Środa, 28.09.2022, Imieniny: Marek, Waclaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Likwidacja szkół średnich, zmiany w strefie płatnego parkowania, nowe, miejskie grunty. Przed nami XXI sesja Rady Miejskiej

18.02.2013, 09:35:50 Rozmiar tekstu: A A A
Likwidacja szkół średnich, zmiany w strefie płatnego parkowania, nowe, miejskie grunty. Przed nami XXI sesja Rady Miejskiej
Fot. arch. redakcji

Jutro, 19 lutego o godz. 10.00 rozpocznie się XXI sesja rady Miejskiej. Obrady miały planowo odbyć się 29 stycznia, jednak, w związku z tym, że w porządku obrad znalazły się wtedy uchwały dotyczące nowej "ustawy śmieciowej", która została oprotestowana przez samorządowców przez co dyskusje nad nią prowadzono w Sejmie dokładnie w dniu zaplanowanej sesji, Przewodniczący Rady Miejskiej, Jerzy Wcisła postanowił wtedy odwołać obrady i przenieść je na termin lutowy, aby radni w spokoju mogli pracować nad nowymi zapisami wprowadzonymi do nowej ustawy. Myli się jednak ten, który sadzi, że uchwały w sprawie śmieci staną na jutrzejszej sesji Rady Miejskiej.

O ile styczniowa sesja Rady Miejskiej zapowiadała się na niezbyt długą, gdyż w porządku obrad znajdowało się jedynie dziewięć uchwał o tyle sesja lutowa zapowiada się już imponująco.

Kolejne szkoły średnie do likwidacji

Oprócz stałych punktów, w porządku jutrzejszych obrad znalazły się dwadzieścia dwie uchwały, z których niewątpliwie najważniejsze będą te, które mówią o zamiarze łączenia - i likwidacji - kolejnych, elbląskich szkół średnich.

Radni mają więc zadecydować o rozwiązaniu z dniem 31 sierpnia 2013 r., Zespołu Szkół Turystyczno Hotelarskich i przeniesieniu kształcenia uczniów tej placówki do Zespołu Szkół Gospodarczych i Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług.

Natomiast placówki wchodzące w skład ZSTH: Zasadnicza Szkoła Zawodowa, Technikum Hotelarskie i szkoła Policealna mają zostać włączone do Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Elblągu. Zaś Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące zostanie zlikwidowane.

Zmiany w SSP
i nowe grunty miejskie

Radni zagłosują także nad zmianami w elbląskiej Strefie Płatnego Parkowania, ustalą opłaty za postój w tej strefie i opłatę dodatkową oraz sposób ich pobierania. Proponowane zmiany w Strefie Płatnego Parkowania są rezultatem ponad półrocznej pracy specjalnej Komisji składającej się z przedstawicieli Rady Miejskiej, Urzędu Miasta, Zarządu Komunikacji Miejskiej, a także przedstawicieli środowisk osób niepełnosprawnych (ERKON). Proponowane zmiany uwzględniają większość wniosków, sugestii, uwag zgłaszanych przez kierowców bezpośrednio do zarządzającego SPP, tzn. ZKM

Radni mają także wyrazić zgodę co do  nabycia przez Miasto od Polskiego Związku Motorowego z siedzibą w Warszawie prawa do użytkowania wieczystego niezabudowanych nieruchomości gruntowych przy ul. Bożego Ciała 4 i 7. W zamian za to PZM ma uzyskać na własność nieruchomość przy ul. Nowodworskiej, na której spółka prowadzi obecnie swoją działalność.

Elbląska Rada Miejska ma również udzielić swego poparcia pomysłowi zakupu od Wojskowej Agencji Mieszkaniowej nieruchomości gruntowych położonych przy ul. Lotniczej stanowiącej zaplecze po byłym Batalionie Remontu Lotnisk. Nieruchomość o wartości rynkowej ponad 11,7 mln zł Miasto chciałoby w przyszłości wykorzystać do prowadzenia działalności przemysłowej, produkcyjnej, usługowej, biurowej wraz z możliwością adaptacji znacznej części pomieszczeń na lokale socjalne.

Nabycie tego terenu pozwoliłoby także łatwiej skomunikować Zatorze z ul. Akacjową i Lotniczą oraz dalej, wiaduktem, z Węzłem Wschód. W przyszłości mogłoby to zaowocować budową nowej drogi, łączącą Zatorze z ul. Akacjową i z osiedlem Dębowa. Pierwotny plan budowy tej drogi zakładał puszczenie jej przez ogródki działkowe Żwirki i Wigury przy ul. Skrzydlatej, co owocowało wielomiesięcznym protestem działkowców.

Podjęte zostaną również dyskusje co do przystąpienia do sporządzenia nowego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru Śródmieście - Południe, a także zmiany fragmentu mpzp rejonu skrzyżowania ulic: Płk. Dąbka i Ogólnej, co bezpośrednio wiąże się z rozpoczęciem od lutego br. rozbudowy Centrum Handlowego "Ogrody".

 

Aleksandra Szymańska

Oceń tekst:

Ocen: 5

%60.0 %40.0


Komentarze do artykułu (25)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +15
  ~ nitka
  Poniedziałek, 18.02

  Jeszcze przed końcem narobią szkód

 2. 2
  +20
  ~ a co, a jak:):)
  Poniedziałek, 18.02

  Wszystko nam teraz przeglosują. Hej Elblązanie co chcecie. układamy listę życzeń:) Dudki zrobią wszystko zeby nie było kompromitacji i wstydu od X lat. (a wstyd i tak jest). Chce lotnisko i rok bez podatków. A do tego chce darmowe podręczniki dla dzieci i obiad dla każdego, ale bez kotleta sie nie liczy. Chce aby za darmo zmieniano mi opony z zimowych na letnie i odwrotnie. A na koniec chce żeby urząd miasta przychodził do mnie a nie ja do urzędu.

 3. 3
  +13
  ~ AR
  Poniedziałek, 18.02

  A ja uważam że wszelkie ważne decyzje dla Elblążan ,powinny zostać przełożone do czasu wybrania nowych władz w Elblągu.

 4. 4
  +9
  ~ fwefef
  Poniedziałek, 18.02

  Pakowac walizki i won

 5. 5
  +12
  ~ popieram
  Poniedziałek, 18.02

  popieram likwidację szkół w mieście, im ich mniej tym lepiej, a zaoszczedzone pieniadze proponuję przeznaczyć na stworzenia na Modrzewinie Instytutu Ciągnienia Druta, tak instytut wyposażony w aparaturę do badania stopnia wyciągniecia druta, na pewno przyczyni sie do sciągnięcia inwestorów do miasta, kilka milionów na aparature i będzie dobrobyt

 6. 6
  +1
  ~ jasio
  Poniedziałek, 18.02

  tylko zaorać ten syf

 7. 7
  +3
  ~ miczka
  Poniedziałek, 18.02

  Czekajcie.......jeszcze się muszą "nażreć" i nakąsać przed swoim wylotem!

 8. 8
  +6
  ~ sd
  Poniedziałek, 18.02

  a dlaczego będą uchwalane nowe ustawy jeżeli referendum jest pewne? przecież ci radni jeszcze sobie diety wypłacą! skandal! arogancja i bez szczelność tych ludzi jest porażająca! ludzie MY WAS NIE CHCEMY!

 9. 9
  +3
  ~ skandal
  Poniedziałek, 18.02

  Na koniec zlikwidują wszystko i wylecą z hukiem.Ciekawe czy olsztyn likwiduje tak wszystko u siebie bo chyba jest odwrotnie.

 10. 10
  +6
  ~ yataman
  Poniedziałek, 18.02

  a ja proponuje dokonac zbiorowego linczu na prezydencie i wszystkich radnych! stopien w ***ienia spoleczenstwa jest na krytycznie wysokim poziomie, niedlugo radni beda musieli ogladac sie za siebie na ulicach elblaga

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.99756979942322