Sobota, 4.07.2020, Imieniny: Elzbieta, Malwina, Teodor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Miasto a sprawa zbiorowych zwolnień w Scana Zamech w Elblągu

27.06.2012, 11:25:35 Rozmiar tekstu: A A A
Miasto a sprawa zbiorowych zwolnień w Scana Zamech w Elblągu

26 czerwca radcy prawni Urzędu Miejskiego spotkali się z przedstawicielami związków zawodowych Scana Zamech.

W związku z pojawieniem się w mediach informacji przekazanej przez związki zawodowe działające w Scana Zamech o rzekomym braku działań ze strony Prezydenta Elbląga w sprawie grupowych zwolnień w firmie, informuję iż:

- Prezydent poinformowany został o problemach przez przedstawicieli  związków drogą  mailową w miniony czwartek, 21 czerwca;
- podczas rozmowy telefonicznej przedstawiciele związków poprosili Prezydenta o wsparcie prawne;
- Miasto nie jest stroną w konflikcie, mimo to Prezydent konsultował się z radcami prawnymi zatrudnionymi w Urzędzie Miejskim. Skontaktują się oni ze związkami zawodowymi, by udzielić informacji i wskazać tok dalszego postępowania w tej sprawie oraz dokonać analizy rozbieżności, które ujawnione zostały w protokole rozbieżności, celem zawarcia porozumienia między stronami.

Związkowcy poprosili o interpretację zagadnień prawnych związanych z wdaniem się załogi w spór zbiorowy z pracodawcą.

- Podczas rozmowy powiedziano mi, że zarząd firmy nie zamierza prowadzić mediacji z załogą. – mówi Renata Kobiela radca prawny UM. – W piątek na prośbę związkowców będę obecna na spotkaniu zarządu z pracownikami, by udzielić im wsparcia prawnego. Tego dnia mają być wręczane wypowiedzenia. Oczywiście moja obecność na tym spotkaniu będzie możliwa tylko za zgodą władz firmy.

 


Biuro Prasowe UM
 

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (18)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +10
  ~ zombi
  Środa, 27.06

  Co na to Rada Menagerów ?

 2. 2
  +14
  ~ Celujący
  Środa, 27.06

  i po co ta informacja. Wydaje mi się, że i tak nie jest w stanie nic zrobić. To decyzja prywatnego przedsiębiorstwa. Prezydent niech dalej "ROZKRĘCA" miasto - kierownik zamieszania w końcu.

 3. 3
  +2
  ~ Pan Uj
  Środa, 27.06

  z czyyyyyyyyyyyyyyyyyym? daj spokój, o czym ty mowisz? RP i to wszystko, lepiej o tej radzie menago zapomieć. Dla świętego spokoju

 4. 4
  +14
  ~ 1968
  Środa, 27.06

  elblag przyspiesza tylko jaki kierunek??????

 5. 5
  +7
  ~ HMS Elbing~
  Środa, 27.06

  "Miasto nie jest stroną w konflikcie, mimo to Prezydent konsultował..." a mógł zabić. Przypomina wam to coś? Żenada.

 6. 6
  +8
  ~ Obserwator
  Środa, 27.06

  Współczuje zwalnianym pracownikom. Bo tyle mogę tylko zrobić. Nie raz zastanawiałem się dlaczego tak jest. Myślę, że my Polacy jesteśmy temu winni. Rozumujemy jak dzieci. Obcy z zagranicy przyjdzie i nam pomoże. Jak sobie na wzajem nie pomożemy, to nikt nam nie pomoże. Koncerny zagraniczne przychodzą tylko tam, gdzie węszą dobre zyski. W wielu wypadkach wspierają swoje inne instytucje, jak chociażby banki. Zlecając im obsługę swych rachunków. My Polacy za mało nawzajem się wspieramy i za mało się cieszymy gdy drugiemu Polakowi się powodzi. Bardziej zniesiemy to, gdy obcokrajowiec się wzbogaci niż nasz sąsiad.. Tą naszą paskudną przywarę od lat wykorzystują inni. Handel jest w dużym stopniu w obcych rękach. Swoich niszczymy a obcym dajemy ulgi. Optimus producent komputerów jest tego dowod

 7. 7
  +3
  ~ ona
  Środa, 27.06

  "Ludzki pan" - a mógł zabić. W dzisiejszej dobie nie trzeba zabijać, wystarczy zwolnić z "wilczym biletem"... pan Nowaczyk jest bezwzględny, jak i cała jego świta... Nie takie reżimy upadały... miska bezlitośnie się opróżnia... przypominam lata 1956,1979, 1980...

 8. 8
  +1
  ~ terry
  Środa, 27.06

  Kiedy sprawą zajmie się radny Turlej i opisze to na swoim blogu?

 9. 9
  --2
  ~ Tago
  Środa, 27.06

  ŻYCIE !!!- toczy się dalej

 10. 10
  +3
  ~ siooo
  Środa, 27.06

  kiedyś Zamech był 1. teraz ćwoki żerują na nazwie... będąc na miejscu przedsiębiorców kooperujących z w/w firmą zaprzestał bym współpracy z nimi. z bardzo prostego powodu. Niszczą miejsca pracy w Elblągu a takich tu w Elblągu nie chcemy. / ale nie jestem na ich miejscu.:(

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.