Czwartek, 30.11.2023, Imieniny: Justyna, Andrzej, Konstanty
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Szpital wojewódzki w podziękowaniu dla WOŚP

10.01.2014, 06:51:34 Rozmiar tekstu: A A A
Szpital wojewódzki w podziękowaniu dla WOŚP
Fot. nadesłane

Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu to bez wątpienia największy w mieście i regionie beneficjent darów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ciągu kilkunastu ostatnich lat fundacja Jurka Owsiaka przekazała największemu elbląskiemu szpitalowi specjalistyczny sprzęt medyczny wart sporo ponad 2 miliony złotych. Nie dziwi zatem, że szpital każdego roku chętnie przyłącza się do styczniowej akcji WOŚP. Tak będzie również w najbliższą niedzielę.

Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu jest jednym z zaledwie 7 polskich szpitali, w których istnieją oddziały imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Takie honorowe imię nosi od kilku lat Oddział Noworodka, Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka. Uroczyste nadanie imienia odbyło się w październiku 2010 roku i wiązało się z osobistą wizytą w szpitalu Jurka Owsiaka. Szef Fundacji WOŚP przywiózł wówczas do Elbląga bardzo cenny sprzęt: najnowocześniejszy inkubator transportowy
- To taki przenośny „szpital” wyposażony we wszystko, co niezbędne, by podtrzymać życie noworodka transportowanego do innego szpitala czy na inny oddział. Sprzęt skonfigurowany nie tylko z każdym rodzajem nowoczesnej karetki reanimacyjnej, ale też z helikopterem. Dzięki takim możliwościom każdego roku nasi lekarze będą mogli ocalić życie kilkuset kolejnych maleńkich pacjentów urodzonych zbyt wcześnie lub obciążonych wadami rozwojowymi – cieszyła się wówczas dyrektor szpitala Elżbieta Gelert.

Darów od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla szpitala wojewódzkiego było w ciągu ostatnich kilkunastu lat znacznie więcej. Znalazły się wśród nich m.in. ultrasonografy, inkubatory, respiratory, kardiomonitory, pulsoksymetry, inhalatory, wideogastroskopy, pompy infuzyjne i wiele innego, drobniejszego sprzętu medycznego. Trafił on przede wszystkim na OIOM Noworodka i na szpitalną Neonatologię. Ale dary Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekazane zostały także do Oddziału Pediatrycznego, Niemowlęcego i na Laryngologię. Łączna wartość pozyskanego przez szpital sprzętu sięga prawie 2 mln 200 tys. zł.

Za zebrane podczas tegorocznego, 22 już finału WOŚP, zakupiony zostanie m.in. kolejny sprzęt dla dziecięcej medycyny ratunkowej. Z wdzięcznością za już otrzymane dary, Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu tradycyjnie przyłącza się do wielkoorkiestrowego grania, organizując na terenie placówki i w jej najbliższej okolicy kwestę na cel fundacji WOŚP.
Akcja zaplanowana jest oczywiście na najbliższą niedzielę, 12 stycznia. Trwać będzie od godziny 9.00 do 14.00. Dla wszystkich, którzy zechcą tego dnia okazać swoją hojność, szpital przygotował miłe upominki.


Anna Kowalska
Wojewódzki Szpital Zespolony w Elbląg

Oceń tekst:

Ocen: 8

%25.0 %75.0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ the World of bullocks
  Piątek, 10.01

  Owsik to teraz POlityk I biznesmen. ...supporter jedynej slusznej partii....a z czego żyje?????

 2. 2
  +8
  ~ elblążanin/patriota
  Piątek, 10.01

  nie napisali, czy w dalszym ciagu stoją w piwnicy szpitala te urzadzenia kupione przez WOŚP, na które nie było przeszkolonych lekarzy, bo szkolenie bylo za drogie a na nie WOŚP kasy nie dawał

 3. 3
  --1
  ~ mieszkaniec
  Piątek, 10.01

  Proszę nie zazdraszczać JUKOWI, proszę założyc konkurencyją orkiestrę SYNFONICZĄ I ZBIERAĆ KASĘ DLA SZPITALI I CHORYCH LUDZI .

 4. 4
  --1
  ~ Lolelb
  Piątek, 10.01

  Przyjemnie się czyta takie informacje no i muszę przewartościować moje wyobrażenie o WOŚP, 2 mln zł dla elbląskiego szpitala to naprawdę cenna pomoc, luczby nie kłamią nie ma co szukać dziur.

 5. 5
  +4
  ~ sprawny inaczej
  Piątek, 10.01

  @loleb państwo goli nas z podatków które POwinny utrzymywać szpitale itd....a potem my I tak znowu zbieramy na szpitale...więc ja bym szukał dziury całym. ..

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0748331546783