Piątek, 19.07.2019, Imieniny: Alfred, Wincenty, Wlodzislaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Kwiaty w kształcie EURO opanowały Elbląg

20.06.2012, 07:00:57 Rozmiar tekstu: A A A
Kwiaty w kształcie EURO opanowały Elbląg
źródło: umelblag.pl

Motywem tegorocznych obsad kwiatowych na terenie miasta Elbląga jest EURO 2012. Piękne aranżacje kwiatowe zostały zaprojektowane i wykonane przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Elblągu. Do kompozycji z kwiatów użyto roślin jednorocznych o dużych walorach dekoracyjnych.

Gospodarzami mistrzostw Europy w piłce nożnej  EURO 2012 jest Polska i Ukraina, dlatego  w tegorocznych obsadach kwiatowych dominują kolory flag tych państw. O tym, że jesteśmy gospodarzami Mistrzostw Europy w piłce nożnej przypominają kwiaty posadzone przy  Placu  Jagiellończyka,  w miejscu gdzie zorganizowana została Elbląska Strefa Kibica. Na okazałym kwietniku o wymiarach 20mx16m pojawiło się logo Mistrzostw. Oficjalne logo turnieju tworzą białe i czerwone begonie, żółte aksamitki, niebieski żeniszek oraz bordowa irezyna.

Donice przy ul. 1 Maja i ul. Hetmańskiej zostały obsadzone kwiatami w odcieniach czerwieni i bieli oraz  niebieskiego i żółtego. Barwy Polski i Ukrainy tworzą w donicach naprzemiennie begonie białe i żółte, kanny o kwiatach białych, czerwonych, żółtych oraz petunie, dalie, lobelie i bakopy. Kwiatów o tych kolorach nie zabrakło również przy ul. Czerwonego Krzyża (przy dawnej Modzie Polskiej). Na czterech rabatach kwiatowych zostały ustawione wieże kwiatowe obsadzone surfiniami, pelargoniami, petuniami i sanwitalią. Kwietniki pod wieżami kwiatowymi mają wzory piłki futbolowej. Tam, gdzie wieża kwiatowa jest koloru niebiesko-żółtego, piłka też jest w tych kolorach, natomiast tło jest biało-czerwone. I odwrotnie w niebiesko-żółte tło wkomponowana  jest biało-czerwona piłka oraz wieża kwiatowa obsadzona kwiatami w barwach narodowych naszego kraju. Elipsa przy herbie przypomina stadion piłkarski. Murawa stadionu jest wykonana z trawnika z darni. Także kwietniki i klomby w innych częściach miasta nawiązują do czerwcowych wydarzeń sportowych.

Wykonane przez Zarząd Zieleni Miejskiej precyzyjne kompozycje kwiatowe będą upiększały nasze miasto aż do późnej jesieni.

Urząd Miejski UM

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --3
  ~ nastepny kwiatek
  Środa, 20.06

  http://www.hotmoney.pl/artykul/gazeta-prawna-bieda-w-polsce-az-piszczy-2-26013

 2. 2
  --2
  ~ klient
  Środa, 20.06

  Dziękujemy panie Leonie Budzisiak jest pan super Dyrektorem >Pozdrawiamy

 3. 3
  --1
  ~ fanfatal
  Środa, 20.06

  do klient : to ja Jarząbek trener drugiej klasy hahahahaha

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.