Sobota, 8.05.2021, Imieniny: Stanislaw, Eryk, Liza
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

OPEGIEKA otrzymała jako jedyna firma w Elblągu status Centrum Badawczo-Rozwojowego

28.08.2013, 08:40:00 Rozmiar tekstu: A A A
OPEGIEKA otrzymała jako jedyna firma w Elblągu status Centrum Badawczo-Rozwojowego
fot. nadesłana

Okręgowe Przedsiębiorstwo Geodezyjno-Kartograficzne OPEGIEKA Sp. Z o. o. z Elbląga decyzją ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego z dnia 13 sierpnia 2013r. dołączyło do wąskiego grona komercyjnych jednostek naukowych posiadających status centrum badawczo-rozwojowego (CBR). Oznacza to, że Spółka spełnia kryteria określone w art. 17 ust. 2 ustawy o niektórych formach wspierania działalności innowacyjnej.

Przyznanie OPEGIEKA statusu jest następstwem skutecznie prowadzonej działalności innowacyjnej, dbałości o dynamiczny rozwój swoich produktów i usług, a także uwieńczeniem realizacji projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego „Rozbudowa Przedsiębiorstwa OPEGIEKA – utworzenie Centrum Badawczo-Rozwojowego GIS CENTRE”. W wyniku realizacji projektu OPEGIEKA utworzyło DATA Center – specjalistyczne centrum przetwarzania danych cyfrowych, które gwarantuje wysoki poziom zabezpieczenia, przetwarzania, utrzymania oraz przechowywania danych. Działalność Data Center ukierunkowana jest na usługi w technologii cloud computing. Dodatkowo w wyniku projektu OPEGIEKA posiada Kancelarię Tajną dedykowaną pracy na materiałach niejawny oznaczonych klauzulą tajne, Nato Secret i EU Secret.

 Aby zapewnić najwyższą jakość oraz zgodność z aktualnymi trendami na rynku, firma prowadzi prace badawczo-rozwojowe na potrzeby bieżącej produkcji geoinformatycznej. Swoją pozycję zawdzięcza silnie zdywersyfikowanej ofercie produktów i usług oraz realizacji interdyscyplinarnych projektów, wymagających gruntownej wiedzy i doświadczenia w dziedzinie geodezji, kartografii, fotogrametrii oraz najnowszych technologii informatycznych i telekomunikacyjnych. Największym potencjałem OPEGIEKA jest wykwalifikowana kadra, a w szczególności zespoły ekspertów branżowych i specjalistów IT. Przedsiębiorstwo w sposób ciągły prowadzi prace badawcze, inwestuje w nowe technologie i sprzęt oraz współpracuje z partnerami krajowymi i zagranicznymi. OPEGIEKA wytworzyło w wyniku własnych i wspólnych badań przemysłowych i prac rozwojowych szereg produktów dedykowanych, które zostały wdrożone i sprzedane odbiorcom zewnętrznym.

Status Centrum Badawczo-Rozwojowego to nie tylko przywileje i obowiązki, ale przede wszystkim nowe możliwości. Obecnie OPEGIEKA realizuje cztery projekty innowacyjne, w tym dwa we współpracy z uczelniami wyższymi, ukierunkowane na utworzenie nowych lub istotnie ulepszonych produktów dedykowanych administracji publicznej oraz rozwiązania na rzecz obronności i bezpieczeństwa kraju. Zgodnie z informacją zawartą na stronie Ministerstwa Gospodarki „Celem nadawania przedsiębiorcom statusu Centrum Badawczo-Rozwojowego jest rozwój prywatnego sektora badawczo-rozwojowego oraz wzrost popytu na usługi B+R”. Status centrum badawczo-rozwojowego to nowe szanse rozwoju dla OPEGIEKA, które zamierza wykorzystać z największą starannością.

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ Stanley
  Środa, 28.08

  Brawo dla OPEGIEKA. Nie trzeba być na Modrzewinie w którą utopiono lekką ręką 70 mln złotych.

 2. 2
  --1
  ~ lokator
  Środa, 28.08

  postawili sobie niezłą "chałupkę" a nie zrobili wjazdu do firmy - zgroza od samego rana sznur samochodów przez "podwórko" , budzą lokatorów, mają na terenie parking, ale zrobili sobie przy kamienicy. naruszone stropy, popękana elewacja budynku.....kto za to odpowie jak coś się stanie?

 3. 3
  +3
  ~ AborygenMiejscowy
  Środa, 28.08

  Ta firma jest znamiennym przykładem oderwania od jakichkolwiek związków i powiązań lokalnych i kompletnego braku zainteresowania po stronie władz miejscowych tym co robi (zagadnienia przerosły ich percepcję). Miasto mając tego typu usługodawcę w dziedzinie gis-u i gospodarki komunalnej bryluje w ogonie miast o podobnej populacji i pożal się Boże "potencjale" nie mając praktycznie porządnej i pełnej bazy danych stanowiącej podstawowe narzędzie w urbanistyce, planowaniu i gospodarowaniu mieniem.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0211520195007