Niedziela, 28.04.2024, Imieniny: Waleria, Ludwik, Pawel
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Mieszkańcy mają pomóc policji w stworzeniu mapy zagrożeń na terenie działania KMP w Elblągu

02.02.2016, 15:20:02 Rozmiar tekstu: A A A
Mieszkańcy mają pomóc policji w stworzeniu mapy zagrożeń na terenie działania KMP w Elblągu
fot. Ryszard Biel
- Od tego tygodnia będziemy realizowali we wszystkich gminach powiatu elbląskiego konsultacje społeczne oraz we wszystkich dzielnicach miasta Elbląga. Mam nadzieję, że mieszkańcy będą chętnie w nich uczestniczyli – zaznaczył  insp. Krzysztof Konert Komendant Miejski Policji w Elblągu. Wszystko to, aby wspólnie stworzyć mapy zagrożeń bezpieczństwa.
 
Co będzie omawiane podczas konsultacji?
 
Mieszkańcy będą mieli możliwość, aby wyrazić swoją opinie nie tylko na temat pracy policji i innych służb. Będą mogli również zgłaszać swoje propozycje, uwagi jeżeli chodzi o zagrożenia. Nałożenie wniosków mieszkańców na nasze dane statystyczne poprawi jakość pracy nie tylko policji, ale i innych służb
 
– mówił  insp. Krzysztof Konert.
 
Jak będą przebiegały takie spotkania? - Mieszkąńcom przedstawimy dane statystyczne, czyli to, jak według nas, na bazie zgłoszeń, wygląda w danej gminie – opowiada  insp. Krzysztof Konert. - Mieszkańcy będą mogli się do tego odnieść, czy są jakieś elementy, na które my nie zwróciliśmy uwagi. 
 
Mapy zawierać będą kilka rodzajów danych. - Jeżeli chodzi o dane policyjne, będą to dane dotyczące przestępczość pospolitej, czyli kradzieże, włamania, bójki, pobicia, uszkodzenie mienia, uszkodzenia ciała – wymieniał  insp. Krzysztof Konert. - Poza tym dane dotyczące innych służb. Mamy na terenie miasta  Straż Graniczną, Żandarmerię Wojskową, Straż Miejską, a na terenie powiatu Straż Leśną, Straż Rybacką. Jest wiele podmiotów, które dba o bezpieczeństwo.
 
Czemu ma służyć ta mapa?
 
Nałożenie na jedną mapę danych wszystkich służb, a do tego jeszcze opinie mieszkańców, ich wnioski, propozycję, może się przyczynić do tego, że praca wszystkich służb, jak również burmistrzów, wójtów, będzie bardziej efektywna
 
– dodał  insp. Krzysztof Konert.
 
Mapa ma na celu usprawnić pracę policji. - Mapa będzie dostępna w Internecie, aby każdy mógł zobaczyć, jak to wygląda w jego terenie. Planujemy, aby  była też zakładka „zgłoś problem” - zapowiada  insp. Krzysztof Konert. - Mapa na pewno będzie gotowa do końca tego kwartału. Sądzę, że w marcu będziemy już wszystko wiedzieć. 
 
W czwartek, 4 lutego odbędą się pierwsze konsultacje w Tolkmicku (godz. 18.00,  Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury), drugie – dzień później w Rychlikach (godz. 10.00 Świetlica Biblioteki Publicznej). - Mam nadzieję, że cały materiał zbierzemy i przeanalizujemy do końca lutego – dodał  insp. Krzysztof Konert. 
 
Czy w Elblągu, według danych policji, któreś z zagrożeń jest szczególnie dokuczliwe? - Zagrożenia występują w każdym mieście. Jest siedem kategorii, które jest analizowane w policji w całej Polsce. To są przestępstwa najbardziej dokuczliwe społecznie: kradzieże, kradzieże z włamaniem, pobicia, rozboje, uszkodzenia ciała, uszkodzenia mienia, kradzieże samochodów – zaznaczał   insp. Krzysztof Konert. - Mapa pozwoli mi, jako komendantowi, zobaczyć, w której gminie jest bezpieczniej, gdzie przesunąć siły, środki, by mieszkańcy czuli się bezpiecznie.
 
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 6

%83.3 %16.7


Galeria / Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa ( zdjęć 35 )
Dodano: 2016-02-02 |  fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

  1. 1
    +2
    ~ K.Tybulczuk
    Wtorek, 02.02

    Świetna inicjatywa,która faktycznie może wiele pomóc Policji i nie tylko. Nie jestem policjantką ale Panie Komendancie jest to strzał w samą 10-tkę. Ponieważ pewne miejsca inaczej widzi Policja,a inaczej to wygląda z perspektywy przeciętnego obywatela. Brawo i życzę powodzenia w realizacji programu.

  2. 2
    +5
    ~ m.x
    Wtorek, 02.02

    Największą wiedzę powinni mieć dzielnicowi. "Powinni" jak by się interesowali dzielnicami ale szybciej zakonnice spotkać można na dzielnicy jak dzielnicowego. Poza tym chyba dyżurny prowadzi jakiś rejestr zgłoszeń więc trzeba to nanieść i nie pajacować. Jak większość ludzi pracuje w dzień to co mogą wiedzieć. Teraz takie czasy że sąsiad sąsiada nie zna więc wątpie żeby takie mapki były rzetelne. TYLKO TU PEWNIE NIE CHODZI O RZETELNOŚĆ A STWORZENIE MAPKI :-)

  3. 3
    +4
    ~ elbląski
    Środa, 03.02

    Co zmiana władzy to mapa zagrożeń .Przecież to już było

  4. 4
    +5
    ~ popieram-to
    Środa, 03.02

    Panie Komendancie cieszy sam fakt,że sama idea tworzenia map zagrożeń jest czym pozytywnym.Odnośnie pod-elbląskich miejscowościach potrzeba jest częstszych kontroli patroli Policji w miejscowościach Adamowo-Osiedle,Helenowo,Wikrowo,Wiktorowo,Władysławowo szczególnie w weekendy w porach nocnych (kradzieże,jeżdżenie na tzw. dwóch gazach,zakłócanie spokoju,nie stosowanie się do przepisów o ruchu drogowym głównie nadmierna prędkość w miejscach,gdzie są ograniczenia,zbiórki młodych debili szalejących swoimi autami,zaśmiecanie dróg,rowów melioracyjnych,spalanie śmieci i odpadów,których nie wolno spalać i wiele jeszcze innych wykroczeń.Myślę,że w/w miejscowości powinny się na takiej mapie znaleźć nie tylko w postaci jednorazowej akcji,ale zaplanowanych stałych kontroli.Trzeba powiedzieć,że takie kontrole muszą być opracowane w sposób niespodziewany i cwany ze względu na informowanie się łamiących przepisy przez CB-radio oraz przez telefony komórkowe.

  5. 5
    +4
    ~ mieszkaniec gminy
    Środa, 03.02

    Pomysł dobry,tylko zobaczymy jak to będzie wyglądać w realu.Odnośnie zebrań w Gminach,to z tym może być różnie,bo mieszkańcy oficjalnie mogą się obawiać ewentualnych osób łamiących przepisy i raczej nic nie powiedzą.Lepszą drogą do zebrania informacji będą dzielnicowi jak same Urzędy Gmin.

  6. 6
    +3
    ~ fotograf
    Środa, 03.02

    Najbardziej podobają mi się miny na twarzy na zdjęciu nr.5

  7. 7
    0
    ~ lukasz
    Czwartek, 04.02

    Mapa zagrożeń to znane od lat meliny pijackie , otwarte śmietniki na osiedlach , nie oświetlone traktu ulic, ogródki działkowe oraz agencje towarzyskie ( choroby weneryczne oraz handel żywym towarem) . To tematy do bieżącego realizowania.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1427071094513