Piątek, 10.07.2020, Imieniny: Weronika, Hieronim, Zenon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Most na rzece Elbląg otwarty dla pieszych w październiku

24.08.2012, 12:25:17 Rozmiar tekstu: A A A
Most na rzece Elbląg otwarty dla pieszych w październiku

W połowie października otwarty ma być dla ruchu pieszego Most Dolny na rzece Elbląg.

- Opóźnienie w wykonaniu mostów spowodowane było trudnościami w ich posadowieniu w nurcie rzeki, mieliśmy też do rozwiązania sprawę prawidłowej ilości balastu klap zwodzonych Mostu Dolnego (w ciągu ul. Studziennej i Orlej). Problemy te zostały rozwiązane, zakończyliśmy również skomplikowaną procedurę uzyskania pozwolenia wodno-prawnego na przewiert pod dnem rzeki. Od 27 sierpnia wznowione zostaną prace nad balastowaniem mostu, a  ich zakończenie planowane jest w połowie września. Następnie wykonane zostaną roboty wykończeniowe i próby niezbędne do bezpiecznego przekazania do użytkowania mostu dla ruchu pieszego. Otwarcie mostu nastąpi  w połowie października tego roku – mówi Elżbieta Gieda, Z-ca Dyrektora ds. inwestycji w Departamencie Rozwoju, Inwestycji i Dróg UM w Elblągu

Te informacje to efekt spotkań, w których uczestniczyli wiceprezydent Elbląga Adam Witek, z-ca dyr. DRIiD, Projektant, Inżynier Kontraktu, przedstawiciele firmy WARBUD (Wykonawca). Ustalono, że po oddaniu do ruchu pieszego pierwszego mostu, roboty budowlane będą kontynuowane, ale w taki sposób, by piesi mogli swobodnie przechodzić na drugą stronę rzeki, choć wykonawca uprzedza, że mogą wystąpić chwilowe przerwy wynikające z procedur technicznych.

Zakończenie wszystkich prac przy obu mostach i nabrzeżu zaplanowano na kwiecień przyszłego roku.

Ważna informacja dla żeglarzy - po złożeniu klap zwodzonych mostu do balastowania Most Dolny nie będzie podnoszony od 27 sierpnia do 17 września. Nie będzie zatem możliwa żegluga w tym rejonie.

Przypomnijmy: budowa dwóch mostów, współfinansowana przez Unię Europejską, rozpoczęła się w październiku 2010 roku. Po demontażu dwóch starych konstrukcji rozpoczęły się roboty budowlane, w trakcie których wystąpiły utrudnienia opóźniające wykonanie mostów w zaplanowanym terminie. Były to, m.in.: zmiana posadowienia nowych filarów mostu wynikająca z konieczności ominięcia konstrukcji starego mostu zalegającej na dnie rzeki oraz zmiana posadowienia przyczółka mostu niezbędna do zapewnienia jego właściwej nośności. Nie można było tego przewidzieć wcześniej, przed rozpoczęciem robót, ponieważ o tym, ze wprowadzenie tych zmian jest niezbędne, wykonawcy przekonali się po rozebraniu starych mostów. Zmiany konstrukcyjne spowodowały również konieczność wprowadzenia zmian formalnych, choćby uzyskania skomplikowanego pozwolenia wodno-prawnego.

Mosty przebudowywane są w ramach projektu pn. „Modernizacja i rozbudowa infrastruktury Portu Morskiego w Elblągu (w obrębie Starego Miasta)”.Inwestycja współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Spójności.

 

Urząd Miejski w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (39)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +12
  ~ zgrywus;)
  Piątek, 24.08

  Przepraszam... czy chodzi o październik 2012 czy 2013?;)

 2. 2
  +11
  ~ MIESZKANIEC
  Piątek, 24.08

  Bardzo proszę o informację o terminie oddania do użytku drugiego mostu przy ulicy Mostowej?

 3. 3
  +20
  ~ zawodzie
  Piątek, 24.08

  by szlag trafił te władze - a to Dubaj , a to Chiny, teraz Lepaja - a gdzie mosty, drogi i praca panie Nowaczyk , gdzie ?

 4. 4
  +7
  ~ jun
  Piątek, 24.08

  uff . Na całe szczęście nie podano roku , bo już myślałem że w tym będziemy przechodzić .

 5. 5
  +8
  ~ oburzony
  Piątek, 24.08

  Tyle czasu grzebać się z mostami, co za firma to buduje, oby nigdy nie robili już niczego w Elblągu! Zakończenie inwestycji w kwietniu 2013? Jak można tyle przedłużać im terminy, powinny być kary i tyle. Na wiosnę powiedzą że zima była sroga...

 6. 6
  +7
  ~ jan
  Piątek, 24.08

  ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ktorego roku ???

 7. 7
  +3
  ~ jasio
  Piątek, 24.08

  trudności to były takie że przez miesiące nikt tam nic nie robił ńowaczyk powinien obciążyc ich karami że mosty wyszły by za darmo i jeszcze był zysk wykonawca powinien również zapłacić za autyobus co kursowała za kanała za okres przekroczenia terminu oddania inwestycji ale jak znam życie ktoś wezmie w łape i kary ratusz odpusci.SZok co za włodarzy mamy ale durne lemingi dalej wybierają miernoty

 8. 8
  +3
  ~ śmiechu warte
  Piątek, 24.08

  KTÓREGO ROKU otwarcie ??????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 9. 9
  --2
  ~ inna111111111111
  Piątek, 24.08

  na *** ten most jak pływać nie bedzie można

 10. 10
  --3
  ~ inna111111111111
  Piątek, 24.08

  na *** ten most jak pływać nie bedzie można

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.