Środa, 23.09.2020, Imieniny: Tekla, Boguslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Jedyny taki oddział w mieście. Uroczyste otwarcie nowego Oddziału Rehabilitacji w Elbląskim Szpitalu

17.07.2012, 15:11:47 Rozmiar tekstu: A A A
Jedyny taki oddział w mieście. Uroczyste otwarcie nowego Oddziału Rehabilitacji w Elbląskim Szpitalu
fot. AŻ

Chorzy i niepełnosprawni pacjenci mają w Elblągu nowe miejsce, w którym uzyskają pomoc w możliwie najpełniejszym powrocie do sprawności i samodzielności. Dziś, 17 lipca w Elbląskim Szpitalu Specjalistycznym odbyło się uroczyste otwarcie nowego Oddziału Rehabilitacji z Pododdziałem Rehabilitacji Neurologicznej. Obceni byli między innymi przedstawiciele władz miasta i parlamentarzyści.

Otwarcie nowego oddziału jest konsekwencją przejęcia przez Miasto dawnego 110 Szpitala Wojskowego, które było możliwe dzięki zawartemu w kwietniu 2011 roku porozumieniu między Ministerstwem Obrony Narodowej, a prezydentem Elbląga. We wrześniu ubiegłego roku szpital przy ul. Komeńskiego przemianowano na Elbląski Szpital Specjalistyczny z Przychodnią i rozpoczęto porządkowanie usług medycznych. Do Elbląskiego Szpitala przeniesiono Oddział  Rehabilitacji  Neurologicznej i Ośrodka Rehabilitacji Dziennej ze szpitala na ul. Żeromskiego, a Szpitalowi Miejskiemu oddano Oddział Ginekologii i Położnictwa.


Na prace adaptacyjne pomieszczeń po dawnym oddziale ginekologiczno-położniczym i dostosowanie ich do najnowszych wymogów Ministerstwa Zdrowia wydano ok. 1 mln 300 tys. zł, z czego 850 tys. zł pochodzi z budżetu Miasta. Nowy Oddział Rehabilitacji z Pododdziałem Rehabilitacji Neurologicznej przyjmuje pacjentów od czerwca tego roku. Dziś, 17 lipca odbyło się jego uroczyste otwarcie, z udziałem między innymi przedstawicieli władz miasta i parlamentarzystów. - W tej chwili jest to jedyny Oddział Rehabilitacyjny w Elblągu – mówi dyrektor Elbląskiego Szpitala Specjalistycznego, lek. Mirosław Gorbaczewski. - Składa się z części rehabilitacyjnej i części szpitalnej, która liczy 36 łóżek, w tym 21 neurologicznych i 15 ogólnoustrojowych. Odział jest w tej chwili w pełni obłożony – dodaje.

 

Na oddziale są hospitalizowani pacjenci z najcięższymi dysfunkcjami układu ruchu i schorzeniami układu nerwowego z terenu województwa warmińsko-mazurskiego i pomorskiego. Pacjenci korzystają z zabiegów fizjoterapeutycznych, które obejmują działy: kinezyterapia, elektroterapia, laseroterapia, elektromagnetoterapia, światłolecznictwo, hydroterapia i masaż leczniczy. - Na miejsce stacjonarne na oddziale trzeba czekać nawet do ośmiu miesięcy – mówi ordynator oddziału, lek. med. Małgorzata Burdzy. - Ten długi okres oczekiwania wynika przede wszystkim z długiego okresu rehabilitacji przyjętych pacjentów, który trwa od 21 dni, do nawet kilkunastu tygodni. Kolejne miejsca nie zwalniają się więc szybko – wyjaśnia.
 

Aleksandra Żyła

Oceń tekst:

Ocen: 4

%75.0 %25.0


Galeria / Otwarcie nowego Oddziału Rehabilitacji z Pododdziałem Rehabilitacji Neurologicznej ( zdjęć 15 )
Dodano: 2012-07-17 |  
0

Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ zombi
  Wtorek, 17.07

  O i WGD wyszedł, może coś na temat dyspozytorni powie.

 2. 2
  +5
  ~ robert
  Wtorek, 17.07

  A co Nowaczyk juz nie przecina wsteg, gdzie ukonczyl kurs krawiecki?

 3. 3
  +6
  ~ us
  Wtorek, 17.07

  ~robert : nie ma czasu , pakuje plecaczek do Chin !

 4. 4
  0
  ~ wow
  Wtorek, 17.07

  to dziś jest 17 kwietnia???

 5. 5
  +7
  ~ fanfatal
  Wtorek, 17.07

  flesze wstążeczki promocyj ka a w szpitalach ko lejeczki do specjalisty Proszę przyjść o 5 na rejestracje i wtedy się wypromować wśród potencjalnych wyborców kochających wasze uśmiechnięte wysolarowane medialne buźki

 6. 6
  +4
  ~ szok
  Wtorek, 17.07

  tyle fotek i ani jednego młodego człowieka, zero, nic, sami staruszkowie i babcie i to jest bardzo zła prognoza dla miasta, bardzo smutny ten artykuł i taki wręcz przerażający, ale z drugiej strony kto ma choćby dwie klepki pod sufitem ucieka i nie czeka

 7. 7
  +1
  ~ Stanley
  Środa, 18.07

  Oby Oddział Rehabilitacji nie skończył tak jak dyspozytornia Pogotowia, zagrabieniem przez wiochę Olsztyn.

 8. 8
  0
  ~ Figo
  Środa, 18.07

  -do szok-my młodzi,my młodzi nam piwko nie zaszkodzi,tacy Wy jesteście Młodzi,wszystko macie w zadzie,inny język Polski,posługujecie się sloganami i właśnie na Was ci jak piszesz staruszkowie-szoku-muszą zasuwać,za Was podejmować decyzje,myśleć aby Wam pomóc w każdej dziedzinie Waszego życia.Bo jak Ty Młody, wziął byś władze w swoje rece,to z pewnością powstały by ,tylko tory dla wrotkarzy i deskorolkarzy,to jest właśnie SZOK,bo Wam,nie wszystkim,nic się nie podoba,nic się niechce,krytykujecie wszystkich i wszystko,to jest Twoja dewiza szoku.Powodzenia,Wez się za czytanie książek i naukę i w 2014r startuj do Rady Miasta,wtedy okaże się,że zmienisz punkt widzenia i bronił będziesz ,swojego statusu.

 9. 9
  0
  ~ ...
  Czwartek, 19.07

  towarzycho wzajemnej adoracji jeszcze z komuny

 10. 10
  0
  ~ nareszcie!!!
  Sobota, 18.08

  Wszyscy zadowoleni, uśmiechnięci tylko jak zwykle JEDNA OSOBA jest niezadowolona. Układy się skończyły, władzę jej zabrali i pracować jej każą. Wszystko co dobre dla niej, TU się skończyło. "Człowiekiem się jest, a kierownikiem się bywa....."

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.