Sobota, 9.12.2023, Imieniny: Aneta, Leokadia, Wieslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

25 psów na wybiegu. Zobacz, jak wyglądała IV edycja Biegu na Sześć Łap

11.01.2015, 11:00:52 Rozmiar tekstu: A A A
25 psów na wybiegu. Zobacz, jak wyglądała IV edycja Biegu na Sześć Łap
fot. Adrian Sajko

 Odrobina szczęścia i miłości, a także możliwość opuszczenia krat i swobodny wybieg – to mogły poczuć wczorajszego dnia psy z elbląskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt.

W  sobotę, 10 stycznia - pomimo deszczowej i chłodnej pogody – odbył się już po raz czwarty w Elblągu Karnawałowy Bieg na Sześć Łap, którego pomysłodawczynią w naszym mieście i organizatorką jest Katarzyna Bukowska. - Akcję rozpoczęła Monika Dąbrowska z Olsztyna, później dołączały kolejne miasta. Znalazłam informację w internecie i zadzwoniłam do p. Agnieszki Wierzbickiej z taką inicjatywą - mówiła Katarzyna Bukowska. 


Pierwszy inauguracyjny bieg odbył się w październiku 2014 r. Data zbiegła się ze świętem Światowego Dnia Zwierząt, więc połączono dwie imprezy i zwieńczono tym przedsięwzięciem. Wraz z kolejnymi edycjami wzrasta  ilość zainteresowanych.
 
Na wczorajszym biegu karnawałowym udało się wyprowadzić 25 psów. Udział w nim wzięło 28 uczestników. Najmłodsi „biegacze” liczyli po 8 lat. 
 
Głównym celem akcji jest propagowanie adopcji zwierząt z rodzimego schroniska. Dzięki tej inicjatywie, uczestnicy mają okazję poznać usposobienie i zachowanie psa, bowiem w otoczeniu innych zwierzęta zachowują się całkiem inaczej niż za kratami boksów. Dla zwierząt jest to spacer i możliwość wybiegania się, ale również szansa na znalezienie nowego domu. W poprzedniej edycji zostało zaadoptowanych 5 psów i jeden kot. Tym razem jedna z par zaadoptowała psa, który brał udział w biegu.
 
Chcemy pokazać jak największą ilość piesków ze schroniska, zwrócić uwagę na te zwierzęta, które przez lata siedziały w klatce. Zależy nam na adopcjach
 
– informuje Katarzyna Bukowska.
 
Akcja ma na celu także propagowanie aktywnego trybu życia. W zależności od kondycji, grupy dzielone są na 3 kategorie: biegającą, biegająco-maszerującą oraz maszerującą. Koordynatorka wydarzenia podkreśla, że w miarę możliwości będą podnosić poprzeczkę, by wszyscy już niebawem byli w stanie przebiec całą trasę.
 
Po biegu zostały zebrane również pieniądze potrzebne na ogrzanie zwierząt przez okres zimowy. Puszka została przekazana Agnieszce Wierzbickiej, kierowniczce Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt.
 
14 lutego odbędzie się bieg walentynkowy, a uczestnikami akcji będą pary. Inicjatywa nie jest jednak tylko zakochanych, ale również przyjaciół i kolegów. Organizatorzy zapraszają wszystkich do wzięcia udziału.
 
 
Magdalena Marcinkiewicz

Oceń tekst:

Ocen: 6

%100.0 %0.0


Galeria / IV edycja Biegu na Sześć Łap ( zdjęć 28 )
Dodano: 2015-01-11 |  fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +12
  ~ Andrzej
  Niedziela, 11.01

  Super inicjatywa. Radość dla piesków, i jeszcze większa dla uczestników. Brawa dla organizatorów i tych co decydują się na adopcję.

 2. 2
  +11
  ~ psiara
  Niedziela, 11.01

  I ja tam byłam, i psiaka na smyczy prowadziłam. Troszkę szczęścia mu dałam, za to jego zadowoloną mordkę oglądałam. Ich szczęście zależy od nas. Pamiętajmy o tym :)

 3. 3
  +10
  ~ Max
  Niedziela, 11.01

  Mega inicjatywa! Pozdrowienia dla pomyslodawcow!

 4. 4
  +4
  ~ Lucek
  Poniedziałek, 12.01

  super sprawa. Proszę o info gdzie można zapisać się na kolejny bieg :)

 5. 5
  +1
  ~ Organizatorzy
  Poniedziałek, 12.01

  Dziękujemy za pozdrowienia, również pozdrawiamy i zachęcamy do przyłączenia się do akcji! Kolejny bieg odbędzie się 14 lutego (sobota), zgłoszenia przyjmowane są mailowo na adres 6lapelblag@gmail.com oraz w wiadomościach prywatnych na naszym facebook"owym profilu www.facebook.pl/6lapellblag :)

 6. 6
  +1
  ~ kochampsy
  Poniedziałek, 12.01

  dziekuję Wam za chwile dla najlepszego przyjaciela człowieka. Ten przyjaciel nigdy się nie obraża i zawsze czeka na nasz powrót.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0721549987793