Piątek, 12.04.2024, Imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ZDROWIE I URODA

Ma 25 lat, a my wciąż mówimy o nim "nowy" - zobacz zdjęcia z jubileuszu Szpitala Wojewódzkiego

05.09.2013, 20:55:51 Rozmiar tekstu: A A A
Ma 25 lat, a my wciąż mówimy o nim
fot. Monika Skowrońska

To już 25 lat odkąd w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu przyjmuje się pacjentów. Z okazji tego jubileuszu, w Teatrze im. Aleksandra Sewruka odbyła się uroczystość, w której wzięli udział przyjaciele, pracownicy Szpitala oraz przedstawiciele władz. Były kwiaty, życzenia i dźwięki pięknej muzyki, którą zaserwowała Elbląska Orkiestra Kameralna i Marcin Wyrostek z zespołem Tango Corazon Quintet. 

29 czerwca 1988 roku, próg nowo wybudowanego Szpitala przekroczył pierwszy pacjent. Ale historia placówki sięga 1972 roku, kiedy to decyzją Rady Miasta postanowiono wybudować w Elblągu nowy szpital. Prace ruszyły w listopadzie 1974 roku, początkowo ich zakończenie planowano na 1980 rok, ale przedłużyły się do 1987 roku. Dzięki tym działaniom mogliśmy dziś uczestniczyć w obchodach 25-lecia Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego.

Historię Szpitala w skrócie przedstawiła Elżbieta Gelert,  Dyrektor Naczelna. – Ci, którzy pracowali przy budowie tego szpitala, a było to dziennie 500-600 osób, wiedzą jak trudna była ta budowa. Miejsce, w którym  powstawał Szpital było bardzo bagniste, ale całą tę historię mamy za sobą i teraz mamy gdzie pracować a nasi pacjenci mogą korzystać z usług Szpitala – mówi Elżbieta Gelert. – Przez 25 lat wszyscy pracujemy na dobre imię Szpitala i wszystkim tym osobom dziękuję. Pracujemy dla pacjentów i im więcej ich jest zadowolonych, tym większa dla nas satysfakcja – dodaje.

– Jesteście jednym z najlepszych Szpitali w RP, wzorem dla innych, jesteście tą grupą ludzi, którzy chcą, potrafią i robią to, co jest ważne. To, na co pacjenci czekają – mówi Witold Gintowt-Dziewałtowski, senator RP. – Przez te 25 lat zasłużyliście na nasz szacunek i wyrazy uznania, jednocześnie życzenia, abyście to co robicie, przynosiło wam satysfakcję –mówi senator.

Fakty nie pozostawiają złudzeń, Wojewódzki Szpital Zespolony osiąga wysokie wyniki w prestiżowych rankingach. Placówka znajduje się w czołówce szpitali polskich już od kilku lat, m.in. w takich konkursach jak „Bezpieczny Szpital”. W 2012 roku Szpital uplasował się na szóstym miejscu w Polsce i pierwszym miejscu w województwie warmińsko – mazurskim. Szpital wspiera także największą orkiestrę w kraju, Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, której nazwę nosi jeden z oddziałów. Takie oddziały znajdują się jedynie w siedmiu placówkach w całej Polsce. 

Szpital rocznie przyjmuje około 35 tysięcy pacjentów, działa prężnie od 25 lat a mimo tego, wielu mieszkańców określa go mianem „nowy”. – Nazywamy go Szpitalem nowym, bo dzieje się ciągle coś nowego, Szpital podąża za nowymi potrzebami i nowymi technikami w medycynie – mówi Halina Nowik, Przewodnicząca Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Elblągu.

Prezentom, życzeniom, podziękowaniom i gratulacjom nie było dziś końca. Szczególny aplauz publiczności zdobył przemawiający w czasie uroczystości starosta elbląski, Sławomir Jezierski. – Scena teatru skłania mnie do tego, żeby wystąpić w kilku rolach. Po pierwsze jako mieszkaniec Elbląga, po drugie, jako pacjent, na szczęście były – mówi starosta. - Nie będę opowiadał historii choroby, ale postawiliście mnie na nogi i potem zdobyłem trzy tytuły wicemistrza Polski w tenisie ziemnym. Żeby nie było tak słodko, to muszę przyznać i to kieruję do dr Kowaliny, że coś musiał tam spaprać, bo powinienem zdobyć mistrzostwo – mówi starosta. 

Życzenia złożyli także przedstawiciele pracowników Szpitala, które ze szczególnym uśmiechem przyjęła Elżbieta Gelert i reszta dyrektorów. – Nasz Szpital, dzięki mądremu kierowaniu, jest Szpitalem odpowiadającym potrzebom medycyny XXI wieku. Z czego jesteśmy dumni – mówi lek. Hanicenta Rzepa Ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego. Podziękowania otrzymali wszyscy dyrektorzy zarządzający Szpitalem. 

W jubileuszu wzięli udział m.in. Witold Gintowt-Dziewałtowski, senator RP, Jan Maścianica, Wicewojewoda woj. Warmińsko-Mazurskiego, Witold Wróblewski, Członek Zarządu woj. Warmińsko-Mazurskiego, Janusz Hajdukowski, wiceprezydent Elbląga. Byli także przedstawiciele władz samorządowych naszego województwa, miasta i powiatu, elbląscy radni i goście z Kaliningradu. Na sali elbląskiego Teatru był obecny również dyrektor NFZ z Olsztyna, Andrzej Zakrzewski, dyrektorzy Szpitali m.in. z Ełku, Fromborka czy Trójmiasta, przedstawiciele placówek związanych z ochroną zdrowia i wielu innych. 

Dużą część sali elbląskiego Teatru wypełnili pracownicy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, którzy mogą się poszczycić 25-letnim stażem pracy w tej placówce. To właśnie im i wszystkim pracownikom został zadedykowany koncert znanego akordeonisty Marcina Wyrostka z zespołem Tango Corazon Quintet, któremu towarzyszyła Elbląska Orkiestra Kameralna. 

Po uroczystości udało nam się zapytać Elżbietę Gelert o najbliższe plany. – Na dzień dzisiejszy chcielibyśmy dokończyć budowę Pogotowia Ratunkowego i to wyzwanie na kolejne dwa lata. Wspólnie z Miastem chcielibyśmy wypracować pediatrię i mam nadzieję, że dla dobra mieszkańców, to nam się uda – podsumowała Elżbieta Gelert. 

 
Marta Kierszka

Oceń tekst:

Ocen: 39

%10.3 %89.7


Galeria / 25-lecie Szpitala Wojewódzkiego w Elblągu ( zdjęć 51 )
Dodano: 2013-09-05 | fot. Monika Skowrońska
0

Komentarze do artykułu (17)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +12
  ~ Jan
  Czwartek, 05.09

  W ciagu 25 lat to mamy naj grubszam panią dyrektor która ma naj grubsza portfel

 2. 2
  +16
  ~ pampi
  Czwartek, 05.09

  Hmmmm...kolejny raz, niby się pisze o szpitalu a tak naprawdę to o Gelert. Why ???

 3. 3
  +10
  ~ dziwne
  Czwartek, 05.09

  strasznie dużo starych grubych bab gosciło na tej imprezie, a do tego jeszcze żarły dużo kalorycznego żarcia, źle to wróży

 4. 4
  +9
  ~ won
  Czwartek, 05.09

  Kidy gelertowa odda skradzione oddziały z innych szpitali?

 5. 5
  +10
  ~ zombi
  Czwartek, 05.09

  Skąd u PO taki "ciąg" na szable ? Najpierw Grześ na promocji "ślimaka" teraz poseł. Ale jak się bawić to się bawić orkiestra gra ale na Tytanicu też grała

 6. 6
  +15
  ~ pamiętający
  Czwartek, 05.09

  a gdzie byli, wieloletni dyrektorzy szpitala wojewódzkiego ? np. dr Bryk , Pan Zimnoch ? , wstyd , jak łatwo zawłaszczyć zbiorowy sukces.

 7. 7
  +15
  ~ noname
  Czwartek, 05.09

  mówi się "nowy" bo przy innych które wyglądają jak ruiny wygląda na nowy

 8. 8
  +12
  ~ Jan
  Piątek, 06.09

  Tylko swoich sie zaprasza a gdzie są pozostali dyrektorzy całe PO razem z gelertową wzięci

 9. 9
  +9
  ~ mistrz
  Piątek, 06.09

  WIADOMOŚĆ DO STAROSTY ELBLĄSKIEGO - JAK SIĘ PRZEMAWIA TO NIE TRZYMA SIĘ RĄK W KIESZENI! zwykły brak szacunku dla innych

 10. 10
  +10
  ~ kuchmistrz
  Piątek, 06.09

  patrzę, patrzę patrzę, ale sałatki ze szczawiu ani mirabelek nie widzę na stołach

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.456552028656