Czwartek, 2.04.2020, Imieniny: Maria, Franciszek, Urban
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Ostatni weekend na Torze Łyżwiarskim Kalbar

28.02.2020, 16:36:27 Rozmiar tekstu: A A A
Ostatni weekend na Torze Łyżwiarskim Kalbar

Najbliższa niedziela (1 marca) będzie ostatnim dniem sezonu zimowego na Torze Kalbar. Miłośnicy jazdy na łyżwach nadal będą mogli korzystać z Krytego Lodowiska przy ul. Karowej, które będzie otwarte do końca marca.

 

Elbląskie kluby łyżwiarskie kończą swój sezon szkoleniowy. W mijającym sezonie na obiekcie rozegrano dwie edycje lokalnych zawodów z cyklu Szukamy Mistrzów, a także Ogólnopolskie Zawody w łyżwiarstwie szybkim, w których uczestniczyło 130 zawodników z całej Polski. Tor Kalbar był również chętnie odwiedzany przez mieszkańców Elbląga, którzy korzystać mogli ze ślizgawek ogólnodostępnych, a także przez liczną grupę dzieci i młodzieży szkolnej, która w czasie ferii mogła jeździć na Kalbarze bezpłatnie.
Zakończenie sezonu łyżwiarskiego na torze łączy się z rozpoczęciem prac przygotowujących obiekt do sezonu wiosennego. Przed jego rozpoczęciem, poza rozmrożeniem tafli, przygotowywana będzie infrastruktura pod rekreację dla miłośników jazdy na rolkach i wrotkach oraz dla osób zainteresowanych korzystaniem z boisk wielofunkcyjnych.
Wszystkim miłośnikom łyżew i użytkownikom Toru Kalbar Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu serdecznie dziękuje za wspólnie spędzony czas, licząc na ponowne spotkania w kolejnym sezonie.

 

Chociaż za oknem aura bywa częściej wiosenna niż zimowa, to pamiętajmy, że Lodowisko Helena przy ul. Karowej jest nadal otwarte i czeka na wszystkich miłośników jazdy na łyżwach. Ogólnodostępne ślizgawki w środku tygodnia odbywają się we wtorki, czwartki i piątki o godz. 18 i 19. Natomiast w weekendy zapraszamy o godz. 12.30, 13.30, 14.30, 15.40 i 16.40. W sobotę dodatkowe ślizgawki odbywają się o 18 i 19. Bilety ulgowe to koszt 6 zł, a normalne – 9 zł. Na terenie lodowiska funkcjonuje wypożyczalnia łyżew, za które zapłacimy 7 zł za parę. Jest również możliwość wypożyczenia pingwinków, które ułatwiają najmłodszym pierwsze wizyty na lodowisku. Dużym zainteresowaniem cieszy się także nauka jazdy na łyżwach. Zajęcia, które odbywają się we wtorki o godz. 18, prowadzi instruktorka łyżwiarstwa Ewa Konarzewska. Bilety ulgowe kosztują 11 zł, a normalne – 14 zł.

 

Więcej informacji na temat Krytego Lodowiska znajduje się na stronie MOSiR.

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ krzyżak
  Sobota, 29.02

  Wielka szkoda. Świetna zabawa ( chociaż czyszczenie lodu mogłoby być częstsze ). Karowej nie polecam. Osobiście mam niemiłe wspomnienia z chamską jazdą tzw. młodzieży. Niebezpieczna jazda, popisy a tym samym nie liczenie się z innymi uczestnikami. Podobno trzy czy cztery tygodnie temu jeden z w/w spowodował wywrotkę innego uczestnika, który był tam z dziećmi.Prawdopodobnie doszło do złamania ręki lub nadgarstka. Mam nadzieją że osoba odpowiedzialna w końcu przyjrzy się pracy porządkowego, oraz wpuszczania "elity" drugą bramką.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.