Czwartek, 8.12.2022, Imieniny: Maria, Wirginia, Wirgiliusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Opłatkiem łamali stereotypy. Zobacz zdjęcia z Wigilii w Domu Dziecka przy ul. Chrobrego

10.12.2015, 10:00:52 Rozmiar tekstu: A A A
Opłatkiem łamali stereotypy. Zobacz zdjęcia z Wigilii w Domu Dziecka przy ul. Chrobrego
Fot. Adrian Sajko

Po raz czwarty wychowankowie Domu Dziecka przy ul. Chrobrego zaprosili elblążan na Wigilię. Wczoraj, 9 grudnia, mieszkańcy nie zawiedli i licznie przybyli by wspólnie spędzić ten wieczór.

„Opłatkiem łamiemy stereotypy” to inicjatywa, która zrodziła się kilka lat temu. Co kryje się pod tą nazwą? - Utarło się, że Dom Dziecka to bidul, szare ściany, zapłakane dzieci siedzące same w kącie. A tak naprawdę u nas jest kolorowo, radośnie i wesoło- podkreślała Barbara Nalińska, dyrektor elbląskiego Domu Dziecka przy ul. Chrobrego 4.

Na Wigilii nie zabrakło dużej choinki, kolęd i suto zastawionych stołów.

Dzieci zapraszają do swoich pokoi mieszkańców Elbląga. Pokazują jak żyją, nawiązują się wspaniałe przyjaźnie. Elblążanie poznają nasze dzieci i widzą, że pieniądze, które do nas trafiają nie są zmarnowane

– podkreśliła Barbara Nalińska.

Dlaczego tak chętnie w Domu Dziecka przy ul. Chrobrego organizowana jest wspólna Wigilia? - W społeczeństwie funkcjonuje stereotyp, że wychowanek domu dziecka to nic nie warty chłopak, dziewczyna, to złodziej i margines. Nic bardziej mylnego! - zaznaczyła Barbara Nalińska. - To są zdolne, mądre i kochane dzieci! I to chcemy pokazywać, żeby zmienić to myślenie przynajmniej w naszej społeczności lokalnej.

Drzwi Socjalizacyjnej Całodobowej Placówki Opiekuńczo-Wychowawcza, zwanej przez wszystkich Domem Dziecka przy ul. Chrobrego, zostały otwarte wczoraj, o godz. 16.30. - Każdy mógł przyjść – zapewniała Barbara Nalińska. - Dzieci przygotowały różne ozdoby świąteczne, które można było nabyć za drobny pieniążek wrzucony do skarbonki. Zbieraliśmy pieniądze na wakacje.

Dzieci dla przybyłych gości przygotowały także występy artystyczne, które nagrodzone zostały gromkimi brawami. Nie zabrakło także kolędowania i łamania się opłatkiem.

Od tego momentu atmosfera świąteczna trwa. Każdy, kto jest u nas pierwszy raz wychodzi ze łzami w oczach i z tak rozgrzanym sercem, że mało gdzie można znaleźć taką atmosferę

– dodała Barbara Nalińska.

Najlepiej o tym świadczy fakt, że byli już wychowankowie Domu Dziecka, mimo iż opuścili ośrodek, wracają, by wspólnie przeżyć ten dzień.


 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / Wigilia w Domu Dziecka przy ul. Chrobrego ( zdjęć 55 )
Dodano: 2015-12-10 |  Fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ ssss
  Czwartek, 10.12

  A gdzie pani Małgosia S?

 2. 2
  0
  ~ BigBalbina
  Piątek, 11.12

  A NA CZYM POLEGAŁO TO ŁAMANIE STEREOTYPÓW? KATOLE POŁAMALI SIĘ CZIPSAMI Z KATOLAMI I KUPA WIĘCEJJ!!! HURRA, TO SIĘ NAZYWA EKUMENIZM!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1324079036713