Wtorek, 29.09.2020, Imieniny: Michalina, Michal, Rafal
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

A na Zatorzu głośno, wesoło i walecznie

28.05.2012, 14:04:56 Rozmiar tekstu: A A A
A na Zatorzu głośno, wesoło i walecznie
fot. nadesłane

Przygotowania do festynu „Dzień Zatorza” trwały ponad miesiąc. Wspólna praca Partnerstwa Zatorze, Stowarzyszenia „Elbląskie Zatorze” i Mieszkańców opłaciła się – było głośno, wesoło i… walecznie.

Festyn rozpoczęliśmy od wręczenia nagród i wyróżnień w konkursie plastycznym „Zatorze moich marzeń”, w którym wzięły udział dzieci z Przedszkola nr 18 i Szkoły Podstawowej nr 14 – opowiada Małgorzata Woźna z Partnerstwa Zatorze. – Do konkursu wpłynęło tyle pięknych  prac, że komisja miała naprawdę trudne zadanie. W sumie przyznaliśmy 9 głównych nagród i aż 7 wyróżnień.

Przy dźwiękach muzyki, w wykonaniu Duetu Muzycznego „ELT” (zagrali wolontarystycznie) odbywały się konkursy i zabawy. Dzieci malowały „wakacje moich marzeń”, wspólnie z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP sprawdzały swoją wiedzę w konkursie nt. zawodów i niemal nie odstępowały na krok samochodu policyjnego. Ogromnym powodzeniem cieszyło się stoisko Stowarzyszenia LAZARUS – nie tylko ze względu na sprzęt rehabilitacyjno-sportowy, na którym można było spróbować swoich sił, ale także z powodu konkursu „rzut podkową”.

Nad tym, kto szybciej wbije wielki gwóźdź małym młoteczkiem czuwało Stowarzyszenie „Elbląskie Zatorze”, a Warsztaty Terapii Zajęciowej z Kamiennika Wielkiego zajęły się m.in. malowaniem twarzy dzieci. Pokaz sztuk walki w wykonaniu Fight Club Elbląg zgromadził Zatorzan w każdym wieku, zwłaszcza, że po pokazie można było „stanąć na macie” z zawodnikami. Nawet wiatr nam sprzyjał – śmieje się jeden ze współorganizatorów. Wiało na tyle mocno, że nad placem pojawił się wielki latawiec z firmy Elblągkite.pl.

Na zakończenie, tradycyjnie już, odbyła się walka o medale w konkursie przeciągania liny. W szranki stanęły cztery 5-osobowe drużyny: Mieszkańcy ul. Malborskiej, uczestnicy WTZ z Kamiennika, członkowie Stowarzyszenia „Elbląskie Zatorze” i Partnerstwa Zatorze. – Członkowie Stowarzyszenia byli nie do pokonania, zdobyli I miejsce, ale drużyna z Malborskiej tak łatwo się nie poddawała i ostatecznie zajęła miejsce II – mówi organizatorka. Wygląda na to, ze ten konkurs na stałe wrósł w obchody „Dnia Zatorza”.

Festyn był współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Elbląg, za pomoc dziękujemy wszystkim współorganizatorom oraz Zarządcy Nieruchomości –Panu Marianowi Muła, Zarządowi Budynków Komunalnych i firmie SPRINT. Do zobaczenia za rok!

 

Małgorzata Woźna

Oceń tekst:

Ocen: 11

%9.1 %90.9
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 3 )


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +10
  ~ filutek z parasolka
  Poniedziałek, 28.05

  Trawa po kolana, brud, chaos i brak organizacji- wielka kolejna POrażka przedstawicielki ESWIP! Każdy sobie rzepkę skrobie na Zatorzu, w piątek pięknie zorganizowana impreza w gimnazjum na Lotniczej, w sobotę wesoła impreza w WORD, a miedzy blokami na Malborskiej kolejne żenujące przedstawienie za kasę z UM .

 2. 2
  --9
  ~ LC
  Poniedziałek, 28.05

  DO Filutek (...) Puknij się w łeb!! Twój komentarz to totalna POrażka;/ jak można oceniać organizację imprezy na podstawie długości trawy!!! śmiech na sali normalnie. Fajnie, że miasto dofinansowuje imprezy na rzecz swoich mieszkańców i dobrze, że takie inicjatywy mają miejsce w naszym mieście. Eh chociaż zawsze znajdzie się jakiś niezadowolony z życia jak np. "filutek z parasolką" ;/

 3. 3
  --3
  ~ zatorze
  Poniedziałek, 28.05

  aj tam czepiacie sie od czegos trzeba zaczac

 4. 4
  --9
  ~ poważny biznesmen na burzliwe czasy
  Poniedziałek, 28.05

  dobrze, uczcie młodych z zatorza jak się bić, w końcu muszą nabrać trochę techniki, bo ostatnio już nie jest tak strasznie jak kiedyś

 5. 5
  --2
  ~ żal
  Poniedziałek, 28.05

  ~powzażny bizmesmanie, jak bys coś wiedzial o sztukach walki to nie pisalbys takich bredni. Uczac sie jak to nazwales "bicia" uczysz sie pokory i opanowania. Przyjdz kilka razy na trening i sprawdz jak to na prawde jest, a pozniej wypisuj takie brednie.

 6. 6
  --2
  ~ DFGSGG
  Wtorek, 29.05

  ****** POD KAZDYM NEWS\'EM , HEJTY , TO ZLE TAMTO ZLE NAJLEPIEJ SIEDZIEC NA DUPIE I SAMEMU NIC NIE ROBIC,BARANY

 7. 7
  +1
  ~ Jarrow
  Wtorek, 29.05

  Odpowiednia dzielnica do nauczania dzieci bicia od małego. Następne w kolejce czekają: ul .Wiejska młodzi zdolni i niedocenieni bokserzy z praktyką nabytą na sąsiadach i starszych ludziach.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.