Wtorek, 23.07.2024, Imieniny: Bogna, Brygida, Apolinary
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Elbląg: Przyroda połączyła pokolenia. Za nami wyjątkowy Festiwal Kwiatów (zdjęcia)

25.04.2024, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Przyroda połączyła pokolenia. Za nami wyjątkowy Festiwal Kwiatów (zdjęcia)
Fot. AK

Kontakt z roślinami daje mi spokój, wolność. Na ich pielęgnacji mogę spędzać całe dnie. Takie wydarzenie to świetny pomysł - mówi pani Brygida, emerytka uczestniczka Festiwalu Kwiatów. Dziś, 25 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 23 odbyło się wyjątkowo wiosenne wydarzenie, które połączyło pokolenia. Zobacz galerię zdjęć.

 

 

 

Festiwal Kwiatów „Rośliny łączą pokolenia” odbył się dziś, 25 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 23. To wydarzenie zorganizowane z myślą o uczniach i seniorach.

 

 

 

Chcieliśmy zrobić coś niekomercyjnego i połączyć pokolenia, które mają ze sobą najmniejszy kontakt. Rośliny są wyjątkowe, kontakt z nimi sprawia, że czujemy się lepiej, dla niektórych jest wręcz formą terapii. Podczas Festiwali Kwiatów rośliny, warsztaty z ich sadzenia, pielęgnacji stały się okazją do zintegrowania dzieci i seniorów

- mówi pan Piotr, właściciel Gospodarstwa Ogrodniczego Piotra Zimińskiego i współorganizator Festiwalu Kwiatów.

 

 

 

Uznaliśmy, że w naszym szarym świecie warto zorganizować imprezę, gdzie dorośli pokażą młodym, jak z tymi roślinami pracować, jak je hodować. Pomyśleliśmy, że jest to taki akcent łączący różne pokolenia

- przekonuje Anna Sobolak, dyrektorka SP nr 23.

 

 

 

Podczas festiwalu można było zakupić rozmaite rośliny. - Tutaj są rośliny i użytkowe i ozdobne. Mamy całą gamę ziół jak bazylia, tymianek czy lawenda, a także piękne rośliny ozdobne. Coś dla ducha i coś dla ciała - mówił pan Piotr. Pieniądze ze sprzedaży zostaną przeznaczone na zakup leżaków, które zostaną ustawione w strefie wypoczynku na terenie szkoły, dodała dyrektorka "23". Chętni wzięli również udział w warsztatach florystycznych, prezentacjach dotyczących pielęgnacji roślin. W trakcie wydarzenia czynna był również kawiarenka, w której można było zakupić m.in. domowe wypieki. O oprawę muzyczną wydarzenia zadbały zespoły ludowe z powiatu elbląskiego: Wysoczanki, Tolkmiczanki i Koło Gospodyń Wiejskim z Młynar.

 

 

 

Festiwal Kwiatów nie tylko połączył pokolenia. Myślę, że również był takim dniem sąsiada. Osoby mieszkające w okolicy szkoły, dziś mogły nas odwiedzić, kupić kwiaty, wziąć udział w warsztatach, miło spędzić czas

- dodaje Sylwia Kulesza, wicedyrektorka SP nr 23.

 

 

Organizatorami wydarzenia są SP nr 23 i Gospodarstwo Ogrodnicze Piotra Zimińskiego.

 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / festiwal kwiatów ( zdjęć 40 )
Dodano: 2024-04-25 | Fot. AK
0

Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ Elwira
  Czwartek, 25.04

  To była naprawdę świetna impreza, koncerty zespołów ludowych i uczennic ze Szkoły Muzycznej. Wszyscy się świetnie bawili i o to chodzi, żeby robić coś wspólnie na rzecz lokalnego środowiska bez spiny, a z uśmiechem.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3445889949799