Sobota, 16.10.2021, Imieniny: Florentyny, Ambrozego, Gawla
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Pola Nadziei w Elblągu po raz 11. Ponad 600 wolontariuszy wyruszyło na ulice miasta

18.04.2015, 17:00:40 Rozmiar tekstu: A A A
Pola Nadziei w Elblągu po raz 11. Ponad 600 wolontariuszy wyruszyło na ulice miasta
Fot. Adrian Sajko

Dziś (18.04), po raz jedenasty na terenie całego Elbląga odbyła się akcja „Pola Nadziei”, których charakterystycznym znakiem stał się żonkil. Organizacją wydarzenia, jak co roku, zajęło się Stowarzyszenie na rzecz Hospicjum Elbląskiego oraz Hospicjum Elbląskie. Na ulicach miasta można było spotkać wolontariuszy z puszkami. W sumie było ich ponad 600. 

 

Wolontariusze na Placu Jagiellończyka ścięli żonkile i wyruszyli zaopatrzeni w kwiaty i puszki na ulice Elbląga. Centrum imprezy był właśnie plac, gdzie na elblążan czekały liczne atrakcje. 

 

Zadaniem akcji, obok pozyskiwania pieniędzy, jest szerzenie idei hospicyjnej, mówienie o potrzebie i możliwościach opieki hospicyjnej. Akcja ma uwrażliwiać społeczeństwo, przypominając o chorych i cierpiących, a także zachęcać do wolontariatu hospicyjnego

– mówiła Anna Podhorodecka, ze Stowarzyszenia na rzecz Hospicjum Elbląskiego

 

Anna Podhorodecka zauważała, że podczas kwestowania informują elblążan o chorobie, o elbląskim hospicjum, w jaki sposób działa, a także przede wszystkim o tym, że pobyt w hospicjum jest bezpłatny. Kontrakt z NFZ jedynie nie pozwala elbląskiemu hospicjum na realizację opieki na bardzo wysokim poziomie, stąd potrzeba organizowania takich akcji jak POLA NADZIEI. Za pozyskiwane podczas różnych akcji środki hospicjum wyposażane jest w dobrej jakości sprzęt nowe hospicjum, został zakupiony samochód, którym zespół hospicyjny jeździ do pacjentów, a także kupowane są paczki dla dzieci Osieroconych oraz małych pacjentów hospicjum. 

 

Elblążanie po tych 11 latach chętniej pomagają, bardziej świadomie, więcej wiedzą i na pewno jest nam dużo łatwiej zorganizować akcję, ponieważ mamy już swój dobry wizerunek wykształcony. Ludzie po prostu nie boją się z nami utożsamiać, coraz więcej osób się w to angażuje i jest nam z tego powodu niezmiernie miło

– przyznała w rozmowie z nami Anna Podhorodecka

 

Centralnym miejscem imprezy był Plac Jagiellończyka, gdzie na elblążan czekały liczne atrakcje. Na scenie prezentowane były: Przedstawienie pt.: „Rzepka” Juliana Tuwima, którą prezentowały dzieci, rodzice i nauczyciele z SP nr 19 w Elblągu, pokaz konkursowy „Projekt banera promującego elbląskie "POLA NADZIEI" , występy wokalne młodych Elblążan: Martyny Maludzińskiej, Mai Kadłubowskiej, Przemka Fryc, a także odbył się konkurs wiedzy o hospicjum. 

 

Na odwiedzających Plac Jagiellończyka czekała dziś między innymi ekipa kuglarsko-szczudlarska, dzieci otrzymywały również zwierzątka z balonów. Ponadto elblążanie mogli skorzystać ze stoiska malowania twarzy, zdobienia kwiatów, robienia paznokci, a także można było skorzystać z symulatora zderzeń, toru przeszkód przygotowanego przez  Elbląski Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, symulatora dachowania, z którym przyjechał Olsztyński WORD. 

 

Również odbyły się pokazy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu oraz pokaz psów rasy Golden Retriver.

Ines Kuraś

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Pola Nadziei - kwesta Hospicjum ( zdjęć 86 )
Dodano: 2015-04-18 |  Fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ wstyd
  Niedziela, 19.04

  Tak byli i tacy którzy nie mieli puszek i chodzili po ul.Gwiezdnej i zbierali pieniądze które chowali do kieszeni a ofiarodawcom dawali żonkila.

 2. 2
  0
  ~ Real
  Niedziela, 19.04

  Widziałem dzisiaj w rzadowych telewizjach że komentatorzy i zaproszeni goście chociaz nie wszyscy mieli wpięte żonkile w klapy.Czyżby również wspierali hospicja w Polsce.Aż mi sie nie chce wierzyc. A może podpieli się z czymś pod te zacne świeto.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.