Piątek, 24.05.2024, Imieniny: Joanna, Zuzanna, Milena
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Nowy Program Mieszkaniowy w ZBK

29.05.2012, 10:18:00 Rozmiar tekstu: A A A
Nowy Program Mieszkaniowy w ZBK

 Dlaczego władze Miasta wprowadzają Nowy Program Mieszkaniowy?

Po pierwsze dlatego, że  taki obowiązek nakłada Ustawa o ochronie praw lokatorów. Gminy sporządzają wieloletnie programy gospodarowania mieszkaniami komunalnymi. To w nich określane są zasady wynajmowania mieszkań, w tym również: stawki czynszu, zasady ich obniżania ze względu na stan techniczny czy wysokość dochodów w gospodarstwach domowych najemców. Dotychczasowy Wieloletni program gospodarowania mieszkaniowym zasobem Miasta Elbląg uchwalony w 2007 r. był ustalony na lata 2007-2011. Trzeba więc uchwalić nowy program na lata 2012-2020.

Po drugie Nowy Program Mieszkaniowy ma ograniczyć zadłużenie najemców mieszkań komunalnych oraz pomóc tym, którzy są najubożsi. Dla nich opracowano cały system obniżek czynszu, rozłożenia go na raty, umorzenia długu, czy możliwość jego odpracowania.

Do kogo skierowany jest NPM?


Tylko do lokatorów mieszkań komunalnych. Obecnie w Elblągu w 8.351 lokalach mieszka 23.322 osób. To 17,7% ogólnej liczby mieszkańców miasta. W budynkach zarządzanych przez Wspólnoty Mieszkaniowe również znajdują się mieszkania komunalne -  6.348 lokali. W budynkach gminnych z kolei 2.003.

W skład Nowego Programu Mieszkaniowego wchodzi Kompleksowy Program Naprawczy. Jest on skierowany do tych mieszkańców, którzy mają problem z zadłużeniem, są w trudnej sytuacji życiowej i mają problem ze spłaceniem długu. Część z nich będzie mogła skorzystać z umorzenia 70% należności głównej i 100% odsetek. Będą mogli odpracować zadłużenie.

 

Anna Kleina, Rzecznik prasowy Prezydenta Elbląga

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ zorientowany
  Wtorek, 29.05

  Przybędzie nie płacących.KIEDY wreszcie ZBK zabuduje i zamontuje zamknięcia śmietników.KIEDY anteny zbiorcze zostaną przestawione na odbiór TV cyfrowej.W LISTOPADZIE Elbląg zostanie wyłączony z TV analogowej.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.7206201553345