Poniedziałek, 24.02.2020, Imieniny: Maciej, Bogusz, Modest
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄŻANIE Z PASJĄ

Elblążanie z pasją: Balonowy świat Patrycji Lipińskiej

25.11.2013, 12:00:23 Rozmiar tekstu: A A A
Elblążanie z pasją: Balonowy świat Patrycji Lipińskiej
Zdjęcie pochodzi ze studia DDTVN, w którym w jednym z programów brała udział Patrycja Lipińska (źródło: patrycjalipinskadladzieci.blogspot.com)

Patrycja Lipińska jest z pochodzenia elblążanką. Jest pierwszą osobą w Polsce, która prowadzi lekcje skręcania i modelowania balonów w Internecie. Oprócz warsztatów pokazowych, Patrycja Lipińska jest właścicielką Balonowego Sklepu, a dzięki jej działalności, wszyscy zainteresowani mogą nauczyć się podstaw skręcania balonów, co może okazać się fantastycznym sposobem na spędzanie czasu z dziećmi. O Balonowym Show i pasji do skręcania balonów rozmawiamy z Patrycją Lipińską, wokalistką i animatorką zabaw dla dzieci.

Kiedy postanowiła Pani zająć się układaniem balonów?


Modelowanie i skręcanie balonów rodziło się pomalutku w mojej pracy z dziećmi i na początku było to zwykłe skręcanie balonów na potrzeby imprez w przedszkolach. Jestem animatorem zabaw dla dzieci, wokalistką, tworzę artystyczne, edukacyjne programy artystyczne dla dzieci. Ciągle poszukuję nowych, ciekawych, kreatywnych zajęć dla dzieci. A wiadomo, ze balony i dzieci to sukces gwarantowany.

Skąd taki pomysł? Czy ktoś/coś było Pani inspiracją?

Na początku tak jak powiedziałam potrafiłam robić proste rzeczy. Nauczyłam się z internetu, mimo iż trudno było znaleźć coś po polsku. Jednak pewnego dnia podczas wyjazdu na ferie zimowe, w Sopocie spotkałam Tweestera Mr Grega, to on pokazał mi, co można wyczarować z balonów. Wpadłam jak śliwka w kompot, pomysł idealny dla mnie. Zaczęłam szukać, nawiązałam współpracę z wieloma tweesterami z USA. Pomogli wybrać sprzęt i specjalną torbę do balonów. Zawsze lubię, jak wszystko jest profesjonalnie zrobione i przygotowane.

Czy takiej sztuki można się gdzieś nauczyć?

Teraz można nauczyć się skręcać balony na moich lekcjach balonowych w serwisie You Tube. Są to pierwsze takie lekcje w Polsce. Każdy może, wystarczą dobre balony i chęci. Lekcje prowadzone są w taki sposób, żeby każdy mógł się z tym zmierzyć.

Jak długo Pani wprawiała się do pokazywania innym, jak układać balony?

Cały czas się uczę, szkolę od znajomych z USA. Marzy mi się wyjazd do Los Angeles, do moich balonowych mistrzów.

Oprócz Balonowego Sklepu prowadzi Pani zajęcia z dziećmi, jak przebiega taka współpraca?

Balonowy Sklep to takie niezwykłe miejsce, gdzie można dostać pierwsze autorskie zestawy balonowe. Żabki, Kucyki, Pieski de lux. Do każdego zestawu jest przygotowana lekcja balonowa. Można kupić zestaw i razem z dzieckiem wkroczyć do kolorowego świata balonów. Warsztaty balonowe w przedszkolach to moje ulubione spotkania. Dzieci zawsze mają pokaz balonowy, a potem same wykonują Balonową Pszczółkę. Skręcanie balonów rozwija wyobraźnię i kreatywność. Naprawdę wspaniała zabawa.

Jak długo trwają takie warsztaty i co najbardziej podoba się dzieciom?

Zajęcia dla dzieci zazwyczaj trwają ok 30 minut i są dzielone na grupy. Dzieciom podoba się wszystko, bo balonowy świat jest niezwykły i kolorowy.

Ile czasu zajmuje skręcenie form z balonów i czy każdy z nas może się tego nauczyć?

To zależy od tego co chcemy wykonać. Można zrobić pięknego kucyka w 1 minutę albo np. maskę św. mikołaja w 15 minut. Wszystko zależy od rozmiarów i wyobraźni. Myślę, że każdy może spróbować. Wystarczy chcieć. Moje lekcje balonowe pomogą każdemu. Piszą do mnie ludzie z całej Polski, bo dzięki mnie zarazili się balonowym światem. A ja się cieszę i nie osiadam na laurach. Niedawno wydałam pierwsze DVD Balonowe Halloween, a 1.06.2013 odbyła się premiera mojej piosenki Balonowy Świat.

Gdzie można zobaczyć efekty Pani pracy?

Wszystko co się u mnie dzieje można podejrzeć na moim profilu na Facebooku : Patrycja Lipińska dla Dzieci. A tak w ogóle, to jeżdżę po całej Polsce i spotykam się z rodzicami i dziećmi podczas mojego balonowego Show.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do Balonowego Sklepu. Przedstawiamy Państwu także link do kanału na youtube.com, gdzie można nauczyć się podstaw skręcania i modelowania balonów. Może się to okazać wyjątkową okazją na niezapomnianą zabawę z dziećmi. Poniżej przedstawiamy także link do odcinka Dzień Dobry TVN, w którym wzięła udział Pani Patrycja, oraz Pytania na Śniadanie Telewizji Polskiej.

Marta Kierszka

Oceń tekst:

Ocen: 8

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ R
  Poniedziałek, 25.11

  Patrycja jest również piosenkarką ! Jej głos jest przepiękny, trzymam kciuki i powodzenia !!!

 2. 2
  0
  ~ ktoś z branży balonowej
  Środa, 11.11

  małe sprostowanie - Patrycja najpierw spotkała MrGrega od którego nauczyła się pierwszych balonowych figurek. macie błąd w artykule.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.