Czwartek, 20.06.2024, Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafal
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Kanał jest tylko jeden - elblążanie bronią prawidłowej nazwy Kanału Elbląskiego

26.08.2012, 15:20:28 Rozmiar tekstu: A A A
Kanał jest tylko jeden - elblążanie bronią prawidłowej nazwy Kanału Elbląskiego
fot. Facebook.com

Kanał Elbląski często błędnie jest nazywany Kanałem Ostródzko-Elbląskim, Kanałem Ostródzkim czy Kanałem Ostróda-Elbląg. Elblążanie chcą bronić jego prawidłowego nazewnictwa i w tym celu mobilizują się na portalu społecznościowym pod wspólną akcją „Kanał jest tylko jeden”.

Problem funkcjonowania błędnego nazewnictwa Kanału Elbląskiego został poruszony podczas ostatnich konsultacji dotyczących Strategii Promocji Miasta. O wykorzystanie potencjału promocyjnego Kanału Elbląskiego i walkę o stosowanie prawidłowej nazwy upomniał się wówczas Bogusław Tadrowski. - Nie możemy dopuścić, aby Ostróda mówiła o Kanale Ostródzko-Elbląskim, który pod taką nazwą nie istnieje – mówił Tadrowski.

Pomysł podchwycił radny Robert Turlej, który na portalu społecznościowym Facebook zainicjował akcję „Kanał jest tylko jeden”. Zachęca w niej elblążan do ingerowania w treść internetowych i innych publikacji, które rozpowszechniają nieprawidłowe nazewnictwo Kanału Elbląskiego. - Stosowanie mylnego nazewnictwa wprowadza zamieszanie i utrwala w podświadomości nieprawidłową nazwę Kanału – czytamy w opisie akcji. - Dlatego też nie bądźmy bierni i reagujmy na takie nieprawidłowości. Oczyśćmy Internet z nieprawidłowego nazewnictwa – wzywa jej pomysłodawca.

W ciągu czterech dni do akcji przyłączyły się 72 osoby. Wyszukują oni strony internetowe i portale, na których stosuje się błędną nazwę Kanału Elbląskiego, poczym kontaktują się z ich administratorami z prośbą o dokonanie korekt. W ten sposób udało się już wpłynąć na zmianę informacji widniejących na stronie jednej z dolnośląskich firm organizującej wycieczki autokarowe oraz biura podróży w Elblągu. Na wiadomość póki co nie zareagowali natomiast administratorzy strony internetowej należącej do Urzędu Miejskiego w Ostródzie.

Poza promowaniem prawidłowej nazwy Kanału Elbląskiego, uczestnicy akcji „Kanał jest tylko jeden” głosują w konkursie na „6 cudów Bałtyku”. Kanał Elbląski znalazł się w półfinale plebiscytu, w którym rywalizuje między innymi z Puszczą Białowieską, Parkiem Narodowym Soomaa w Estonii, Zamkiem w Trokach na Litwie i Twierdzą Morską Suomenlinna w Finlandii. Głosować można jeszcze przez sześć dni na stronie internetowej www.6-bsr-wonders.net.

Oceń tekst:

Ocen: 25

%48.0 %52.0


Komentarze do artykułu (23)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ Sachara
  Niedziela, 26.08

  Zagłosowałem, Elbląg liczy na wasze głosy.

 2. 2
  +13
  ~ Funio
  Niedziela, 26.08

  Kanał jest tylko jeden . Kanał Elbląski ! Tak jak Elbląg nie jest Warmią i Mazurami po prostu jesteśmy Elblągiem . Dość Olsztyna !!!

 3. 3
  +15
  ~ analityk
  Niedziela, 26.08

  "Na wiadomość póki co nie zareagowali natomiast administratorzy strony internetowej należącej do Urzędu Miejskiego w Ostródzie." A jak mają zareagować skoro to ich wysiłkiem przez kilkanaście ostatnich lat zaszczepiano właśnie do nazwy ostródę? Elbląg się temu biernie przyglądał, brakiem zdecydowanych działań na początku tej akcji usankcjonował stosowanie wszelakich nazw kanału elbląskiego... Dziś przywrócenie właściwej nazwy w świadomości ludzi wymaga kilkukrotnie więcej wysiłku niż ten włożony przez ostanie 10 lat przez władze ostródy

 4. 4
  +9
  ~ ppp
  Niedziela, 26.08

  bardzo dobrze ze elblazanie walcza

 5. 5
  +11
  ~ elblążanin
  Niedziela, 26.08

  Teraz widzimy co ma do powiedzenia Prezydent Elbląga w sprawie Kanału Elbląskiego.NIC!!!! Na dodatek kto zarządza Kanałem Elbląskim Ostróda,kto ma statki Ostróda,kto organizuje imprezy o kanale Ostróda.Elbląg miasto 130 tys.i Kanał Elbląski i co dalej,nadal NIC.Niedługo zamkną pochylnie bo wózki i wejścia będą przebudowywane dla źle wykonanych statków które ma Ostróda.KIEDY skończy się ten bałagan .KIEDY prokuratura weźmie sie za tę sprawę ze statkami.

 6. 6
  +4
  ~ i8i8i
  Niedziela, 26.08

  Słuszna akcja

 7. 7
  +2
  ~ Myślący
  Niedziela, 26.08

  Inicjatywa jest słuszna. Przez wiele lat ekipa Słoniny nie zrobiła nic w tej sprawie. Nieprawidłowa nazwa utrwaliła się - szczególnie w świadomości mieszkańców Ostródy. Jej zmiana wymaga teraz dużego wysiłku. Myślę, że mimo wszystko możliwa jest zmiana nazwy na prawidłową.

 8. 8
  +3
  ~ Fredek
  Niedziela, 26.08

  Słonina nic nie robił,to prawda,a co robi Grzesio?WIELKIE NIC.To ......ołek olsztyna i zakladnik Protasa,temu panu to już dziękujemy.

 9. 9
  +12
  ~ AntyKomuch
  Niedziela, 26.08

  Kanał jest jeden końce jednak ma dwa, a kanał nazywał się Oberland Canal-jeden z cudów Polski zbudowany przez Elbingera w west Prussia Georga Jacoba Steenke!

 10. 10
  +1
  ~ kinematograf
  Niedziela, 26.08

  AŻ, kanałów jest przynajmniej dwa. 1. elblaski, 2. Andrzeja Wajdy.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1178178787231