Czwartek, 24.09.2020, Imieniny: Dora, Gerard, Teodor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

SANEPID i Urząd Skarbowy zamkną dopalacze?

16.01.2013, 17:43:59 Rozmiar tekstu: A A A
SANEPID i Urząd Skarbowy zamkną dopalacze?
fot. Mateusz Smoliński

Dziś, 16 stycznia, o godz. 15.00, do sklepu, w którym sprzedawane są środki zwane dopalaczami wkroczyli przedstawiciele SANEPID-u w asyście policji. Po ok. 20 minutach dołączyli do nich urzędnicy Urzędu Skarbowego.

To nie pierwsza próba zlikwidowania z naszego miasta dopalaczy. - Dwukrotnie byliśmy w tym sklepie, aby podjąć badanie środków tam sprzedawanych – mówi podkomisarz Krzysztof Pytlarczyk. - Są to środki chemiczne, czyli nie są zakazane prawem, dlatego sprawą zajmuje się teraz SANEPID. Kilkakrotnie był już w tym sklepie, raz próbował go już zamknąć. Niestety zamknięcie jednego dnia nic nie dało, bo kolejnego pojawił się pod innym szyldem, pod innym nazwiskiem. Zmianie ulega również nazwa preparatu, choć zawartość pozostaje ta sama.

Niestety wiedza na temat środków sprzedawanych w tym sklepie oraz szkodliwych efektów ich zażywania często nie są znane. Szczególnie młodzi ludzie odnoszą błędne wrażenie, że skoro środki te można kupić w sklepie to pewnie są mniej szkodliwe od „twardych” narkotyków, których zdobycie wymaga większego wysiłku. Nic bardziej mylnego. - Osobiście rozmawiałem z 22-letnim chłopakiem, który zażył dopalacz tylko raz – opowiada aspirant Tomasz Klucznik.- Skończył w szpitalu na OIOM-ie z migotaniem przedsionków serca. Rozmawiałem z nim dwa tygodnie po tym zdarzeniu, kiedy on już wyszedł do domu i niby normalnie funkcjonował. Mówił mi jednak, że po tym zdarzeniu,  za każdym kiedy podbiega np. do autobusu czy musi wykonać większy wysiłek, widzi mroczki przed oczami, ma zawroty głowy. To pokazuje, że zaszły zmiany w jego organizmie.
 
Przez godzinę czekaliśmy przed sklepem na wyjście przedstawicieli SANEPID-u i Urzędu Skarbowego. Niestety ich wizyta zdawała się nie mieć końca. Przez ten czas sklep chciało odwiedzić około 10 osób (wśród nich była jedna dziewczyna). Dwóch wytrwałych klientów czekało na mrozie ponad godzinę przeklinając i nerwowo chodząc przed wejściem do sklepu. A był środek tygodnia i dnia. Można się domyśleć, co dzieje się w piątkowy wieczór.

W najbliższym czasie postaramy się dowiedzieć czy tym razem SANEPID-owi udało się doprowadzić do zamknięcia sklepu oraz jaką rolę w tych działaniach odgrywał Urząd Skarbowy.
 
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 11

%45.5 %54.5
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 6 )


Komentarze do artykułu (13)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ wolny człek
  Środa, 16.01

  Narkotyki be,alkochol i pety ok ...co za POdwòjna moralność

 2. 2
  0
  ~ wolny człek
  Środa, 16.01

  Narkotyki be,alkochol i pety ok ...co za POdwòjna moralność rząd mówi czym można a czym nie ,sie wykończyć

 3. 3
  +11
  ~ anty urzędas
  Środa, 16.01

  skarbowcy to złodzieje narodu ustaleni przez rząd

 4. 4
  --4
  ~ jjjaa
  Środa, 16.01

  urzad skarbowy?????? nie piszcie tu glupot jak nie wiecie.. a ten pan z tym aparacikiem to niech porobi zdjecia sobie i wrzuci hm..

 5. 5
  --1
  ~ to jest
  Środa, 16.01

  chyba jedyny artukuł bez komentarza M. Lewandowskiego...... uf!!! wreszcie

 6. 6
  --2
  ~ Taki jakis tam
  Czwartek, 17.01

  -to jest -fajnie w koncu nie widziec tego nazwiska pod artykulem :-) - wolny czlek- masz racje, nikt nie powinien Ci mowic czym sie truc. Podpisz poprostu rezygnacje z powszechnej sluzby zdrowia, cobym nie musial lozyc na ratowanie samobojcy i wolna droga

 7. 7
  +6
  ~ prawda
  Czwartek, 17.01

  Wódka zabija więcej polaków niż te środki,ale o tym nikt nie mówi bo na wódzie trzepią kasę ...

 8. 8
  +2
  ~ Lakieras
  Czwartek, 17.01

  hehehe i darmowa reklama jeszcze raz ;D kiedy się nauczą........

 9. 9
  +3
  ~ i kto tu jest winny?
  Czwartek, 17.01

  A ile ludzi umiera tylko i wyłacznie z powodu działań ubocznych wszystkich leków?? w samych Stanach Zjednoczonych sa to setki tysięcy rocznie. Nikt o tym nie mówi bo przemysł farmaceutyczny ma ogromne wpływy a biznes musi sie rozwijać. Są setki naturalnych o wiele skuteczniej­szych metod leczenia niz farmakologia ale sa skutecznie tłumione i wysmiewane przez lobby farmaceutyczne, bo na witaminach czy naturalnych składnikach nie zarobi sie tyle co na lekach

 10. 10
  +2
  ~ janek z kosmosu
  Czwartek, 17.01

  Ciekawe jest to że sklep ten jest w lokalu którego właścicielem jest pan pracujący u w Urzędzie Marszałkowskim. Kiedyś chłopa pańszczyźnianego pan rozpijał, teraz go dopala

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.