Poniedziałek, 17.02.2020, Imieniny: Zbigniew, Julian, Lukasz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ZDROWIE I URODA

ZDROWY ELBLĄG: Alkohol a demencja

09.07.2018, 08:30:42 Rozmiar tekstu: A A A
ZDROWY ELBLĄG: Alkohol a demencja

Jeśli pijesz dużo alkoholu i robisz to dość często, znacznie bardziej narażasz się na problemy z pamięcią i demencję. Jeśli chodzi o rozwój demencji, wpływa na to wiele czynników, a genetyczne stanowią zaledwie część z nich.

Wielu przypadków choroby dałoby się uniknąć dzięki zdrowemu stylowi życia. Nieodpowiednia dieta i różne niezdrowe zachowania, takie jak picie nadmiernych ilości alkoholu czy palenie papierosów, sprzyjają szybszemu pojawieniu się problemów poznawczych i ich przeradzaniu się w otępienie. 


Alkohol szczególnie zagraża naszym zdolnościom poznawczym. Osoby, które często zaglądają do kieliszka, znacznie wcześniej mają kłopoty z pamięcią i inne zaburzenia kognitywne. Istnieją badania, które dowodzą, że niewielkie dawki alkoholu mogą mieć pozytywny skutek zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i poznawczego. Jednakże, nadmierne ilości napojów wyskokowych zawsze negatywnie oddziałują na nasz organizm. 


Poza bezpośrednim działaniem neurotoksycznym, zaburzenia związane z piciem miały związek z takimi czynnikami ryzyka, jak nadciśnienie, cukrzyca i utrata słuchu. Ogólny udział zaburzeń związanych z piciem alkoholu w otępieniu jest więc jeszcze wyższy, wyjaśniają uczeni z French Transnational Health Economics Network.


Upijanie się oznacza nie tylko znaczne zwiększenie ryzyka demencji i przyspieszenie rozwoju choroby - prowadzi to także do wielu innych chorób: zwiększa stężenie triglicerydów oraz poziom ciśnienia tętniczego, zaburza rytm serca, sprzyja problemom z metabolizmem, jak również kłopotom z nerkami i wątrobą i sercem. Upijanie się istotnie zwiększa prawdopodobieństwo uszkodzeń mózgu.

 

ek.

Źródło: serwis senior.pl

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Sztonek
  Poniedziałek, 09.07

  Państwo pozwala na picie alkoholu. Im więcej tym lepiej dla państwa. Głupia propaganda. Czemu to gówno jest legalne jak codziennie ktoś od niego ginie czy upada na zdrowiu?? Zrobili by legalizacje maryski to by wpadały wpływy do budżetu. Zbudowali by nową szkołę albo dwie a tak to wolą dawać patoli na picie szczynów. Sami są sobie winni i nie pomagajcie im. Niech sobie zdychają.

 2. 2
  0
  ~ Pijaczyna
  Poniedziałek, 09.07

  Wasze zdrowie.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.