Wtorek, 18.02.2020, Imieniny: Konstancja, Maksym, Bernadeta
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ZDROWIE I URODA

Fizjoterapeuci zaostrzają protest. Szpital wojewódzki już ma problem

16.05.2019, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Fizjoterapeuci zaostrzają protest. Szpital wojewódzki już ma problem
Fot. Ryszard Biel

Zaostrza się protest fizjoterapeutów. Większość, zatrudnionych w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu, w środę (15 maja) nie przyszła do pracy. Przebywają na zwolnieniu lekarskim. W związku z tym działalność zawiesił przyszpitalny Zakład Rehabilitacji. "Epidemia" wkrótce może objąć inne szpitale i poradnie.

Ponad tydzień temu fizjoterapeuci rozpoczęli protest pod hasłem "Maj bez fizjoterapeutów". 7 maja zorganizowali akcję oddawania krwi. Odbyła się ona w całym kraju, również w Elblągu. Związkowcy od razu zapowiadali, że to dopiero początek ich walki o wyższe wynagrodzenia. Teraz protestujący sięgnęli po metodę z której skorzystali już m.in. policjanci, czyli masowe przechodzenia na zwolnienia lekarskie, tzw. L4.

W środę (15 maja) "epidemia" dotknęła część elbląskich fizjoterapeutów.

Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu informuje, że z powodu absencji chorobowej fizjoterapeutów z dniem 15 maja 2019 roku Zakład Rehabilitacji zawiesza wykonywanie świadczeń udzielanych w trybie ambulatoryjnym. Jednocześnie zapewniamy Pacjentów, że wszystkie wcześniej zaplanowane zabiegi rehabilitacyjne przełożone zostaną na późniejszy, uzgodniony z Pacjentem, termin. Według aktualnie posiadanych informacji sytuacja potrwa przez około tydzień. Za utrudnienia przepraszamy

- informuje Anna Kowalska, rzecznik prasowy WSZ w Elblągu, komunikat podobnej treści ukazał się również na profilu szpitala na FB.

Szczegółowe informacje pacjenci mogą uzyskać dzwoniąc pod numery: (55) 239 – 58 – 84, (55) 239 – 57 – 44, lub w rejestracji Zakładu Rehabilitacji.

Jak się okazuje w następnych dniach przed podobnym problemem mogą stanąć dyrekcje innych elbląskich szpitali i poradni.

W tej chwili jesteśmy po prostu ignorowani. Jest taki zamysł, żeby odejść od pracy. Wiem, że w środę fizjoterapeuci z kilku polskich szpitali, nie przyszedł do pracy, problem jest m.in. w Goczałkowicach-Zdroju. Z tego, co mi wiadomo, fizjoterapeuci z elbląskiego szpitala wojewódzkiego, też są już na zwolnieniach lekarskich i na urlopach. Ja jeszcze dzisiaj jestem w pracy. Czy będą jutro? Tego nie wiem. Czekamy na rozwój sytuacji w kraju. Nie wykluczamy, że dołączymy do naszych koleżanek i kolegów i pójdziemy na L4

- mówi jednak z elbląskich fizjoterapeutek.

Protest organizuje Ogólnopolski Związek Zawodowy Pracowników Fizjoterapii. Głównym postulatem jest podwyżka płac o 1600 zł brutto. Jednak protestujący domagają się również urlopów szkoleniowych, zwiększenia wyceny świadczeń gwarantowanych fizjoterapeutycznych, wzrostu wynagrodzeń także w innych grupach zawodowych na przykład techników analityki medycznej czy techników elektroradiologii.

Do tematu jeszcze wrócimy.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ Jaś Fasola
  Czwartek, 16.05

  Kto daje leserom zwolnienia lekarskie? Zdrowym ludziom dają zwolnienia. Niech protestują a nie naciągają na zwolnienia. Co to za lekarze? Czy nie ma na nich siły i kary. Jak by zapłacili ze swej kieszeni to by szybko przywrócili ich do zdrowia. To jest kpina.

 2. 2
  --6
  ~ Lewica Razem
  Czwartek, 16.05

  Popieramy słuszny strajk w obronie godności pracowniczej i uczciwej płacy elbląskich (i nie tylko) fizjoterapeutów. Do mieszkańców apelujemy natomiast o wsparcie dla tej, kolejnej już, grupy zawodowej walczącej o swoje słuszne postulaty i prawa z neoliberalnym, anty-społecznym i anty-pracowniczym reżimem. Solidarność Naszą Bronią!

 3. 3
  +3
  ~ ten zachłanny fizjoterapeuta ... nie robiący nic ;)
  Czwartek, 16.05

  Jasiu Fasola życzę zdrowia i nigdy potrzeby korzystania z naszych usług !... Zdrowia... jeśli Ci go zabraknie nie zwracaj się do nas ...

 4. 4
  +1
  ~ ten zachłanny fizjoterapeuta ... nie robiący nic ;)
  Czwartek, 16.05

  Jasiu Fasola życzę zdrowia i nigdy potrzeby korzystania z naszych usług !... Zdrowia... jeśli Ci go zabraknie nie zwracaj się do nas ...

 5. 5
  +1
  ~ taaaaaaaa
  Czwartek, 16.05

  jak malo to do roboty na budowe tam placa wiecej nastepna grupa obibokow i leserow ZUS powinien zajac sie tymi lewymi zwolnieniami i lekarzami tak ochoczo wystawiajacymi zwolnienia zdrowym leniom ktorym sie nie chce pracowac tylko zadac

 6. 6
  0
  ~ PACJENT
  Piątek, 17.05

  w ***ch im się nierobom poprzewracało albo baba w laczkach im mało płaci!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.