Piątek, 27.05.2022, Imieniny: Filip, Paulina, Marianna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Największe marzenie Julki. Ośmiolatka pragnie by jej mama - pielęgniarka elbląskiego szpitala - wyzdrowiała

30.12.2015, 16:00:02 Rozmiar tekstu: A A A
Największe marzenie Julki. Ośmiolatka pragnie by jej mama - pielęgniarka elbląskiego szpitala - wyzdrowiała
Julka i jej mama Katarzyna (fot. nadesłane)

Ta cudownie uśmiechnięta dziewczynka ma na imię Julka. Jak każda ośmiolatka ma mnóstwo marzeń, jednak to największe i najważniejsze jest takie, żeby jej mama, Kasia, wyzdrowiała. Dzięki życzliwości Fundacji POLSAT i wielu innych wspaniałych osób marzenie Julki ma szansę się ziścić.

Kasia Kłobuchowska stoi przed wielką szansą

Mama Julki, Kasia Kłobuchowska jest pielęgniarką. Ma 42 lata. Od dwunastu lat pracuje w Oddziale Dermatologicznym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. Trzy lata temu zachorowała na raka piersi. Ma za sobą chemio – i radioterapię, które okazały się nieskuteczne. Szansą dla Katarzyny jest lek Kadcyla, nowoczesny chemioterapeutyk stosowany w rozsianym stadium raka piersi. Bardzo drogi i – niestety - nie refundowany przez NFZ. Jedna dawka leku, który powinien być przyjmowany regularnie, co trzy tygodnie, to koszt ponad 15.000 zł. Dla pielęgniarki samotnie wychowującej dziecko to suma jak z kosmosu! Jednak leczący Kasię onkolodzy wierzą, że terapia Kadcylą może okazać się sposobem na ocalenie życie Katarzyny.

Dobrych serc wokół nie zabrakło
W szpitalu od wielu miesięcy - wielkie poruszenie! Nawet trudno wyobrazić sobie, żeby w takiej sytuacji pozostawić bez pomocy jedną z nas. Na pomoc ruszyli najpierw onkolodzy i współpracownicy z oddziału. We wrześniu 2015 roku Kasia rozpoczęła terapię Kadcylą. Przyjęła trzy pierwsze dawki leku i… poczuła się dużo lepiej. Co ważne, także kolejna tomografia komputerowa wykazała, że zmiany nowotworowe w piersiach Kasi są dużo mniejsze! Do zbiórki pieniędzy na kontynuację leczenia koleżanki przyłączyła się cała załoga szpitala i wielu innych, często anonimowych przyjaciół.

Gwiazdka z nieba od Fundacji POLSAT
Julka, córeczka Kasi, osobiście podpisała się pod prośbą dyrekcji i pracowników szpitala o finansową pomoc dla swojej mamy. Ten gorący apel trafił do wielu osób i firm w regionie. List Julki poruszył m.in. serce prezes fundacji POLSAT Krystyny Aldridge - Holc, która zareagowała niemal błyskawicznie, gwarantując pokrycie kosztów trzech kolejnych dawek leku dla Kasi. Kwota 45.000 zł spadła, niczym gwiazdka z nieba, przed samymi Świętami Bożego Narodzenia. Radość wielu, wielu osób nie miała wówczas końca.

- Mam szansę żyć dzięki Wam - pisze Kasia Kłobuchowska na stronie Fundacji Onkologicznej Osób Młodych ALIVIA. – Chcę być jak najdłużej z moją córeczką, która jest dla mnie całym światem. Kocham ją nad życie. A wiara dobrych ludzi we mnie i w moje wyzdrowienie dodaje mi skrzydeł. Z góry dziękuję za wszystkie wpłaty dokonane na moje leczenie.

To jeszcze nie koniec
Kiedy tuż przed świętami Kasia spotkała się z pracownikami szpitala, by osobiście podziękować im za pomoc, była tak wzruszona, że z trudem mogła mówić. Ale wyglądała wspaniale a w jej oczach widać było nadzieję.

Kasia Kłobuchowska nadal potrzebuje pomocy. Wciąż do końca nie wiadomo, jaki wynik przyniesie leczenie, i jak długo powinna je kontynuować. Dlatego pamiętajmy o niej…

Darowizny na rzecz leczenia Kasi prosimy przekazywać na konto Fundacji Onkologicznej Osób Młodych ALIVIA, koniecznie z dopiskiem „Darowizna na program Skarbonka – Katarzyna Kłobuchowska 10174”. Można również skorzystać z umieszczonego tam mechanizmu wpłat on-line.
 

Anna Kowalska, rzecznik prasowy WSZ w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.032429933548