Niedziela, 27.11.2022, Imieniny: Ksenia, Walerian, Franciszek
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Dawcy organów w akcji... charytatywnej. Oddają serca potrzebującym dzieciom!

14.06.2016, 10:00:02 Rozmiar tekstu: A A A
Dawcy organów w akcji... charytatywnej. Oddają serca potrzebującym dzieciom!
Fot. Ryszard Biel

Żaden transplantolog nie oszacuje ile serca włożyli elbląscy motocykliści od niemal dekady organizując wsparcie dla najbardziej potrzebujących. Niedawno, po raz kolejny, odwiedzili elbląski Dom Dziecka przy ul. Chrobrego. 

 

Od roku 2007 angażują się w przeróżne akcje charytatywne. Zbiórki pieniędzy na leczenie chorych, honorowe krwiodawstwo, organizowanie atrakcji dla dzieci w szpitalach i domu dziecka. Robią dużo i są nad wyraz skromni. 

Działamy na rzecz dzieci, nie mamy z tego żadnych korzyści finansowych, sprawiamy radość i to się dla nas liczy. Nie zależy nam na szumie medialnym

- tak komentuje sprawę Pan Motocyklista, który woli pozostać anonimowy.

To są wspaniali ludzie - mówi Barbara Nalińska Dyrektor Domu Dziecka. - Przyjeżdżają do nas regularnie. Dwa razy do roku. Na Dzień Dziecka i na Mikołajki. Dla naszych podopiecznych to są wyjątkowe dni.

 

Co roku, z okazji Dnia Dziecka, odbywa się piknik. Jest ognisko, kiełbaski i masa różnych atrakcji. Panowie motocykliści pokrywają całość kosztów tego pikniku. Pomagają im też różne instytucje. Na przestrzeni lat w piknikach brali udział żołnierze, żandarmeria wojskowa, strażacy i inni pasjonaci motoryzacji.

Za każdym razem dzieci otrzymują całą masę prezentów. Zabawki, środki czystości, odzież, sprzęt sportowy. To są rzeczy, które dla naszych podopiecznych stanowią rzeczywiste wsparcie

- mówi Barbara Nalińska.

Festyny organizowane przez motocyklistów zazwyczaj mają także walory edukacyjne. Dzieci, oprócz rozwijania zainteresowań motoryzacyjnych, mogą się także czegoś dowiedzieć czy nauczyć. W tym roku przeprowadzony został pokaz ratownictwa medycznego.

 

Dzięki pomocy elbląskich motocyklistów udało się sfinansować kursy i egzaminy na prawo jazdy dla pięciorga podopiecznych Domu Dziecka.

 

- Bardzo chciałabym podziękować - mówi Barbara Nalińska. - Wszystkim motocyklistom, którzy do nas przyjeżdżają chciałabym przekazać wielkie, ogromne dzięki! 

Paweł Rodziewicz

Oceń tekst:

Ocen: 6

%100.0 %0.0


Galeria / Motocyklisci w Domu Dziecka ( zdjęć 44 )
Dodano: 2016-06-14 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.92268919944763