Sobota, 25.03.2023, Imieniny: Maria, Wienczyslaw, Ireneusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii

Elblążanie z pasją – Natalia Filckowska: Im dłużej zajmuję się fitnessem, tym większej pokory nabieram do tego sportu

07.06.2018, 07:00:43 Rozmiar tekstu: A A A
Elblążanie z pasją – Natalia Filckowska: Im dłużej zajmuję się fitnessem, tym większej pokory nabieram do tego sportu
fot. Sylwester Szymczuk
Natalia Filckowska zdobyła srebro na Mistrzostwa Polski w Kulturystyce i Fitness, które kilka dni temu odbyły się w Jeleniej Górze. W rozmowie dla info.elblag.pl elblążanka zdradziła jak przygotowywała się do tych zawodów oraz czy myśli o zawodowstwie.
 
Czy do tych zawodów przygotowywałaś się inaczej niż zazwyczaj?
 
Tak, tym razem stosowaliśmy z trenerem zupełnie inną dietę przed zawodami. Mianowicie, spożywałam sporą ilość kalorii jak na ten okres przygotowawczy, dzięki czemu dopisywało mi wyśmienite samopoczucie, czułam się pełna energii. Testowaliśmy nowe metody.
 
Możesz zdradzić chociaż jedną?
 
Jasne. Zazwyczaj ostatni tydzień bądź dwa przed zawodami, spożywa się minimalną ilość węglowodanów. Wszystko po to, aby uniknąć absorpcji wody, która utrudnia ekspozycję wypracowanego umięśnienia w dniu zawodów. Jak wiadomo, węglowodany są głównym źródłem energii, dlatego też ich niskie spożycie powoduje złe samopoczucie i brak energii. W dniu zawodów są one przydatne, zatem w ostatniej dobie przygotowań następuje nasycenie organizmu węglowodanami, aby sylwetka nabrała pełnego, jędrnego kształtu i zdrowego wyglądu. My ten proces zaczęliśmy szybciej, około tydzień przed zawodami. Dzięki czemu udało się nam uzyskać wyśmienitą formę startową przy jednocześnie dobrym zdrowiu i samopoczuciu.
 
Jakie to dało efekty? Jak zmieniło się Twoje ciało?
 
Przede wszystkim sylwetka była bardzo pełna, to znaczy, że wyglądała na bardziej umięśnioną niż jest na codzień. Byłam pozytywnie zaskoczona efektami. Przede wszystkim, każda taka próba pozwala na poznanie swojego organizmu. To fantastyczne, bo udowadnia to fakt, że wszystko co jemy ma wpływ na to jak wyglądamy. Osobiście jestem zafascynowana zasadami funkcjonowania ludzkiego organizmu.
 
Jak długo się przygotowywałaś do tych zawodów?
 
Tak naprawdę cały ostatni rok poświęciłam na przygotowania do tego startu i innych w tym sezonie, ponieważ szykujemy się zazwyczaj do danego sezonu, czyli kilku startów w odstępach kilku tygodniowych, aby wykorzystać formę startową którą się przygotowało przez miniony rok lub dwa. To taki realny okres w którym jest szansa zbudować lub poprawić jakość umięśnienia. Nie da się stracić formy w jeden dzień, tak samo jak nie da się jej przygotować w kilka tygodni. Jest to sprawa bardzo indywidualna, ale sam cykl redukcyjny trwa około 12 tygodni, w zależności od stopnia zaawansowania zawodnika i danej metody. metod, jest wiele. Tu należy zdać się na trenera
 
I na te zawody jechałaś z myślą o podium?
 
Oczywiście, jak na każde. To jest sport. Oczywiście trzeba liczyć się z przegraną, bo o zwycięstwie czasem decydują szczegóły i nie wszystko zależy od nas samych, ale zawsze chce wracać z przekonaniem, że zrobiłam wszystko co mogłam jak najlepiej i mieć sumienie czyste, że wykonałam plan w stu procentach .
 
Udało Ci się zająć drugie miejsce. Jest duma?
 
Duma to dla mnie wielkie słowo. Jestem po prostu bardzo zadowolona z formy i przygotowań. Czuję satysfakcję. Dumny jest trener, a to największa nagroda. Nie zawiść czyjegoś zaufania.
 
Jaki teraz cel sobie stawiasz?

Przede wszystkim regeneracja. Jak po każdym sezonie czas na wyciągnięcie wniosków, analizę błędów, opracowanie strategii na kolejny sezon, poprawę mankamentów i ciężką pracę, która zaowocuje w przyszłym roku, ale przede wszystkim, najbliższy czas poświęcę dla rodziny i przyjaciół.
 
Jakie wnioski nasunęły Ci się jako pierwsze?
 
Przede wszystkim, że z trenerem dobrze przepracowaliśmy rok, nie schodzimy z podium, a to znak, że idziemy w dobrym kierunku.
 
Czy po tylu sukcesach zaczynasz myśleć o zawodowstwie?
 
Nie uważam, żebym zasługiwała po tak krótkim czasie na miano zawodowca, mimo , iż sukcesów było sporo. Im dłużej zajmuję się fitnessem, tym większej pokory nabieram do tego sportu i większy podziw wzbudzają osoby doświadczone i z ogromną wiedzą. Jeśli to nastąpi, chciałabym również nie schodzić z podium, a to już lata ciężkiej pracy, zatem wszystko przede mną.
 
Będziemy trzymać za Ciebie kciuki.
 
Standardowo nie dziękuje, aby nie zapeszyć.
 
 
Z Natalią Filckowską rozmawiała
 
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%20.0 %80.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 6 )


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --2
  ~ elegant
  Czwartek, 07.06

  Pięknie, że pani ma pasję ale mnie osobiście uroda tego sportu się nie podoba! Gratuluję sukcesu!

 2. 2
  --9
  ~ Twój podpis
  Czwartek, 07.06

  A ja uwazam ze takie cialo to sam sexapil...Uuuaaaa.Piekne kobiety!!!

 3. 3
  +7
  ~ klik
  Czwartek, 07.06

  O gustach się nie dyskutuje. Tak "wymodelowane" ciało kobiety, nie ma nic z kobiecością.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.8759348392487