Piątek, 24.05.2024, Imieniny: Joanna, Zuzanna, Milena
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Od lipca za przejazd S7 z Elbląga do Pasłęka trzeba będzie zapłacić

24.03.2012, 10:30:20 Rozmiar tekstu: A A A
Od lipca za przejazd S7 z Elbląga do Pasłęka trzeba będzie zapłacić
fot. Rafał Kadłubowski

Od 1 lipca 2012 do elektronicznego systemu poboru opłat ViaTOLL włączony zostanie 14-kilometrowy odcinek drogi S7 od węzła Elbląg-Wschód do węzła Pasłęk-Północ. Opłaty obowiązywać będą pojazdy powyżej 3,5 tony. Zobacz ile wyniesie podróż tym odcinkiem. 

System viaTOLL obowiązuje na wybranych odcinkach autostrad, dróg ekspresowych i krajowych zarządzanych przez Generalna Dyrekcję Drog Krajowych i Autostrad. Co roku rozszerza się o kolejne, oddawane do użytku odcinki dróg ekspresowych i autostrad. Docelowo obejmie ok. 2000 km autostrad, 5000 km dróg ekspresowych i 600 km dróg krajowych.

- Na odcinku S7 od Elbląga do Pasłęka staną nad drogą dwie bramownice wyposażone w anteny – pomiędzy węzłem Elbląg -Wschód i Bogaczewo oraz pomiędzy węzłem Bogaczewo a Pasłęk – Północ – informuje Karol Głębocki, rzecznik prasowy oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie. -  Anteny umożliwią komunikację między przekaźnikami a viaBOX-em zamontowanym w pojeździe. Za każdym razem, gdy pojazd (wyposażony w viaBOX) przejeżdża pod bramownicą, zostaje naliczona opłata za przejazd konkretnym odcinkiem drogi płatnej. Kierowca zostaje o tym powiadomiony pojedynczym sygnałem z viaBOX-a. Proces naliczenia opłaty przebiega w pełni automatycznie bez potrzeby redukowania prędkości pojazdu lub zatrzymywania się.

ViaTOLL to system, który wszedł w życie 1 lipca 2011 r. i pozwolił kierowcom elektronicznie wnosić opłaty za korzystanie z sieci płatnych dróg krajowych zastępując obowiązujący wcześniej system winiet – dodaje Karol Głębocki. -  Jest obowiązkowy dla pojazdów samochodowych oraz zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony oraz autobusów niezależnie od ich dopuszczalnej masy całkowitej. Wysokość opłat zależna jest od klasy drogi, kategorii pojazdu i klasy pojazdów w zależności od emisji spalin.

TUTAJ możesz sprawdzić ile wyniesie podróż ekspresówką z Elbląga do Pasłęka.

Katarzyna Buczek

Oceń tekst:

Ocen: 6

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (26)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +20
  ~ Elg.
  Sobota, 24.03

  Płatne drogi zastanawia mnie za co ja płace podatek drogowy w paliwie?

 2. 2
  +8
  ~ Taki jakis tam
  Sobota, 24.03

  Elg - jak masz osobowke to placisz w paliwie, jak kazdy pojazd. Jesli masz pojazd ciezszy niz 3,5T, bardziej niszczysz nawierzchnie, to placisz wiecej niz osobowki.

 3. 3
  +8
  ~ himera
  Sobota, 24.03

  No i stara 7 będzie zatłoczona , a na S7 będzie brak pojazdów powyżej 3,5t.

 4. 4
  0
  ~ matti01
  Sobota, 24.03

  tak to tylko u nas w Polsce--jadąc ciężarówką do Pasłęka i potem zawrócić do Elbląga --toż to jedna wielka PORAŻKA --pytam się za co mamy płacić za te D Z I U R Y -przeciez to jest rozbój w biały dzień ,Węzeł Bogaczewo jedna wielka HUSTAWKA - ale tak to tylko u NAS zgodnie z prawem i w świetle prawa OKRADA się społeczeństwo

 5. 5
  +6
  ~ demokracja :-DDDDD
  Sobota, 24.03

  Oczywiście następnym logicznym krokiem będzie opłata za samochody PONIŻEJ 3.5 tony. O ile zakład ? Dajcie im 3-4 lata.

 6. 6
  +8
  ~ fghujikol
  Sobota, 24.03

  Za nasze pieniądze zbudowali drogę i jeszcze chcą brać od nas kasę za jazdę po naszej drodze

 7. 7
  +9
  ~ zoro
  Sobota, 24.03

  Od 20 lat administracja zarządzająca tym krajem pracuje wyłącznie dla obcych. Za nasze pieniądze finansują korporacyjne interesy

 8. 8
  +8
  ~ elo
  Sobota, 24.03

  Skandal! zlodziejstwo tego rzadu nie ma granic! drogi,powietrze,woda! za wszystko trzeba placic a to nawet autostrada nie jest! niedlugo bedzie trzeba placic za prawo do zycia!

 9. 9
  +7
  ~ obserwator
  Sobota, 24.03

  Do zoro - masz rację po przeczytaniu kilku artykułów które są zamieszczane w necie i nie tylko można wysnuć takie wnioski. Najgorsze jest to że ta banda ? nie odpowiada za nic w Polsce. W niedalekiej przyszłości to Polska będzie zapleczem UE.

 10. 10
  +6
  ~ Nowa Prawica
  Sobota, 24.03

  najpierw PO okradnie nas w podatkach zawartych w cenie benzyny: akcyza, VAT i podatek drogowy, później za kasę z tych podatków wybuduje drogę, za którą ponownie będziemy musieli zapłacić w formie opłat za przejazd. a żeby było śmieszniej - jeśli firemka, która będzie zgarniać od nas kasę za przejazd nie nachapie się odpowiednio dużo kasy (bo np. ludzie będą omijać tę drogę), to zapłacimy po raz trzeci za to samo - tym razem będzie to DOPŁATA Z NASZYCH PODATKÓW dla firmy, która postawi swoje punkty kontrolne na tej drodze.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0402679443359