Wtorek, 26.10.2021, Imieniny: Ingi, Darii, Sambora
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Czy opłata za pierwsze 30 minut postoju w SPP zostanie zniesiona?

07.03.2019, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Czy opłata za pierwsze 30 minut postoju w SPP zostanie zniesiona?
- Elblążanie zobligowali mnie do zapytania pana Prezydenta czy jest możliwość zniesienia opłaty za pierwsze 30 minut postoju w Strefach Płatnego Parkowania – mówi radny Koalicji Obywatelskiej Cezary Balbuza.
 
Grupa mieszkańców naszego miasta zgłosiła się do Cezarego Balbuzy z dwoma problemami dotyczącymi Stref Płatnego Parkowania. Jednym z nich był brak możliwości płacenia w parkomacie kartą płatniczą.
 
 
W związku z tym, że kierowcy z płatnych miejsc parkingowych w Elblągu nie zawsze mają przy sobie gotówkę, czy istnieje możliwość zorganizowania opłat parkingowych w parkomatach przy pomocy karty płatniczej?
 
- zapytał Prezydenta Cezary Balbuza.
 
Lokalni przedsiębiorcy, którzy zgłosili się do radnego przyznali, że SPP utrudnia im prowadzenie działalności. - W Elblągu przedsiębiorcy, którzy mają swoje lokale przy miejscach parkingowych narzekają, że opłaty za postój zniechęcają klientów, którzy bardzo często nie mają przy sobie gotówki na opłaty parkingowe – zaznaczył Cezary Balbuza. - Osobiście jestem przeciwnikiem opłat parkingowych, ale rozumiem, że bez nich pewne parkingi byłyby mało dostępne i jest to pewien kompromis.
 
Opłata za 15 min parkowania w SPP wynosi 50 groszy. Za pierwszą godzinę kierowcy muszą zapłacić 1,90 zł, za drugą godzinę 2 zł, za trzecią 2,10 zł, a za czwartą i każdą kolejną godzinę 1,90 zł. Miesięczny abonament (z wpisem numeru rejestracyjnego pojazdu ważny w obrębie jednego sektora) wynosi 50 zł.
 
Radny zapytał Prezydenta również o możliwość zniesienia opłat za pierwsze 30 min postoju w SPP. - Postulują o to właściciele i klienci podmiotów gospodarczych zlokalizowanych przy płatnych parkingach – zaznaczył Cezary Balbuza.
 
Jak do tej pory opłaty nie są pobierane za parkowanie w soboty, niedziele i święta (w dni ustawowo wolne od pracy). Czy elblążanie będą zwolnieni również z opłat za pierwsze 30 min parkowanie w pozostałe dni?
 
 
Chciałbym wyraźnie podkreślić, że moje zapytania są reakcją radnego na problemy zgłaszane przez elblążan. Problem należałoby przedyskutować z mieszkańcami i przedsiębiorcami. Zawsze można wypracować jakieś sensowne rozwiązanie
 
– dodał Cezary Balbuza.
 
Radny zapytanie do Prezydenta złożył na piśmie z końcem lutego. Powrócimy do tematu, gdy tylko Prezydent udzieli odpowiedzi w tej kwestii.
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (24)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +11
  ~ Pociotek
  Czwartek, 07.03

  Opłaty powinny pozostać. Dzięki temu jest rotacja na miejscach parkingowych. Nie są to kwoty kosmiczne. Jeżeli kogoś stać na paliwo do samochodu to opłata nie stanowi problemu. Jeżeli nie stać polecam rower.

 2. 2
  +21
  ~ Elblążanin
  Czwartek, 07.03

  Przede wszystkim automaty powinny wydawać resztę. Inaczej jest to świadome zawyżanie wysokości opłat za parkowanie. Klient ma prawo zapłacić za towar, który chce kupić, a nie za coś, co mu na siłę wciska sprzedający. Nie wspomnę o możliwości płacenia kartą.

 3. 3
  +15
  ~ Ploterek
  Czwartek, 07.03

  Po pierwsze. Jest kilka sposobów płacenia za parkowanie: gotówka, EKM, moBilet i chyba jeszcze jedna aplikacja, więc nie gadajcie, że płatność kartą jest tak potrzebna. Po drugie: skoro ma być darmowe pierwsze 30 minut to i tak będzie trzeba pobrać bilet z parkomatu, czyli to już koszt, który poniesie miasto. Trzeba będzie więcej kontroli, bo znając mentalność elblążan, skoro darmowe 30 minut to zaparakuje na 40 minut albo godzinę, może nie sprawdzą. Miejsca parkingowe będą wiecznie zajęte, będzie na nich mniejsza rotacja, będą mniejsze wpływy do kasy miasta. Poza tym, mając samochód masz na opłaty typu OC, masz na paliwo to i masz te 0,50 gr lub nawet 1 zł, żeby zapłacić za te 30 minut postoju. A jak Wam tak źle to piszcie do Morawieckiego, może stworzy kolejny program, np. parking+.

 4. 4
  +9
  ~ czy mogę zrobić kupę?
  Czwartek, 07.03

  Powalające.Elbląskie dno już chyba dawno, w czasie słupów, zostało minięte i pędzimy do Australii przez środek , już bez dna. Infantylni, narcystyczni , wierzący w swoją wielkość. A trzy szpitale w mieście i moc specjalistów czekają. Zapytano Kim Ir Sena jak ustawić łóżka na sali w szpitalu i , o dziwo , on wiedział. Ustawiono zgodnie z jego pomysłem. Po to wybrano w Elblągu prezydenta aby zajmował się tak strategicznymi sprawami. To o czym do cholery decyduje RM, skoro administrator ma ją w garści. kiedy administrator da pozwolenie na uprzątnięcie piachu z chodników? Balbuza groził, w pytaniu do administratora, smogiem a na chodnikach jest Sahara bezsmogowa, za to z psią wkładką. Zafajdane, portowe miasto. Administrator myśli i wyda decyzję o parkomacie. Kompostowanie grodu.

 5. 5
  +7
  ~ obiektywny
  Czwartek, 07.03

  Panie Balbuza, parkomaty są do zbierania kasy za parkowanie i tak powinno być. Dobrze, że nie chce Pan zwolnienia z opłaty za pierwszy rok parkowania. Jest wiele możliwości płacenia bez gotówki. Jeśli Pan i Pana "owi" przedsiębiorcy tego nie rozumieją to niech niech się przeprowadzą na Białoruś. Pozdrawiam i życzę wyobraźni.

 6. 6
  +6
  ~ kiki
  Czwartek, 07.03

  panie radny weź się pan za coś konkretnego. Bo te pytania nie najlepiej o panu świadczą, czy pan się słyszysz co pan mówisz?

 7. 7
  +9
  ~ bądźcie poważni
  Czwartek, 07.03

  Dorosły, "wykształcony" facet. Powiedz, Balbuza co dajesz elblążanom a nie o co pytasz witusia. Coraz bardziej tragicznie , a szef komisji pyta i publikuje pytanie. Najpierw zbuduj miasto z jego poprawnym zarządem a następnie pytaj o bzdury a nawet poniżające Wieśka kwestie. Witaminy, mikroelementy, lustro. Po pół godzinie elbląski "patriota" przestawi auto o 5 cm na kolejne pół godziny. Myślenie , Balbuza, myślenie. Otrzymujesz ksywę "pytajnik".

 8. 8
  +5
  ~ Kierowca Elbląski
  Czwartek, 07.03

  Ja wolę zapłacić i mieć miejsce do parkowania. Opłaty za parkowanie w Elblągu chyba są najmniejsze w Polsce. Proszę w moim imieniu i kierowców, których znam nic nie zmieniać. Nie będę gdzieś wolnego miejsca po podwórkach szukał albo parkował w miejscu niedozwolonym.

 9. 9
  +8
  ~ niejestemrobotem
  Czwartek, 07.03

  Już widzę jak po wprowadzeniu bezpłatnych 30 minut, stada Januszów i Grażyn kombinują jak tu w ogóle nie zapłacić za parking, bo przecież "takim sprytny/a, zarady/a i przedsiębiorczy/a". Po 29 minutach bezpłatnego parkowania będą lecieć przestawiać drogie auto o dwa miejsca i udowadniać, że dopiero co zaparkowali bo przecież "kurła złodzieje chcom zrobić skok na moje ciężko zarobione piniondze"

 10. 10
  +6
  ~ dares
  Czwartek, 07.03

  i jak zwykle tylko paplanina radnych nieporadnych, aby zaistnieć w mediach, żenada!!! panie Tomczyński a kiedy obniżenie diet radnych??? a może to były tylko głupie obietnice i reklama przed wyborami? Wielki wstyd Tomczyński,

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.