Środa, 12.08.2020, Imieniny: Klara, Lech, Julian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Ubezpieczenia dla kobiet mogą być nawet trzykrotnie droższe?

08.04.2012, 12:08:31 Rozmiar tekstu: A A A
Ubezpieczenia dla kobiet mogą być nawet trzykrotnie droższe?
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (źródło: www.bankpolonia.pl)

Z końcem roku wejdą w życie unijne przepisy zakazujące stosowania kryterium płci do wyliczania składki – informuje „Rzeczpospolita”. Oznacza to, że polisy ubezpieczeniowe dla kobiet mogą być nawet trzykrotnie droższe.

W tej chwili ubezpieczenie kobiet wiąże się z mniejszym ryzykiem, bo statystycznie żyją one dłużej od mężczyzn, prowadzą zdrowszy i bezpieczniejszy tryb życia. W związku z tym ubezpieczyciele oferują paniom mniejsze składki ubezpieczeniowe. - Różnice w cenach są zależne od rodzaju polisy. W niektórych przypadkach kobiety płacą mniej tylko o kilka procent, ale są sytuacje w których tego rodzaju zabezpieczenia mają ponad dwa razy tańsze – mówi Paweł Stępkowski, Specjalista Ubezpieczeniowo – Finansowy z Elbląga.

Według  wyliczeń  Deloitte przygotowanych na zlecenie "Rp", zniesienie kryterium płci spowoduje, że dla kobiet w wieku 50 lat ceny polis pójdą w górę średnio o 150 procent, a dla 25-letnich aż o 255 procent.

Jak zauważa Paweł Stępkowski, do tej pory świadomość ubezpieczeniowa z roku na rok rosła i można było zaobserwować  coraz większe zainteresowanie różnego rodzaju zabezpieczeniami w postaci polis wśród elblążan. Czy wzrost cen ubezpieczeń odwróci tę tendencję?

- Pierwszy raz słyszę o podobnych planach – mówi pani Jadwiga, 68-letnia emerytka z Elbląga. - W tej chwili płacę ok. 70 zł co trzy miesiące. Jeśli z moją niewielką emeryturą faktycznie przyjdzie mi płacić 200 zł na składkę ubezpieczeniową, to z pewnością głęboko się nad tym zastanowię.

Dla wielu elblążan ubezpieczenie jest kosztownym, ale jednak koniecznym wydatkiem. - Na pewno nie zrezygnuję przez to z ubezpieczenia, bo w przypadku nieszczęścia to jednak pewne zabezpieczenie dla rodziny – zauważa 41-letnia elblążanka, pani Ania. – Ale przypuszczam, że chociażby w naszym mieście, gdzie sytuacja materialna w wielu domach nie jest najlepsza, ludzie mogą zacząć rezygnować z tego dodatkowego wydatku.

- Uważam, że taka decyzja powinna spotkać się ze zrozumieniem, jeśli tyle mówimy o równouprawnieniu – stwierdza z kolei pan Jerzy, 40-letni mieszkaniec Elbląga. – Nie podchodźmy do prawa wybiórczo.
 

Aleksandra Żyła

Oceń tekst:

Ocen: 4

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ :(
  Niedziela, 08.04

  No i znowu ludzie zmuszani są do tego, by żyć marnie! Kasy brak. Skąd ją brać?

 2. 2
  +2
  ~ Basenji
  Niedziela, 08.04

  Czy raz jeszcze zagłosowalibyście za unią? Za postępem i sprawiedliwoscią społeczną, która właśnie dopadła kobiety? A może wreszcie zdecydowanie powiedzieć NIE i wyjść z tego kołchozu?

 3. 3
  0
  ~ antyżyd
  Poniedziałek, 09.04

  kolejny wymysł żydów abu okradać Polaków!!!

 4. 4
  +1
  ~ yyy a
  Poniedziałek, 09.04

  a gdzies juz czytalam ze kobiety zyja ponoc trzy razy dluzej.... ubezpieczenie 3 razy drozsze i emerytura 3 razy mniejsza ... mam nadzieje ze Kaczynski mial racje ze ta Unia sie rozsypie !

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.