Sobota, 27.02.2021, Imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Jak minął 30 kwietnia 2012 w Urzędzie Skarbowym w Elblągu?

02.05.2012, 10:00:40 Rozmiar tekstu: A A A
Jak minął 30 kwietnia 2012 w Urzędzie Skarbowym w Elblągu?
fot. Antek Rokicki

Niestety wielu elblążan pozostawiło rozliczenie podatku dochodowego za 2011r na ostatnią chwilę. W tym dniu ponad 1260 osób pobrało numerki do stanowisk obsługi znajdujących się na terenie urzędu by złożyć swoje zeznanie podatkowe, jak również dokonać innych czynności związanych z podatkiem dochodowym za 2011r. Również tzw. „Szybkie Okienko” w tym dniu cieszyło się dużym powodzeniem.

Ponad 700 osób skorzystało z tej formy rozliczenia z fiskusem. Na szczęście dla spóźnialskich od godziny 15:00 do godziny 18:00 można było na Punkcie Informacyjnym tutejszego urzędu pozostawić swoje zeznanie podatkowe bez jego sprawdzania. Z tej formy rozliczenia skorzystało ponad 500 osób. Oczywiście, jak co roku znalazły się również i takie osoby, które przed 18:00 odwiedziły urząd by pobierać druki podatkowe. Na szczęście tego typu sytuacje były marginalne. Zgodnie informacjami jakie wcześniej podawano spóźnialscy mieli jeszcze jedną szanse by rozliczyć się z fiskusem w ustawowym terminie.

Od godziny 18:00 do godziny 24:00 w przedsionku głównym urzędu postawiono ”urnę” gdzie można było wrzucać rozliczone zeznania podatkowe za 2011r. tym samym zachowując obowiązek złożenia zeznania do 30.04.2012r.. Ponad 150 osób skorzystało z tej formy rozliczenia z fiskusem. Ci z nas, którzy w pośpiechu dnia codziennego nie znaleźli czasu na wizytę w urzędzie, czy też nie zdążyli skorzystać z elektronicznej formy rozliczenia z fiskusem, mogli wysłać swoje zeznanie podatkowe pocztą na adres urzędu skarbowego właściwy zgodnie z miejscem zamieszkania. Przesłanie deklaracji pocztą gwarantuje nam zachowanie terminu ustawowego, nawet, jeśli dojdzie ona w dniach następnych.

Termin zachowany będzie oczywiście w przypadku, gdy deklarację wyśle się w ustawowym terminie. Liczy się, zatem data wysłania przesyłki, a nie data jej dotarcia do Urzędu Skarbowego. Fajerwerków, co prawda nie było, ale udało się w Elblągu pomyślnie zakończyć ostatni już dzień tegorocznej akcji zeznań. Dla Urzędu Skarbowego w Elblągu oczywiście to nie koniec pracy. Jak wiadomo urząd ma zaledwie 3 miesiące od złożenia zeznania podatkowego na dokonanie zwrotu nadpłaty podatku. Z pewnością nie obędzie się również bez konieczności poprawy niektórych zeznań podatkowych, ale w tym zakresie, jak co roku będzie można liczyć na pomoc i przychylność pracowników urzędu w kwestii poprawy błędnej deklaracji.


Sławomir Tymuszkin, Urząd Skarbowy w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ robert
  Środa, 02.05

  Ostatnio bylem w Urzedzie i bylo obslugiwane 1 okienko, a reszta pan sobie kawke pily...Ludzie juz nie wytrzymali i poprostu wyszli, a nie ktorzy rzucali wulgaryzmami. Cyrk!!!

 2. 2
  +3
  ~ ANKA
  Środa, 02.05

  ~robert Jasne !!!! I pewnie była to biblioteka :)

 3. 3
  +3
  ~ obserwator podatkowy
  Środa, 02.05

  i bardzo dobrze - macie na to 4 miesiace ale czekacie na ostatnią chwile ?????????????????? powinni skrocic termin do konca lutego - bo nad Polakiem to musi stac ktos z pydą inaczej nie rozumie. Inni potrafia to zrobic sami i szybko tylko Polak ma wieczne pretensje o wszystko i do wszystkich - ale tu w kraju - a jak tylko ku....wa wyjedzie za granice to i przestrzega przepisow ruchu drogowego, i wie jak i do kiedy sie z podatku rozliczyc, i uprzejmy jest w amcie - bo wie, że tam nie ma przelewek - mandaty i kary go raz dwa nauczą - a i w ryj od policaja dostanie.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1218199729919