudniej będzie zabezpieczyć logistycznie miejsca pracy, dlatego rozmawiałem wstępnie z prezydentem miasta, być może uda się przenieść pracowników do innych pomieszczeń.

Przypomnijmy - obiekt ma zostać rozbudowany o blisko 1900 metrów kwadratowych. Powstać mają nowe przestrzenie na działania kulturalne, w tym profesjonalne pomieszczenia edukacyjne i szkoleniowe, a istniejące powierzchnie mają zostać przebudowane, by zyskać nową funkcjonalność. Powstanie m.in. nowa sala kina edukacyjnego, zmodernizowane zostaną pracownie do edukacji kulturalnej, a sala sportowa dostosowana zostanie do organizacji różnorodnych wydarzeń.

Zgodnie z umową prace zakończyć się mają w 2019 roku.

 

Na zdjęciu: Antoni Czyżyk z podpisaną umową na rozbudowę "Światowida"


informacja nadesłana

 
 

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ rufioo
  Wtorek, 25.04

  A to zły PIS dał dotację. A najjasniejsza PO przez tyle lat ani grosza. Skoro nasi platformerzy tak psioczą na Jarka, to nie powinni brac nawet grosza.

 2. 2
  +4
  ~ ~~~~Elblążanka~~~~
  Środa, 26.04

  Nie wymieniajcie tylko foteli w salach kinowych. Są one bardziej wygodne niż w multikinie. Wolę filmy oglądać u Was :)

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.