Czwartek, 17.06.2021, Imieniny: Albert, Laura, Adolf
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Kiedy zakończy się budowa hali sportowej przy ul. Uroczej?

27.11.2013, 14:16:37 Rozmiar tekstu: A A A
Kiedy zakończy się budowa hali sportowej przy ul. Uroczej?
fot. M.K

Prace nad budową nowej hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 19 nadal trwają. Już niedługo planowane jest oficjalne otwarcie obiektu. Postanowiliśmy podpytać, jak przebiegają prace.

Z końcem października informowaliśmy o budowie nowej hali sportowej, która ma stanąć przy boisku Szkoły Podstawowej nr 19 przy ul. Uroczej. Zgodnie z pierwotnym planem, prace nad budową nowej hali, budowanej w systemie łukowym miały zakończyć się na przełomie października i listopada.

Prace te nieco się przedłużyły, bo nastąpiły poprawki dotyczące poszycia dachu. - Ale już lada moment te prace powinny się zakończyć – mówi dyrektor SP nr 19, Aleksandra Nieżurawska. - Prace są już na ukończeniu a murawa jest już gotowa, zostaje ją tylko położyć, więc wydaje mi się, że do końca został ok. tydzień – dodaje.

Zarówno dyrekcja, jak i uczniowie z niecierpliwością czekają na otwarcie nowej hali sportowej. - Uczniowie już by chcieli korzystać z sali, grać tam i ćwiczyć – mówi Aleksandra Nieżurawska. Przypomnijmy; hala sportowa przy Szkole Podstawowej nr 19 powstaje z inicjatywy prywatnego inwestora. Dzierżawi on teren boiska przy SP nr 19, na którym powstaje nowa hala łukowa.

Uczniowie będą mogli korzystać z niej do godziny 14:00. Potem będzie nią dysponował właściciel. - Uczniowie SP nr 19 będą mieli okazję nauczyć się gry w tenisa, bo m.in. takie zajęcia będą tam prowadzone – mówiła pod koniec października Aleksandra Nieżurawska. W związku z tym, że hala powstaje z inicjatywy osoby prywatnej, Szkoła nie ponosi kosztów jej postawienia. - Jedyne koszty, jakie będzie ponosić szkoła, to opłaty za ogrzewanie, czy zużycie energii – mówi dyrektor placówki.

Zapytaliśmy mieszkańców, co uważają o nowej inwestycji prowadzonej na terenie SP nr 19. - Uważam, że skoro Szkoła nie dysponowała wystarczającą ilością miejsc do rekreacji sportowej, to takie rozwiązanie jest bardzo dobre. Dużo mówi się ostatnio o tym, że dzieci starają się wymigać od zajęć wychowania fizycznego, więc może takie rozwiązanie ich do tego zachęci. Skoro Szkoła nie ponosiła dodatkowych kosztów tej budowy, to tym lepiej - mówi Aleksandra, 29-letnia elblążanka.

Nie tylko dla uczniów Szkoły Podstawowej, ale także na użytek mieszkańców zostanie przeznaczona hala o czym wspomniał Pan Jakub Sobolewski. - Lubię aktywność fizyczną, jeżdżę na rowerze, biegam i lubię to robić na świeżym powietrzu. Ale jak przychodzi zima trochę się rozleniwiam i szukam jakiś miejsc zadaszonych. Tenis to dla mnie bardzo dobre rozwiązanie. Będę także, jak co roku, korzystał z lodowiska i basenu - mówi elblążanin.

Podobna hala znajduje się przy Szkole Podstawowej nr 1. - Uważam, że stawianie hali kosztem boiska jest niepraktyczne, może w zimę to dobry pomysł, ale jak tylko zrobi się ciepło dobrze, ażeby dzieci spędzały jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu. Zresztą, jak to wygląda. Brzydka biała kula wyrastająca z ziemi - mówi Pan Edward.

Już niedługo nastąpi oficjalne otwarcie hali, na które zostaną zaproszone media. Wtedy zostaną przekazane dokładne i bardziej szczeółowe informacje na temat całego przedsięwzięcia.

Marta Kierszka

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (13)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ co sądzą?
  Środa, 27.11

  sądzą ni mniej ni więcej , że to niesłychany wstyd, że 130 tys miasto w Europie nie dysponuje kasą aby zbudować dla dzieciaków takiego namiociku, że to wręcz nieprawdopodobne aby w dobie propagowania zdrowego stylu życia mogły w szkole ćwiczyć tylko do godziny 14.00 a potem co? gdzie SKS-y, gdzie zajęcia w sekcjach? gdzie to wszystko? na łące za miastem?

 2. 2
  +7
  ~ dosyć!!!!!!!!!
  Środa, 27.11

  Duże sale gimnastyczne nawet dwie powinny być w każdej szkole.Skończmy z remontami biur poselskich a te pieniądze przeznaczmy na budowę obiektów dla dzieci.POLITYCY NIC NIE WARCI!!!!!!!!!

 3. 3
  +9
  ~ kopia
  Środa, 27.11

  Nie wydaje mnie się żeby szkoła zrobiła "interes życia" na postawieniu tego namiotu. Prywatny inwestor na dzierżawionym terenie od szkoły stawia namiocik , szkoła korzysta z "obiektu" do godz 14.00 ponosząc koszty za ogrzewanie i energię elektryczną. Po godzinie czternastej a w sobotę i niedzielę od rana inwestor wynajmuje "obiekt"- namiocik i trzepie kasę a dzieciaczki ze szkoły mogą sobie tylko pooglądać to wybudowane "cudeńko" od zewnątrz zamiast mieć w tym czasie na tym "obiekcie" zajęcia rekreacyjne. Sytuacja mogła by óbyć do przyjęcia gdyby ten prywatny inwestor pokrywał wszelkie koszty związane z eksploatacją , również kwota uzyskana uzyskana z wynajmu powinna zasili jakimś procencie konto szkoły.

 4. 4
  +3
  ~ jacek
  Środa, 27.11

  obiekt sportowy w/g standartu Sloniny, Nowaczyka , Wilka i tych pozostalych wiecznych radnych.

 5. 5
  +5
  ~ obiektywny
  Środa, 27.11

  no pieknie ogrzewanie i prąd to koszta szkoły czyli 90% utrzymania namiotu niezły interes!!!!!!!!!!!!!!!!! dla prywatnego właściciela oczywiście!!

 6. 6
  +3
  ~ co się czepiacie
  Środa, 27.11

  prywatny inwestor jest ok, trudno mu się dziwić, że nie wykorzystuje zacofania elbląskiej oświaty, wychodza lata rządów Henryka S., który absolutnie w d... miał szkoły i nic w nie nie inwestował, mamy obecnie bazę gorszą niż przeciętna wiejska gmina, szkoły bez sal gimanstycznych, boisk , dno i 10 metrów mułu

 7. 7
  +1
  ~ PiSomatou
  Środa, 27.11

  Za komuny było lepiej! Było dwa razy wiecej dzieciaków i wszyscy ćwiczyli w sali gimnastycznej! To kolejny dowód jak powcy niszczą Polskę!

 8. 8
  +4
  ~ prawie sportowiec
  Środa, 27.11

  Pani redaktor powinna zobaczyć najpierw kilka prawdziwych hal sportowych zani nada taki tytuł artykółowi o namiocie przykrywającym kort tenisowy. Pozdrawiam

 9. 9
  +2
  ~ Czarnowidz
  Czwartek, 28.11

  Wałek roku !!!!! Obecna pani dyrektor szkoły nr 19 jest już ostatnim dyrektorem tej szkoły, bo ta szkoła po prostu zbankrutuje pod jej zarządem, jak dostanie faktury za energię cieplną i elektryczną.

 10. 10
  +1
  ~ Sponsoring
  Czwartek, 28.11

  Elbląg - miastem tenisistów i .........łosi :):):):):):):)

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.