Wtorek, 23.07.2024, Imieniny: Bogna, Brygida, Apolinary
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Brakuje informacji o wpływie Przekopu na przyrodę. Budowa Kanału przesunie się do 2026 r.?

23.06.2016, 09:00:55 Rozmiar tekstu: A A A
Brakuje informacji o wpływie Przekopu na przyrodę. Budowa Kanału przesunie się do 2026 r.?

- Komisja Europejska nie otrzymała jeszcze kompletu dokumentów środowiskowych dotyczących budowy kanału przez Mierzeję Wiślaną. Okazuje się, że rząd chce opracować nowe. A Urząd Morski w Gdyni, który ma je przygotować, od dwóch miesięcy nie ma dyrektora, a pracownicy wzywani są do prokuratury - informuje  Wyborcza. Co to może oznaczać?

W artykule "Komisja Europejska upomina się o Mierzeję" Maciej Sandecki  opisuje obecną sytuację planowanego przekopu i budowy kanału przez Mierzeję Wiślaną. Okazuje się, że do tej pory brakuje informacji o wpływie inwestycji na przyrodę Mierzei.

Przypomnijmy, że budowa miała rozpocząć się za dwa lata (w 2018 r.) i potrwać do 2022 r., a zakładany koszt miał wynieść 880 mln zl.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy senatora Jerzego Wcisłę, który mówi o tym, jak ważny jest rozwój dróg wodnych.

Wszystko wskazuje na to, że zaplanowane już za rządów koalicji PO i PSL wybudowanie kanału do 2022 roku może przedłużyć się w czasie. Powodem jest niedostarczanie przez obecny rząd koniecznej dokumentacji Komisji Europejskiej

- stwierdził.

Senator PO surowo ocenia przedstawione w artykule doniesienia. - To dziwna sytuacja, bo przedstawiciele obecnego rządu wiosną zapewniali, że kontaktują się z przedstawicielami Komisji Europejskiej i inwestycji nic nie zagraża. Tymczasem Komisja Europejska informuje, że od marca czeka na uzupełnienie danych, a ze środowisk rządowych pojawiają się sygnały o rozważaniu zlecenia dodatkowych badań środowiskowych. To oznacza kolejne trzy-cztery lata badań i przesunięcie oddania inwestycji co najmniej do 2026 roku! - zaznaczył Jerzy Wcisła.

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (18)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ powiec
  Czwartek, 23.06

  Tak właśnie rządzą zakłamane pisiory! Obiecają "ciemnemu ludowi" wszystko, a potem powiedzą "no chcielismy ale ta zła UE rzucała nam kłody pod nogi"! Tak będzie ze wszystkim, aż Polska przez rządy tych nieudaczników zbankrutuje i zostanie wyrzucona z UE!!!

 2. 2
  +16
  ~ Mila
  Czwartek, 23.06

  A pracownicy w Urzędzie Morskim w Gdyni tłumaczą się , że większość czasu zamiast pracować to spędzają w Prokuraturze.

 3. 3
  +8
  ~ coztomPolskom?
  Czwartek, 23.06

  Czy my jesteśmy suwerennym Narodem skoro komisja europejska ma zdecydować czy możemy kopać czy nie? (nie wchodząc w szczegóły czy przekop jest potrzebny i uzasadniony ekonomicznie czy nie)

 4. 4
  +7
  ~ Baron Munchausen
  Czwartek, 23.06

  Dlaczego mnie to nie dziwi......

 5. 5
  +3
  ~ pampi - ZAWADA
  Czwartek, 23.06

  ~ Baron Munchausen , racja , było do przewidzenia . Co na to poseł ziemi elbląskiej Pan Wilk , który zajmuje się sprawami miejskimi oraz senator ziemi elbląskiej Pan senator Wcisła ?? Który setki razy " przekopywał ten temat " w swych wywiadach ?? I nie tylko ?? Nasi parlamentarzyści są aktywni ale ....*

 6. 6
  +7
  ~ mius
  Czwartek, 23.06

  Skoro pan Wcisła i PO, PSL zaplanowali budowę kanału do 2022 roku, to nie było tam dokumentów środowiskowych ? Czyli wychodzi na to, że PO,PSL budowali ten przekop czysto teoretycznie! Poza tym następuje powtórka z Doliny Rospudy i obwodnicy Augustowa : w europie zachodniej budują gdzie chcą, Holendrzy odgradzają morze i zagospodarowują tereny pod inwestycje a my ciągle musimy mieć pozwolenia z unii a raczej od śmiesznych urzędasów od prostowania bananów...

 7. 7
  +9
  ~ elblązanin
  Czwartek, 23.06

  Pan Wcisła oderwał się od rzeczywistości. Po pierwsze niedano krzyczał że Urzad Morski za czasów PO zrobił pełną dokumentację, a teraz mówi cos innego. Po drugie rząd PiS podjął decyzję o przekopie bez względu na decyzję unijnych biurokratów. Ale cóż Pan Wcisła musi jakoś istnieć. Smutne że zamiast walczyć o rozwój o region za czasów jego popapranej formacji budował zamki z piasku, a teraz nie potarfi przyjmować decyzji PiS ze zrozumieniem. Ale jakoś się trzeba wybić w PO lub błyskać żeby N z kropką. przyjeła.

 8. 8
  +3
  ~ troll
  Czwartek, 23.06

  nie wiem czy przekop przez mierzeje jest potrzebny czy zbędny ale jedno wiem ,jeżeli ktoś ma nadzieję że jakikolwiek rząd doprowadzi do tego przekopu to jest marzycielem pozbawionym realizmu , nikomu z władz ( jakichkolwiek ) ten projekt nie jest potrzebny spełnia jedynie rolę kiełbasy wyborczej bez konserwantów , dlatego tuż po wyborach zwyczajnie śmierdzi .. , i nikt go nie rusza

 9. 9
  --3
  ~ fffffff
  Czwartek, 23.06

  Trzeba mieć nie po kolei w głowie aby czytać komunistyczną Gazetę Wyborczą.

 10. 10
  0
  ~ kapitan bomba
  Czwartek, 23.06

  Wilk odwalił taki numer wbrew partii po pierwsze, żeby do przekopu nie doszło, a po drugie przede wszystkim po to, żeby jego Tereska miała dłużej fuchę. Nic do roboty a kasiora leci. A Wy płaćcie malutkie ludziki.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.7287631034851