Piątek, 12.04.2024, Imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Rotary Club Elbląg Centrum rozpoczął działalność

28.09.2015, 09:00:37 Rozmiar tekstu: A A A
Rotary Club Elbląg Centrum rozpoczął działalność
Fot. Adrian Sajko

Służyć innym ponad własną korzyść - to credo klubów rotariańskich na całym świecie, także nowo powstałego Rotary Club Elbląg Centrum. W sobotę, 26 września, odbyła się uroczystość inauguracji działalności i zaprzysiężenie członkiń klubu.

Czarne sukienki, białe marynarki i niebieskie apaszki... Nie to nie uczennice, to kobiety, które połączył wspólny cel - chęć niesienia pomocy innym. Spotkanie, które rozpoczęło działalność Klubu przyciągnęło delegacje z Klubów Rotary m. in. z Trójmiasta, Grudziądza, Bydgoszczy, Bartoszyc, Giżycka, Elbląga, Olsztyna, Białegostoku i Wrocławia. W obecności rodzin, przyjaciół i
społeczności rotariańskiej 22 elblążanki zobowiązały się służyć innym ponad własną korzyść.

- Za nami uroczysta inauguracja i zaprzysiężenie, więc teraz możemy oficjalnie przystąpić do działania – mówiła w swoim wystąpieniu Dorota Wcisła, prezydent Rotary Club Elbląg Centrum. - Zaczynamy już w październiku akcją czytania książek dzieciom w szpitalach i przedszkolach.

Jak podkreślają Rotarianki, duża część zaplanowanych akcji i wydarzeń będzie ukierunkowana na pomoc dla dzieci. Będą to między innymi wydarzenia kulturalne, podczas których będą zbierane datki dla młodych uzdolnionych uczniów, dzieci niepełnosprawnych czy młodych sportowców. Już 6 listopada Rotary Elbląg Club Centrum zaprasza na koncert Edyty Geppert, podczas którego będą gromadzone środki na akcję “Zdrowe ząbki” – profilaktyki prozdrowotnej higieny jamy ustnej. Będzie to cykl spotkań z najmłodszymi, podczas których lekarka - za pomocą barwnej historii o złych bakteriach i dobrych ząbkach będzie przekonywać najmłodszych, że warto dbać o higienę.

W  uroczystości, którą prowadził dyrektor Teatru im. A. Sewruka Mirosław Siedler, wzięło udział wielu znamienitych gości oraz rotarian z całej Polski. Elbląg odwiedziła Gubernator Dystryktu 2230 Rotary International Barbara Pawlisz oraz Gubernator Elekt Dystryktu 2230 Krzysztof Kopyciński. Była także poseł na Sejm Elżbieta Gelert, wicewojewoda warmińsko-mazurski Grażyna Kluge, w imieniu Marszałka Województwa – dyrektor Biura Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego woj. warmińsko-mazurskiego – Jerzy Wcisła i wójt gminy Elbląg Genowefa Kwoczek. Wydarzenie uświetnił wzruszający występ dzieci z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu.

- Dziękujemy za gratulacje i słowa wsparcia podczas naszej uroczystości. Takiego samego wsparcia będziemy potrzebowały podczas naszych akcji i liczę na to, że ludzi o dobrym sercu - którzy odpowiedzą na nasz apel - w Elblągu i okolicy nie zabraknie - dodaje Dorota Wcisła.

- W Elblągu od dzisiaj są już dwa kluby Rotary, szczęśliwe miasto, gdzie jest tyle ludzi, którzy chcą czynić dobro na rzecz innych – mówiła Gubernator Dystryktu 2230 Rotary International - Barbara Pawlisz podczas uroczystości.

Rotarianki przyrzekały m. in. służyć i dzielić się z potrzebującymi doświadczeniem, wiedzą, czasem i przyjaźnią, kierując się rotariańską dewizą „Service above self”, propagować najwyższe standardy etyczne w życiu osobistym, zawodowym i społecznym a także działać na rzecz zrozumienia, przyjaźni i pokoju.

Rotary jest najstarszą i jedną z najliczniejszych organizacji służebnych na świecie łączącą liderów różnych profesji i zawodów, działającą od 110 lat. Do Polski Rotary dotarło w 1931 roku, aby po wojnie powrócić dopiero w 1989 roku. Obecnie do tego ruchu w naszym kraju należy około 1700 osób, zrzeszonych w 75 klubach.

Aktualnie powstaje strona internetowa Rotary Club Elbląg Centrum. Z klubem można kontaktować się drogą mailową: rotary.elblag.centrum@gmail.com

 

informacja nadesłana

 

 

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Galeria / Rotary ( zdjęć 44 )
Dodano: 2015-09-28 |  Fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (24)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +12
  ~ nadzieja
  Poniedziałek, 28.09

  Mam tylko nadzieję , że nie zaczną sprowadzać do Elbląga uchodźców, oczywiście nieść pomoc ale tam w ojczystych krajach uchodźców to pochwalam.

 2. 2
  +13
  ~ z boku
  Poniedziałek, 28.09

  pomagacnie znaczy lansowac sie we wszystkich mediach

 3. 3
  --6
  ~ mikos
  Poniedziałek, 28.09

  Brawo drogie Panie. Działajcie i pomagajcie

 4. 4
  --5
  ~ rotarianka
  Poniedziałek, 28.09

  Gratulacje!!!! Jaki piękny Klub. Pozdrawiam Was dziewczyny

 5. 5
  --3
  ~ Grazyna
  Poniedziałek, 28.09

  Żeby skutecznie pomagać trzeba pokazywać się w mediach. Szczególnie na początku swojej działalności. Skąd ludzie i instytucje mają wiedzieć, że ta instytucja faktycznie pomaga i że jest godna zaufania, skoro jest kompletnie nowa i nikt jej nie zna.

 6. 6
  --3
  ~ bartek
  Poniedziałek, 28.09

  Ale pikny ten klub. Super kobitki

 7. 7
  --4
  ~ Marian
  Poniedziałek, 28.09

  Dobra inicjatywa. Z przyjemnością wybiorę się na koncert Edyty Geppert

 8. 8
  --5
  ~ Mika
  Poniedziałek, 28.09

  A gdzie można kupić bilety na koncert? Może napiszecie...

 9. 9
  +8
  ~ Edward
  Poniedziałek, 28.09

  Ludziom nie jest potrzebne wasze zas.... "poświęcenie". Ludziom jest potrzebna uczciwa godnie płatna praca, ale w tym temacie tradycyjnie nie macie nic do zaproponowania. Tu gdzie skutek jest natychmiastowy i tracicie "klientów" pomóc nie chcecie

 10. 10
  +10
  ~ RAMBO-11
  Poniedziałek, 28.09

  Znam takich którzy pomagają od wielu lat jako wolontariusze i nikt ich nie pcha na pierwszą stronę gazet,a tak od siebie to jakaś kasa na to poszła a dzieci chodzą głodne-poza tym nazwisko Wcisło bardzo żle mi się kojarzy ,do hospicjum na Toruńskiej potrzeba pań do pomocy ZAPRASZAMY !!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0271220207214