Niedziela, 26.05.2024, Imieniny: Filip, Paulina, Marianna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Lubieżnik grasuje po elbląskich cmentarzach

26.07.2012, 14:00:03 Rozmiar tekstu: A A A
Lubieżnik grasuje po elbląskich cmentarzach
Fot. arch. redakcji

Policja ostrzega przed kolejnymi niewybrednymi atakami, którymi ofiarami stają się najczęściej osoby przebywające na elbląskich cmentarzach. Na początku tygodnia, po raz kolejny uaktywnił się mężczyzna, który już kilkukrotnie widziany był na cmentarzu Dębica, gdzie publicznie rozbierał sie i dokonywał na oczach zszokowanych kobiet samogwałtu. Tym razem wystraszył dwie kobiety, które oporządzały grób na Cmentarzu Komunalnym przy Agrykola.

Mężczyzna, którego lokalne media nazwały „kolarzem” na publicznych, lubieżnych czynach dokonywanych na cmentarzu widziany był nie raz. - Przede wszystkim, ze względu na zwyczajowo przyjęte normy współżycia ludzkiego, takie zachowanie wywołuje negatywne oceny społeczne i uczucia odrazy, gniewu czy oburzenia - wyjaśnia Jakub Sawicki z Zespołu Prasowego Komendanta Miejskiego Policji w Elblągu. - Oprócz zataczania się czy leżenia na ulicy, za wybryk nieobyczajny jest także uznane załatwianie potrzeb fizjologicznych w miejscu publicznym czy obnażanie się. Z tym ostatnim przypadkiem miała już do czynienie elbląska Policja - mówi oficer prasowy.

Mężczyzna, jak opisują świadkowie, jest starszy wiekiem, i pojawiał się już na cmentarzu Dębica. Teraz za cel ataków obrał sobie odwiedzających groby na Cmentarzu Komunalnym - Funkcjonariusze interweniowali na cmentarzu Agrykola w dniu 24 lipca o godzinie 18.45 - wyjaśnia Jakub Sawicki. - Wówczas mężczyzna zdołał zbiec. Niemniej jednak policjanci kryminalni pracują nad sprawą. - podkreśla oficer prasowy.

Jakie konsekwencje grożą lubieżnikowi za te nieprzyjemne dla jego widzów, ekscesy? - Wybryk nieobyczajny w świetle prawa jest wykroczeniem - mówi Jakub Sawicki. - Artykuł 140 k.w. przewiduje za to karę aresztu, ograniczenie wolności, grzywnę do 1.500 złotych albo karę nagany dla tego, kto publicznie dopuszcza się nieobyczajnego wybryku.

Surowa to kara za chwilę jednostronnej przyjemności.

Wszystkich udających się na elbląskie cmentarze prosimy o zachowanie ostrożności. Dla bezpieczeństwa, lepiej nie udawać się tam samemu.
 

Aleksandra Szymańska

Oceń tekst:

Ocen: 3

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (15)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ KAT
  Czwartek, 26.07

  Złapać pajca i na pal ku uciesze gawiedzi. A i ZUS odżyje bo dziada jednego mniej.

 2. 2
  --2
  ~ a tu zdjęcie
  Czwartek, 26.07

  http://www.hotmoney.pl/artykul/kraj-rzad-z-pelna-swiadomoscia-narazil-polske-na-straty-26582/2

 3. 3
  +3
  ~ qwerty
  Czwartek, 26.07

  Założę się że ten kolarz to wyborca PO

 4. 4
  +7
  ~ Elblążanin
  Czwartek, 26.07

  Nie ma czego się bać drogie panie, zabierzcie nożyczki jadąc na cmentarze, i przy okazji obetniecie mu ptaka :) Wtedy przestanie się obnażać zbok jeden !!!

 5. 5
  +6
  ~ ][][[]]][
  Czwartek, 26.07

  wysłać tam Straż Miejską najlepiej tego z biura co przez cały dzień gra na komputerze .

 6. 6
  0
  ~ 58
  Czwartek, 26.07

  żeby było jesne-qwerty-to DEB.il

 7. 7
  +1
  ~ fanfatal
  Czwartek, 26.07

  Potwierdzam strażnicy miejscy graja na komputerze w miejscach pracy na winnej Czyli tym samym marnują nasza kasę miejską na patrol zasiedziałych grubasów

 8. 8
  +3
  ~ turban
  Czwartek, 26.07

  elblaska policja to nieudolne papraki skoro przez tyle czasu nie potrafili zlapac tego zboka,informacja o tym ze wali konia nja cmentarzach pojawila sie juz kilka miesiecy temu a oni do tej pory nie potrafili go zlapac,skandal i kpina. To ja sie pytam od czego oni sa,od czego sa oni.od czego oni sa?

 9. 9
  --1
  ~ LUSIA
  Piątek, 27.07

  za wybryk nieobyczajny jest także uznane załatwianie potrzeb fizjologicznych w miejscu publicznym BLA BLA BLA......KIEDY JESTEM NA SPACERZE ZE SWOIM 3 LETNIM SYNEM A PADA HASLO ,,TATUS SIKU,, NA NIC NIE PATRZE TYLKO POMAGAM MU SIE ZALATWIC NIGDY NIE ZATRZYMALA NAS POLICJA .......NO TAK BO TO DZIECKO BLA BLA BLA CHORE MIASTO CHORY KRAJ

 10. 10
  +1
  ~ LUSIA
  Piątek, 27.07

  Surowa to kara za chwilę jednostronnej przyjemności. Wszystkich udających się na elbląskie cmentarze prosimy o zachowanie ostrożności. Dla bezpieczeństwa, lepiej nie udawać się tam samemu. Aleksandra Szymańska pania ole zapraszam do psychiatry * * * Zobacz więcej: http://info.elblag.pl/37,26340,Lubieznik-grasuje-po-elblaskich-cmentarzach.html#ixzz21nZbCRjd

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2559690475464