Niedziela, 26.06.2022, Imieniny: Paulina, Jan, Pawel
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ZDROWIE I URODA

Odpowiedzialni za siebie

10.10.2019, 12:40:00 Rozmiar tekstu: A A A
Odpowiedzialni za siebie

Przejmijmy, że  nasze zdrowie zależy od nas i jesteśmy za nie odpowiedzialni . Żyjemy w czasach z prawie nieograniczonym dostępem do informacji, możemy czerpać ją z różnych źródeł, książki, prasy, wykładów, publikacji badań medycznych i mądrości naszych babek i mam.

Jest kilka podstawowych zasad w profilaktyce zdrowia, między innymi:

1. Odpowiednie nawodnienie organizmu
2. Zdrowa zbilansowana dieta
3. Minerały, mikroelementy i witaminy
4. Ruch, masaże, kąpiele i sauna
5. Pozytywne myślenie i śmiech


Picie odpowiedniej wody, wysokiej jakości i w prawidłowej ilości powoduje, że nasze komórki są nawodnione, a organizm zdrowy. Komórki naszego ciała przetwarzają dostarczone im substancje odżywcze ,a następnie wydalają toksyny. Do tego procesu niezbędna jest właśnie woda.

Powinnyśmy wypijać minimum 30ml. wody na kg masy ciała. Inne źródła podają 1,5l wody przy 50-60kg, 2l wody powyżej 70kg. To oczywiście minimum. Przy chorobach ilość spożywanych płynów powinna być wyższa.  Skąd wzięła się ilość - 2litrów? Średnio przy wadze 70kg z moczem wydalamy ok. 1l płynów, z kałem 100ml, z potem i wydychanym powietrzem ok. 900ml. W sumie ok. 2l wody, którą należy uzupełnić. Woda jest niezbędna do procesu oczyszczania naszego organizmu z toksyn, gdy dostarczamy jej za mało zaczynają się problemy ze zdrowiem.

Profesor medycyny I. P. Nieumywakin w swojej książce napisał: „ Pamiętajcie, że woda to produkt żywnościowy, do którego należy odnosić się z szacunkiem”.

Woda, którą pijemy powinna być dobrej  jakości, czysta, strukturalna, ciepła w temperaturze ciała (36,6), gdyż takiej temperatury potrzebują nasze komórki, a jeśli jednak komuś nie smakuje ciepła to przynajmniej o temperaturze pokojowej. Ciepła woda wypłukuje toksyny, a zimna przelatuje szybko przez organizm i jest wydalana z moczem.

Świeżo wyciskane soki, kompoty, ciepła zupa, herbaty ziołowe, są to płyny najlepiej przyswajane przez organizm. Mają odpowiednie pH , oraz strukturę. Kawa, herbata, słodkie napoje gazowane, alkohol powodują, że woda w nich zawarta nie trafia do komórek ciała tylko jest wydalana. Wypijając  codziennie 2 szklanki ciepłej wody o poranku na pusty żołądek likwidujemy zatwardzenia.

Obserwując mocz możemy ocenić czy mamy właściwy poziom nawodnienia organizmu. Jeśli jesteśmy dobrze nawodnieni to mocz powinien być bezbarwny, nie słony, bezzapachowy, jak zwykła woda. Przy niewielkim odwodnieniu organizmu, mocz jest żółty i gorzki. Natomiast gdy mocz jest pomarańczowy lub mętny, słony lub gorzki powinno to wzbudzić nasze zaniepokojenie.


W krajach Azji Środkowej parzenie herbaty to prawdziwy rytuał. Jednym z elementów tej ceremonii jest wielokrotne przelewnie gorącej herbaty z jednej filiżanki do drugiej. W jakim celu? Otóż woda uderzając o dno filiżanki nasyca się tlenem w tym również atomowym (jak w pobliżu wodospadu).


Po wypiciu takiej herbaty czuje się orzeźwienie i świetny efekt.   Możemy sami to wykonać przelewając herbatę lub wodę najlepiej rano, przelewamy ok. 30 razy  ze szklanki do szklanki unosząc wysoko szklankę z której przelewamy wodę.  Ten sam efekt natlenienia wody możemy uzyskać doprowadzając wodę do wrzenia w czajniku lub garnku następnie dalej gotując przez ok. 15 minut.  Taką wodę nasyconą tlenem należy pic malutkimi łyczkami.

Odwodnienie organizmu  powoduje wiele chorób i dolegliwości i dlatego należy pić odpowiednią wodę aby nie zachorować. Bardzo dobre efekty przy uzyskaniu odpowiedniego nawodnienia organizmu daje dodawanie kilku ziarenek dobrej soli z minerałami (miedzy innymi sól himalajska, kłodawska ).

Wystarczy dodać 3 ziarenka, lub szczyptę soli na szklankę wody ,herbaty, soku.   Dodanie tak niewielkiej ilości soli nie zmienia jej smaku, ale zmienia jej wartość .  Woda , sól i potas to trzy składniki, które regulują zawartość wody w organizmie. Sól reguluje zawartość wody na zewnątrz komórek, potas wewnątrz, a woda zapewnia przepłukanie komórki i usuwanie z niej toksyn.

Kiedy w komórkach jest za mało wody ,wtedy organizm wykorzystuje wszelką wodę spoza komórki zawierającą dużo soli (sodu), która zatrzymuje wodę.  Im więcej wody brakuje komórkom tym większego ciśnienia potrzeba by wprowadzić wodę do komórki.  Gdy nie pijemy wody  spada ciśnienie krwi.

Optymalne ciśnienie dla dorosłego człowieka wynosi  120/70, kiedy ciśnieniomierz wskazuje:
 

 • 110/70 -10% toksyn nie rozpuściło się w organizmie
   
 • 100/60 -20% toksyn nie rozpuściło się w organizmie
   
 • 90/50   -30% toksyn nie rozpuściło się w organizmie


Woda jest niezbędna do życia w zdrowiu  i dobrym samopoczuciu.   Gdy boli głowa należy wypić  2 szklanki wody najlepiej ciepłej (36,6) ze szczyptą soli . Jeśli ból głowy ma związek z odwodnieniem organizmu efekt jest prawie natychmiastowy!

Ewa Gołębiewska - Terapeutka Techniki Bowena   

Źródło- Profesor Iwan Nieumywakin  Woda utleniona na straży zdrowia
Doktor Masaru Emoto Uzdrawiająca siła wody
Doktor Fereydon Batmanghelidj Twoje ciało domaga się wody
Alicja Rogińska Organizm ludzki a niedobory wody wykład Centrum Promocji Zdrowia i Sportu ,Głogów Małopolski

 
 

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1561269760132