Sobota, 24.08.2019, Imieniny: Bartlomiej, Jerzy, Bartosz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Inspektorzy na targowisku

08.08.2008, 10:01:22 Rozmiar tekstu: A A A
Inspektorzy na targowisku

Elbląscy inspektorzy handlowi skontrolowali placówki handlu detalicznego i usług gastronomicznych zlokalizowanych na targowiskach w Elblągu i Braniewie. 3 osoby zostały ukarane mandatami na łączną kwotę 300 zł.

Kontrolą objęto 5 placówek, w tym 2 placówki detaliczne, 1 punkt handlu obwoźnego oraz 2 placówki gastronomiczne działające na targowiskach w Elblągu i Braniewie.

- Przeprowadzone kontrole nie dały podstaw do kwestionowania legalności działania podmiotów gospodarczych. Wszystkie towary oferowane do sprzedaży miały zachowane terminy przydatności do spożycia – mówi Dawid Marchlewicz z Delegatury Inspekcji handlowej w Elblągu. - W jednej z kontrolowanych stacjonarnych placówkach handlowych ujawniono podczas kontroli brak wywieszek cenowych przy części towarów oferowanych do sprzedaży. Spośród towarów paczkowanych część asortymentów nie posiadała oznakowania cenami jednostkowymi odnoszącymi się do 1 kg lub 1 l.

Nieprawidłowość w funkcjonowaniu punktu handlu obwoźnego dotyczyła nie oznakowania wszystkich towarów z asortymentu cenami jednostkowymi odnoszącymi się do 1 kg lub 1 l.

W jednej z objętych kontrolą placówek gastronomicznych posługiwano się wagą uchylną z nieaktualną cechą legalizacji.

Stwierdzone wykroczenia dały podstawę do ukarania 3 osób mandatami karnymi na łączną kwotę 300 zł. Informację o nieprawidłowościach przekazano do właściwego miejscowo Urzędu Miar.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ bugi
  Sobota, 09.08

  na targowisku zwanym miejskim hasają szczury czy pan prezydent wie o tym że czas targowiska w takim wyglądzie się skończył? inne miasta sobie radza tylko nie my dlaczego? a moze chodzi o lobbing skuteczny kupców w magistracie albo>................ doczytaj się sam o co mi chodzi

 2. 2
  0
  ~ nutka
  Sobota, 09.08

  niech ci co sprzedają na rynku po sobie sprzątną. A nie zostawiają syf i jedzenie dla szczurów. Tak najlepiej zwalić na władze miasta, bo pewnie urzędnicy i prezydent chodzą tam i wyrzucają jedzenie, "dokarmiając" szczury. Zastanów się co za głupoty piszesz

 3. 3
  0
  ~ ares
  Sobota, 09.08

  śmieszny jesteś. Przez brudasów sprzedawców ma iść miejska kasa. Apel do sprzedawców zobaczcie jak funkcjonuje rynek w Iławie. Po zazdrościć tylko. Ale tam to obowiązek dbania o swoj stragan ma sprzedawca, może kary płacą? niech administracja rynku pomyśli o tym, a moze i u nas bedzie ładnie.

 4. 4
  0
  ~ bugi
  Niedziela, 10.08

  przecież z nas się już śmieją z takiego syfu w środku miasta. brud syf ale kasa leci jak na stadionie 10-lecia szczury i smród. to jest wizytówka miasta brawo

 5. 5
  0
  ~ anonim
  Poniedziałek, 11.08

  Nie wiem o co chodzi przedmowcom, przeciez miasto chce ucywilizowac rynek, w planach jest budowa parkingu pod targowiskiem i postawienie hali nad placem.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.