Środa, 29.06.2022, Imieniny: Benita, Piotr, Pawel
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Na rehabilitację elblążanie poczekają nawet rok

12.12.2014, 13:00:19 Rozmiar tekstu: A A A
Na rehabilitację elblążanie poczekają nawet rok
Fot. archiwum redakcji

Płacąc składki na ubezpieczenie zdrowotne chcielibyśmy korzystać z usług lekarzy i odpowiedniego sprzętu medycznego. Jak to jest w rzeczywistości? Pacjenci muszą czekać długie miesiące w kolejce do lekarza specjalisty i lata na zabiegi. Osoby wymagające rehabilitacji również nie mają lekko.

Pani Magda, 23-letnia elblążanka ma wadę kręgosłupa od 6. roku życia. Stwierdzono u niej skoliozę dwułukową, lordozę oraz rotację miednicy. Od dziecka chodziła na rehabilitację do ośrodka przy ul. Królewieckiej 2. Leczona była gorsetem ortopedycznych oraz cyklem zabiegów i ćwiczeń pod okiem rehabilitantów.

Sytuacja się zmieniła niedawno, kiedy to przy kolejnym skierowaniu musiała udać się do Centrum Rehabilitacji przy ul. Królewieckiej 15. Są tam przyjmowane osoby dorosłe.

Podczas badania lekarskiego skarżyłam się na uciążliwy ból kręgosłupa w trakcie pracy. Lekarz skierował mnie do rejestracji w celu umówienia terminu. Szokiem było dla mnie kiedy usłyszałam, że będę musiała czekać pół roku. Na wcześniejszej wizycie lekarskiej w przychodni przepisano mi tylko Ketonal w razie nasilającego się bólu.

Pani Magda dowiedziała się również, że musi ustalić godziny i daty zabiegów już dziś. - Nie wiem jak miałam się sprecyzować skoro pracuję po 12h i nie miałam jeszcze grafiku na taki miesiąc. Okazało się również, że rehabilitacja musi się odbyć 10 dni z rzędu i trwa ok. 2h, a to by znaczyło, że musiałabym się zwolnić z pracy. Odeszłam więc od okienka...

Rejestracja odbywa się w zależności od rodzaju zabiegu. Takie podstawowe rejestrujemy już na 16 czerwca 2015r, z masażami terminy są już na 2016r. Mamy ograniczoną pulę miejsc, można rejestrować tylko pewną ilość. Gdy skończy się limit musimy rejestrować osoby na kolejne miesiące. Dziennie obsługiwanych jest ok. 300 pacjentów (biorąc pod uwagę również turnusy). Informujemy, gdzie są ewentualnie szybsze terminy. Myślę, że pacjenci nie rezygnują całkowicie z rehabilitacji tylko szukają pomocy w innych placówkach. Zdarza się to, ale sporadycznie. Pacjenci zazwyczaj czekają na swój termin

– informuje Anna Kazubowska, rejestratorka.

Centrum Rehabilitacji podkreśla również, że dużo zabiegów jest bez ustalonej godziny, zatem pacjenci mogą odbywać zabiegi w czasie wolnym od pracy w godzinach od 7.30 do 18.00.

 

Magdalena Marcinkiewicz

Oceń tekst:

Ocen: 5

%40.0 %60.0


Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ Poldek
  Piątek, 12.12

  A co to za obserwator na sali bez zmiennego obuwia ? Gdzie zachowana higiena ?

 2. 2
  +4
  ~ eWA ...
  Piątek, 12.12

  JAK WIDAĆ I SŁYCHAĆ TO CHORZY SĄ NAM NIE POTRZEBNI . OJ , OJ , DOCZEKALIŚMY SIĘ PIĘKNYCH CZASÓW .............

 3. 3
  +2
  ~ nie dla olsztyna
  Piątek, 12.12

  Trzeba zmienić województwo bo w tym WSZYSTKO na olsztyn i dla.Zmieniono nawet nr tel.NFZ w Elblągu zamiast 55----- jest 89------ .DLACZEGO ????Co olsztyn po mału zmusza do wyzbycia się 55.

 4. 4
  --5
  ~ elblążanka
  Piątek, 12.12

  Tego typu schorzenia, ktore ma Pani Magda 23-letnia kobieta to jest normą i dużo ludzi je ma. Dobrze, że jeszcze chca ja rehabilitować, bo za dawnych czasow to nikt sie nie przejmowal takego typu schorzeniami kregoslupa, nie było zadnej rehabilitacji. Ja mam 60 lat i mam taka sama wadę jak ta pani i nikt sie tym jak bylam dzieckiem nie przejmował. Nikt mnie nie kierowal na rehabilitację, bo takowej w PRL nie było. A wy mlode kobiety ciągle tylko narzekacie.

 5. 5
  +4
  ~ Ala
  Piątek, 12.12

  Skrzywienie kręgosłupa od szóstego roku zycia"-Wychodza ciężkie tornistry.Szkoda ze nikt z decydentów się tym nie zajmie albo dopiero teraz się zajmuje . Małe dzieci muszą nosić plecaki zapakowane książkami zamiast trzymać je w szkole .Chory system który sieje choroby kręgosłupa.

 6. 6
  0
  ~ wert
  Piątek, 12.12

  w Lodzi to samo- Krecka poobcinala kontrakty

 7. 7
  +3
  ~ turban
  Piątek, 12.12

  kiedy ten ***a i lotr arlukowicz zostanie rozliczony i zesłany do lagrow? kiedy ktoś wreszcie przegoni gelerta z tego kołchozu na królewieckiej i wsadzi tam kompetentnego dyrektora dbającego o porządek i wysoka jakość w szpitalu?

 8. 8
  +1
  ~ Deks
  Sobota, 13.12

  Zastanawiam sie kto jeszze wierzy w darmowa sł. zdrowia to paranoja jak mnie boli to ide prywatnie 3/5 razy to terapetu manualnego i po bólu a tutaj mecz sie czlowieku rok czasu i nie wiadomo czy Ci pomoże.

 9. 9
  0
  ~ koko
  Wtorek, 16.12

  Cała ta rehabiliotacja to dymanie podatnika.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.893984079361